W USA wzrasta wiek, w którym ludzie zaczynają używać narkotyków

Coroczne badania w USA sugerują, że młodzi ludzie coraz bardziej zwlekają z próbowaniem narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

growenter.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

84

Coroczne badania w USA sugerują, że młodzi ludzie coraz bardziej zwlekają z próbowaniem narkotyków.

Mózg młodych ludzi jest jak plac budowy. Tworzą się w nim nowe połączenia, usuwane są komórki, które nie są już potrzebne. Sposób życia ma ogromny wpływ na ten proces. Używanie substancji psychoaktywnych przez nastolatków znajduje się zatem w krytycznym stadium rozwoju mózgu. Karl Alcover i Christopher Thompson odnoszą się do tego w swoich badaniach dotyczących wieku, w którym młodzi ludzie zaczynają spożywać używek.

Na szczęście naukowcy donoszą, że młodzi ludzie coraz częściej po raz pierwszy używają narkotyków w późniejszym wieku. Alcover i Thompson zbadali, jak zmieniał się wiek, w którym ludzie zaczynają używać narkotyków w USA w latach 2004-2017. W tym celu dokonali oceny reprezentatywnych ankiet, które corocznie przeprowadzano. Ponad 300.000 młodych ludzi w wieku od 12 do 21 lat było zaangażowanych w badania. Spośród nich, około 84.000 użyło substancji psychoaktywnej po raz pierwszy w czasie trwania badania.

Wynik pokazuje wyraźną tendencję: W przypadku 12 z 18 badanych substancji naukowcy odnotowali tendencję wzrostową jeśli chodzi o ich stosowanie po raz pierwszy. Na przykład wiek rozpoczęcia palenia papierosów wzrósł z 16 do 17 lat, a w przypadku kokainy z 17 do prawie 19 lat. Podwyższył się również wiek w przypadku alkoholu, ecstasy, LSD, innych halucynogenów, heroiny, marihuany, używek, cygar i wyrobów tytoniowych bezdymnych. Nie stwierdzono zmian w kokainie, metamfetaminie, opioidach, PCP, tabletkach nasennych i środkach uspokajających.

„To świetna wiadomość”, mówi Alcover. Opóźnienie w przyjmowaniu pierwszych leków zapobiega przedwczesnemu kontaktowi, który wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami zdrowotnymi. Na podstawie badania nie można jednak powiedzieć, dlaczego młodzi ludzie biorą narkotyki coraz później. Według Alcover’a, możliwym jest, że różne programy prewencyjne wykazują teraz skuteczność.

Źródła:

Washington State University https://news.wsu.edu/2020/03/02/study-shows-rising-age-first-drug-use-te... (2.3.2020)
Alcover, K. & Thompson, C. (2020). Patterns of Mean Age at Drug Use Initiation Among Adolescents and Emerging Adults, 2004-2017. JAMA Pediatics, doi:10.1001/jamapediatrics.2019.6235.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana

set: Nastawienie bardzo pozytywne z dużą chęcią poznania nowych doświadczeń. setting: złe bodźce wprowadzające w nieprzyjemny stan - głównie nieprzyjemna muzyka i konieczność rozmawiana z ludźmi

Makumbę spożyłem pierwszy raz i mimo pozytywnego nastawienia psychicznego dałem się jej zaskoczyć, dobre nastawienie spotęgowało wypicie 3 piw które wypiłem półtora godziny przed spożyciem makumby co mogło mieć wpływ na przebieg tripu, ponieważ mieszanie marihuany z alkoholem kończyło się czasem przykro w moim przypadku, tak więc pijąc smaczne mleko z marihuaną (100ml) które wypiłem o godzinie 19:00 byłem odrobinę wstawiony, czekanie na pierwsze efekty mleka zaczęło mnie z grubsza nudzić - więc postanowiłem umilić sobie czas blantem.

  • Marihuana
  • Miks

Rzecz była dużo wcześniej zaplanowana, a więc była ekscytacja, i przygotowanie na niezwykłe doświadczenie koncertu, na który się wybieraliśmy. Atmosfera pozytywnego otwarcia na bodźce, warunki zewnętrzne zmienne.

Wejście.

  • Amfetamina

DES MOINES w stanie Iowa (10 Czerwiec 2002 roku, godzina 10:38)Dla obcych, Debra Breuklander wygladała na niezmordowaną samotną matkę trojga dzieci. Miała nienaganny dom na przedmiesciach zamieszkanych przez klasę średnią, doskonałą wiarygodność kredytową, była też przewodniczącą komitetu rodzicielskiego w szkole, do której uczęszczały jej dzieci.Była także uzależniona od metaamfetaminy i sprzedawała ją by związać koniec z końcem.  • LSD-25
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Wspaniały humor - wielkie podniecenie, lekki strach. Bardzo sprzyjające warunki: ciepły, majowy dzień, zielony park oraz moje mieszkanie.

   Moja styczność z narkotykami była niewielka, dlatego też na spotkanie z kwasem cieszyłam się niebywale. Byłam w znakomitym nastroju, słońce zaglądało mi w oczy, a chmury układały się w pierzaste okrągi niczym w malowidłach słynnych impresjonistów. Czułam taką euforię, której nie da się opisać werbalnie.