REKLAMA
W USA wzrasta wiek, w którym ludzie zaczynają używać narkotyków

Coroczne badania w USA sugerują, że młodzi ludzie coraz bardziej zwlekają z próbowaniem narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

growenter.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

70

Coroczne badania w USA sugerują, że młodzi ludzie coraz bardziej zwlekają z próbowaniem narkotyków.

Mózg młodych ludzi jest jak plac budowy. Tworzą się w nim nowe połączenia, usuwane są komórki, które nie są już potrzebne. Sposób życia ma ogromny wpływ na ten proces. Używanie substancji psychoaktywnych przez nastolatków znajduje się zatem w krytycznym stadium rozwoju mózgu. Karl Alcover i Christopher Thompson odnoszą się do tego w swoich badaniach dotyczących wieku, w którym młodzi ludzie zaczynają spożywać używek.

Na szczęście naukowcy donoszą, że młodzi ludzie coraz częściej po raz pierwszy używają narkotyków w późniejszym wieku. Alcover i Thompson zbadali, jak zmieniał się wiek, w którym ludzie zaczynają używać narkotyków w USA w latach 2004-2017. W tym celu dokonali oceny reprezentatywnych ankiet, które corocznie przeprowadzano. Ponad 300.000 młodych ludzi w wieku od 12 do 21 lat było zaangażowanych w badania. Spośród nich, około 84.000 użyło substancji psychoaktywnej po raz pierwszy w czasie trwania badania.

Wynik pokazuje wyraźną tendencję: W przypadku 12 z 18 badanych substancji naukowcy odnotowali tendencję wzrostową jeśli chodzi o ich stosowanie po raz pierwszy. Na przykład wiek rozpoczęcia palenia papierosów wzrósł z 16 do 17 lat, a w przypadku kokainy z 17 do prawie 19 lat. Podwyższył się również wiek w przypadku alkoholu, ecstasy, LSD, innych halucynogenów, heroiny, marihuany, używek, cygar i wyrobów tytoniowych bezdymnych. Nie stwierdzono zmian w kokainie, metamfetaminie, opioidach, PCP, tabletkach nasennych i środkach uspokajających.

„To świetna wiadomość”, mówi Alcover. Opóźnienie w przyjmowaniu pierwszych leków zapobiega przedwczesnemu kontaktowi, który wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami zdrowotnymi. Na podstawie badania nie można jednak powiedzieć, dlaczego młodzi ludzie biorą narkotyki coraz później. Według Alcover’a, możliwym jest, że różne programy prewencyjne wykazują teraz skuteczność.

Źródła:

Washington State University https://news.wsu.edu/2020/03/02/study-shows-rising-age-first-drug-use-te... (2.3.2020)
Alcover, K. & Thompson, C. (2020). Patterns of Mean Age at Drug Use Initiation Among Adolescents and Emerging Adults, 2004-2017. JAMA Pediatics, doi:10.1001/jamapediatrics.2019.6235.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

  • 25B-NBOMe
  • 25I-NBOMe
  • Pierwszy raz

Otoczenie : Wieczór, weekend, ciemny pokój rozjaśniony lekko filmem (Piraci z Karaibów : Skrzynia Umarlaka) by powstała niesamowita gra cieni w moim "sanktuarium". Okno zasłonięte. Umysł : Wielotygodniowe przygotowanie psychiczne pod pierwszy mój mocniejszy psychodelik. Chęć poznania własnego ja.

Waga : 83 kg , wzrost 182cm

 

~13:00

W marcu roku 2013 przyszedł do mnie wreszcie mój upragniony list z Ameryki zawierający niezwykłą przesyłkę, a konkretnie cztery kartoniki nasączone psychodelicznymi substancjami o których tak marzyłem ukryte w aluminiowej folii. Nie miałem wtedy jeszcze pojęcia co mnie czeka.

~19:45

  • Inne

nazywam sie - THC :) ksywka na osiedlu luzik z LWA ZIP SQAD

nazwa substancji - PCP (fencyklida)

poziom doswiadczenia - Mj ; speed ; galka muszkatolowa ; MDMA(rozne tablety

:) ; DXM ; alkochol ; efedryna ; inhalanty ; LSD ; kofeina :) ; grzyby ;

ogolnie apteka ; no i PCP wiec jestem raczej doswiadczony

dawka,metody zarzycia - tabletka nie wiem ile bylo mg taka mala plaska jasno

niebieska ; do ustnie

set & setting - stan umyslu dobry (chociaz mam zwale po speedzie )

  • Inne

niejako i ponikad spogladajac wierzac


odejsc przezyc zaniknac pokochac


przejsc skomlec dokad po nic


wirowac spac i nieistniec leciec


strzelac korekcja czestotliwosci


archaizm tolerancja spokoj cisza


delikatnosc podkorowo krotkie niskie


wiercic wzory kojarzyc i zazyc


dyrekcja budynek skojarzenie


trawa laka las marzenie


rym sciezka mysli


konsolidacja bez celu