W USA rozbito grupę lekarzy. Hurtowo przepisywali opioidy

Policjanci zatrzymali w Nowym Jorku grupę 10 osób, która wprowadzała na czarny rynek silne leki przeciwbólowe. Wśród zatrzymanych jest pięciu lekarzy. Hurtowo wypisywali oni recepty na opioidy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
p.mal
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

209

Policjanci zatrzymali w Nowym Jorku grupę 10 osób, która wprowadzała na czarny rynek silne leki przeciwbólowe. Wśród zatrzymanych jest pięciu lekarzy. Hurtowo wypisywali oni recepty na opioidy.

Podczas śledztwa ustalono, że przez 6 lat grupa wprowadziła na rynek ponad 8,5 mln tabletek.

Wśród zatrzymanych, oprócz lekarzy, są także inni pracownicy sektora medycznego.

Śledczy dotarli do członków grupy dzięki osobom, które były uzależnione od opioidów. Przeprowadzona analiza wykazała, że masowo korzystali oni z wizyt u jednego z lekarzy. Mężczyzna przyjmował pacjentów także po godzinach pracy.

Osoby uzależnione od narkotycznych tabletek niepokoiły sąsiadów i dzwoniły na numer alarmowy, gdy nie mogły spotkać się z lekarzem zamieszanym w cały proceder.

Osoby zatrzymane usłyszały zarzuty stworzenia nielegalnego biznesu w opartego na receptach na opioidy. Na swoim biznesie grupa miała zarobić około 6 mln dolarów. Zdaniem policji ich działanie doprowadziło do śmierci co najmniej 7 osób.

Z opublikowanych przez Narodowy Instytut do spraw Narkomanii danych wynika, że na 72 tys. ofiar przedawkowania w 2017 roku, 49 tys. stanowiły osoby, które przedawkowały opioidy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Marihuana
  • Miks

Dobre, podniecenie, boska moc

Witam, pisze swój 2 TR. Proszę o wyrozumiałość i możliwy brak chronologiczny ale wiedzcie że będzie mocne.

Dzień urodzin naszego przyjaciela D. Ja, K i E

Ogarnelismy jedynkę. Przy okazji weszliśmy do apteki po tamtum rosa. Wzięliśmy 4 saszetki. Zarzuciliśmy około godziny 19:30.

19:30

E prawie zwymiotował, ja, D i K przeżyliśmy ten smak. D szedłem samemu na przystanek odprowadzić swoją dziewczynę. My czekaliśmy na jego powrót. Poszliśmy do naszych ukochanych schodów ale były zajęte.

Około 20:20

a

  • 25I-NBOMe

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Ruta stepowa

Las, mieszkanie, supermarket.

04.12.2007

  • Benzydamina

godz. okolo 15.30:


zarzucam dwie saszetki tantum rosa rozpuszczone w szklance wody.smak jest SLONY[w 2 szaszetkach znajduje sie oprocz 1g chlorowodorku benzydaminy rowniez 17,6g soli.]radzilbym rozpuszczac dwie saszetki w dwoch szklankach.

godz. ok. 16.00:


wbijam do kumpla. pierwszy wirazyk wizualny-widzialem slad swojego nosa jak ruszalem glowa

randomness