Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem ogromnym fanem substancji, które pozwalają na zmianę percepcji, na zwykłe oderwanie od rzeczywistości. Swego czasu, brałem dużo DXM'u, który zaspokajał me potrzeby, ale musiałem go rzucić, ze względu na ogromną ilość zażywanych tabletek (wątrobę mam w porządku ;]).
W Szwajcarii latem niektórzy będą mogli zapalić sobie marihuanę
Nadchodzące lato w Szwajcarii to początek pilotażowej, legalnej sprzedaży marihuany.
Kategorie
Źródło
Odsłony
68Nadchodzące lato w Szwajcarii to początek pilotażowej, legalnej sprzedaży marihuany.
Zielona Szwajcaria
Szwajcarskie władze wyraziły zgodę na start pilotażowego programu sprzedaży rekreacyjnej marihuany w Bazylei. Inne miasta, takie jak Zurych, Genewa i Berno już złożyły wnioski o uruchomienie podobnych programów. Można domniemywać, że jest to pierwszy krok w kierunku depenalizacji konopi na terenie całego państwa.
Celem projektu pilotażowego, według Federalnego Biura Zdrowia Publicznego, jest poznanie „alternatywnych form regulacji”, takich jak kontrolowana sprzedaż przez oficjalnych sprzedawców. Obecnie uprawa i sprzedaż konopi indyjskich w Szwajcarii są zabronione, mimo że używka ta jest szeroko rozpowszechniona na terenie kraju.
Latem 2022 roku około 400 osób ze szwajcarskim paszportem będzie w stanie kupić marihuanę w wybranych punktach sprzedaży używki na terenie Bazylei. Osoby włączone do programu będą regularnie badane i monitowane przez naukowców oraz lekarzy, którzy wydadzą na koniec opinię o fizycznym i psychicznym stanie zdrowia wszystkich, którzy wzięli udział w projekcie.
Kto będzie mógł legalnie zapalić marihuanę?
Do udziału w programie mogą zgłaszać się mieszkańcy Bazylei, którzy ukończyli 18 lat, i którzy już popalają marihuanę. Używka będzie dostarczana przez Pure Production, szwajcarską firmę, która otrzymała od władz szwajcarskich pozwolenie na legalną produkcję substancji w celach badawczych. Federalne Biuro Zdrowia Publicznego poinformowało, że każdy, kto będzie otrzymaną marihuanę przekazywał dalej lub sprzedawał, zostanie ukarany.
Pierwszym krajem członkowskim Unii Europejskiej, który zalegalizował marihuanę, była Malta, co nastąpiło w zeszłym roku. Obecnie również Niemcy oraz i Luksemburg dążą do depenalizacji marihuany. Legalizację konopi próbowano wprowadzić również we Włoszech, ale prace nad tym zostały, jak dotąd, wstrzymane.