REKLAMA
Wielka operacja antynarkotykowa w Brazylii. Agenci zajęli 47 samolotów i… łódź

26 osób zostało już aresztowanych w Brazylii, a służby zatrzymały 47 samolotów. Jest to część wielkiej operacji antynarkotykowej przeciw sieci, która miała w ciągu ostatnich 2 lat przemycić do USA i Europy co najmniej 9 ton kokainy z Ameryki Łacińskiej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Najwyższy Czas!
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

155

26 osób zostało już aresztowanych w Brazylii, a służby zatrzymały 47 samolotów. Jest to część wielkiej operacji antynarkotykowej przeciw sieci, która miała w ciągu ostatnich 2 lat przemycić do USA i Europy co najmniej 9 ton kokainy z Ameryki Łacińskiej.

Brazylijska policja federalna wydała oświadczenie, w którym mówi się o 81 rewizjach, zaangażowaniu 400 agentów w siedmiu stanach tego kraju, zamrożeniu rachunków bankowych około 100 osób, a także przejęciu 47 samolotów i 13 gospodarstw rolnych razem z 10 tys. hodowanego tam bydła.

Farmy skonfiskowano, ponieważ niektóre z nich służyły przemytnikom jako lądowiska, a pozostałe były lokatą dla narkodolarów. 6 niezłapanych w ramach operacji przemytników umieszczono na międzynarodowych listach gończych Interpolu.

Każdym lotem przewożono średnio około 400 kg kokainy, która miała pochodzić z takich krajów jak Wenezuela, Kolumbia czy Boliwia, a następnie dostarczana była do Brazylii i dalej do Europy lub Stanów Zjednoczonych. Samolotowy przemyt miał swoje stacje pośrednie w Gwatemali, Gujanie lub Surinamie.

W rozbiciu siatki współdziałała amerykańska agencja antynarkotykowa DEA i agencja antyterrorystyczna Surinamu – CTIU. To w Surinamie w 2018 roku przejęto w ramach tej samej operacji łódź podwodną, którą wożono narkotyki do Europy, przez Afrykę. W łodzi mieściło się 8 ton kokainy.

Poprzednie uderzenie w przemytników z Brazylii miało miejsce na początku grudnia 2018 roku. W 14 stanach brazylijskich wystawiono wówczas 262 nakazy aresztowań i przeprowadzono ponad 200 rewizji.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

[tekst ten jest publikowany w takiej formie, jakiej go otrzymaliśmy, żadne błędy nie zostały poprawione. Chcemy pokazać jak ten środek wpływa na zdolności manualne - red. neurogroove]

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

pokój

Zaczęło się od spotkania z M. w jednym z pubów w miejscowości X pewnego chłodnego, grudniowego wieczoru. Szłam na to spotkanie targana sprzecznymi uczuciami- w końcu nie widzieliśmy się już jakiś czas, a nasza relacja była dziwna i pełna niedomówień. No i miałam nadzieję, że skończę to spotkanie mimo wszystko o w miarę przyzwoitej porze, a nie jak zazwyczaj wieczorem- następnego dnia, z olbrzymim kacem.

  • Dekstrometorfan

Wczoraj w nocy zarzucilem acodin. Chcialem tego sprobowac juz wczesniej, ale nie mialem skad skolowac :/ Naszczescie, w koncu dostalem go i od razu zaczalem planowac konsumpcje.

  • Marihuana