REKLAMA
Wjeżdżał w radiowozy, o mało nie potrącił policjanta, a przez okno samochodu wyrzucał marihuanę

Na ulicach Krakowa rozegrały się sceny niczym z filmowego pościgu. Wszystko za sprawą 31-letniego kierującego samochodem marki Seat Ibiza, którego lista przewinień jest wyjątkowo długa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

iln24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

156

Na ulicach Krakowa rozegrały się sceny niczym z filmowego pościgu. Wszystko za sprawą 31-letniego kierującego samochodem marki Seat Ibiza, którego lista przewinień jest wyjątkowo długa. Młody mężczyzna nie tylko nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, o mało nie potrącił policjanta, wjeżdżał w nieoznakowane radiowozy. Na dodatek jechał samochodem mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a za kierownicę wsiadł będąc pod wpływem narkotyków oraz po spożyciu alkoholu. Ponadto młody mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, w chwili zatrzymania miał przy sobie prawie 328 gram marihuany, które wcześniej próbował wyrzucić przez okno samochodu. Sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy.

W miniony piątek, w godzinach wieczornych, na terenie Podgórza policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie prowadzili czynności operacyjne. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż ulicami miasta przejeżdżać ma kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza, który może być w posiadaniu znacznej ilości środków odurzających. Kiedy policjanci zauważyli, że po jednej z ulic na terenie Podgórza porusza się wytypowany pojazd natychmiast przystąpili do działania.

Funkcjonariusze dali kierującemu Seatem sygnał do zatrzymania, który ten zignorował i próbując ucieczki najechał na stojący nieopodal nieoznakowany radiowóz. Następnie 31-latek o mało nie potrącił próbującego go zatrzymać policjanta oraz bagatelizując polecenia wydawane przez kolejny patrol kontynuował jazdę. Kierujący Seatem zatrzymał się dopiero kiedy doprowadził do zderzenia z drugim radiowozem, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w znak drogowy.

Jak się okazało zatrzymany mężczyzna zanim wsiadł za kierownicę spożywał alkohol, został poddany badaniu, które wykazało 0,2 promila alkoholu we krwi. Policjanci przebadali młodego mężczyznę również pod kątem obecności narkotyków, także to badanie dało wynik pozytywny i wskazało, że 31-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Ponadto mężczyzna kierował samochodem marki Seat, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna przed zatrzymaniem wyrzucał przez okno susz roślinny, który następnie zabezpieczono. Policjanci w wyniku przeszukania 31-latka oraz pojazdu, którym się poruszał ujawnili prawie 328 gram marihuany.

W samochodzie osobowym marki Seat Ibiza oprócz 31-latka znajdował się 17-letni pasażer. Mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani. 17-latek ostatecznie został zwolniony i ma status świadka. Natomiast 31-latek odpowie karnie za szereg przewinień, których się dopuścił (m.in. niezatrzymanie do kontroli, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie po wpływem narkotyków, posiadanie ich znacznej ilości). 24 sierpnia sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowaniana okres trzech miesięcy. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25


No wiec moi Kochani


Po duzym okresie oczekiwania Alicja nabrala odwagi by udac sie w podroz na

druga strone lustra.  • Grzyby halucynogenne


(relacja z tripu grzybowego z jesieni 97)


Wieczorkiem, zrobiliśmy z kumplem małą imprezkę u mnie na chacie, towarzystwo raczej nie dragujące, browarek te sprawy. Starzy gdzieś wyjechali na jakiś czas, także można było zaszaleć.

  • 4-HO-MET
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tripraport

 

Kto powiedział że trip raport musi być napisany przez jedną osobę? Pomimo delikatnego chaosu, który ciężko ominąć w tekście tego typu, uważam że to ciekawy sposób na opisanie działania danej substancji. Tekst współtowarzysza tripa został więc wątpliwie okraszony moimi dopiskami, enjoy.

 

  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Nastawieni jak zwykle na cudowne doświadczanie. Jak za każdym razem, głównym filarem przyjaciele, następnie muzyka, światełka kolorowe by co nie co ubarwić ściany, kocyki, poduszeczki i całkiem sporo miejsca.

1:55 - przez nasze przełyki drogę przebyła kapsułka wypełniona magicznym kryształem. Do ok. 2:30 każdy z nas oczekiwał pierwszych efektów działania substancji. Minuty mijały w spowolnionym tempie tylko po to by nagle przyspieszyć na sile. Klaudiusz nasz zawodnik numer jeden nadal narzeka że nie odczuwa żadnych skutków ‚emki’. Muzyka toczy się spokojnym tempem, na suficie migoczą światła lasera mieniąc się w czerwieni i zieleni na przemian.