W Chinach ruszyła produkcja alkoholu na bazie węgla kamiennego

W styczniu bieżącego roku w Chinach ruszyła pierwsza na świecie linia przemysłowa do produkcji alkoholu etylowego z węgla kamiennego – poinformowała Chinese Academy of Sciences. Pomysł już odniósł sukces i co najważniejsze – może się poszczycić wysoką wydajnością i stabilnością.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wiedzoholik
Anna Borkowska

Odsłony

179

W styczniu bieżącego roku, w Chinach ruszyła pierwsza na świecie linia przemysłowa do produkcji alkoholu etylowego z węgla kamiennego – poinformowała Chinese Academy of Sciences. Pomysł już odniósł sukces i co najważniejsze – może się poszczycić wysoką wydajnością i stabilnością.

Unikalna technologia, która pozwala na produkcję czystego etanolu z węgla kamiennego, została opracowana przez naukowców z Instytutu Fizyki Chemicznej, znajdującego się w Dalian (prowincja Liaoning, Chińska Republika Ludowa). Projekt został zaprezentowany przez specjalistów z firmy Shaanxi Yanchang Petroleum.

Pojemność linii produkcyjnej to 100 tysięcy ton alkoholu rocznie. Jest to produkt wysokiej jakości – stężenie alkoholu etylowego uzyskanego z węgla wynosi ponad 99,5%. Do roku 2020, Chiny planują zbudować fabrykę zdolną do produkcji przy użyciu tej samej technologii, miliona ton etanolu rocznie

– powiedział Liu Zhongmin, zastępca dyrektora instytutu.

Inteligentna technologia produkcji etanolu jest szczególnie potrzebna Chinom, które stają w obliczu niedoboru surowców naftowych. Etanol może być stosowany jako biopaliwo, co jest znacznie mniej szkodliwe dla środowiska niż paliwa tradycyjne. Kraj produkuje obecnie 7 milionów ton etanolu rocznie.

Większość krajów produkuje etanol z jedzenia, na przykład z kukurydzy lub trzciny cukrowej, ale nie jest to opłacalna opcja dla Chin, biorąc pod uwagę ogromną liczbę populacji tego kraju

– powiedział Liu Zhongmin.

Przeobrażając obfite zasoby węgla w etanol w Chinach, technologia ta pomoże chronić naszą energię i żywność. Ponadto, etanol jest zielonym paliwem i wszechstronnym składnikiem. Wykorzystanie go może zmniejszyć naszą zależność od paliw kopalnych i uczynić naszą produkcję przemysłową i strukturę energetyczną, bardziej przyjazną dla środowiska

– dodał.

Oprócz napojów alkoholowych, etanol może być używany do produkcji tysięcy produktów codziennego użytku – od tworzyw sztucznych do detergentów. Może on również zastąpić podczas produkcji przemysłowej, bardziej toksyczne składniki, takie jak metanol.

Oceń treść:

Average: 7.8 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Dobre nastawienie psychiczne, długo wyczekiwany trip. Dobrzy znajomi wokół

Około 14 widzimy się u A i M w mieszkaniu A. Spaliliśmy jointa, pogadaliśmy o czymś mało konkretnym i wyruszyliśmy nad jezioro. Wszyscy zadowolenia, w końcu czekaliśmy na ten moment z miesiąc. Jechaliśmy tam dwoma autobusami i tramwajem, jeziorko około 50km od miasta.

  • Inne
  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Akademik, czysty przypadek

Opiszę wszystko po krótce bo chyba nie ma się nad czym rozdrabniać, a jest to chyba jedyny TR jaki znalazłem który opisuje to co brałem - własną sperme z cukrem Wiem, że to głupio brzmi, też tak zareagowałem gdy mój kumpel robiący regularnie na labie uczący się na UW nie powiedział mi o tym, że cukier zjedzony przed w dużych ilościach wpływa na zawartość jakiegoś tam hormonu w spermie(nazwy nie pamiętam, jeśli ktoś zna niech napisze) i możesz się praktycznie za nic całkiem miło odurzyć, oczywiście pomijając sam aspekt czynności którą dokonujesz.

  • Grzyby halucynogenne

Substancja: psylocybina/psylocyna (grzyby Psilocybe semilanceata)


Doświadczenie: średnie (na pewno więcej niż 10 razy)


Dawka: ok. 45 sztuk na osobę (suszone grzyby) w postaci odwaru (trudno ocenić, bo piło go kilka osób)Od autora: Jest to list do mojej koleżanki pisany tydzień "po"

Zanim przejdę do właściwego opisu, zacytuję fragment mojego listu do Ciebie,

napisanego ponad rok temu:

randomness