REKLAMA
W 2017 r. Hiszpanie przejęli rekordową ilość kokainy

W 2017 roku hiszpańskie służby przejęły rekordową ilość kokainy, ponad 30 ton - poinformował w zeszłą środę szef MSW Hiszpanii Juan Ignacio Zoido. Większość z zarekwirowanych przez funkcjonariuszy narkotyków pochodziło z Kolumbii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wPolityce.pl

Odsłony

107

W 2017 roku hiszpańskie służby przejęły rekordową ilość kokainy, ponad 30 ton - poinformował w środę szef MSW Hiszpanii Juan Ignacio Zoido. Większość z zarekwirowanych przez funkcjonariuszy narkotyków pochodziło z Kolumbii.

Jak mówił minister Zoido, zdecydowana większość przejętej w tym roku przez policję kokainy została zarekwirowana na statkach płynących z Ameryki Południowej. Część akcji, podczas których skonfiskowano towar, miała miejsce jeszcze na pełnym morzu.

„W tym roku udało nam się przejąć ponad 30 ton kokainy. To dwukrotnie więcej niż w minionym roku” - powiedział Zoido.

Z szacunków hiszpańskiej policji wynika, że większość przechwyconej kokainy pochodziło z terenów Kolumbii, które dotychczas były kontrolowane przez kolumbijską lewicową partyzantkę, Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC).

Najczęściej ładunki z kokainą kierowane były do Galicji, w północno-zachodniej części Hiszpanii. W tym roku policja przejęła w tamtejszych portach lub na statkach zmierzających do tego regionu ponad 12 ton narkotyku.

„Nadmiar kokainy w kolumbijskiej dżungli sprawia, że różne grupy próbują wprowadzić ją na rynek. Nikt nie nadaje się do tego lepiej niż przestępcy z Galicji”

— napisał wydawany w tym regionie dziennik „La Voz de Galicia”. Gazeta podaje, że towary miały być później kierowane do innych regionów Hiszpanii, a także przerzucane w głąb Unii Europejskiej.

Według gazety zarekwirowanie rekordowych ilości kokainy możliwe było dzięki współpracy hiszpańskiej policji z zagranicznymi służbami.

„Choć eksperci są podzieleni co do tego, czy za aktualną wysyłką kokainy wciąż stoi FARC, czy inne grupy, to pewne jest, że nigdy jeszcze na Atlantyku nie było tyle narkotyków co w tym roku” - napisał hiszpański dziennik.

Pod koniec listopada hiszpańska policja przejęła 5,8 ton kokainy znajdującej się w kontenerze transportującym banany z Kolumbii. Ładunek płynął z Medellin do katalońskiego El Prat de Llobregat, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko. Narkotyki znaleziono na statku, który zawinął do portu w Algeciras, na południu Hiszpanii.

Minister Zoido mówił wówczas, że zarekwirowany ładunek to największa od 18 lat partia kokainy, którą przechwycono w Hiszpanii.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol

Witam! Jako, że dawno nic nie wrzucałem [na n/g naturalnie, nie w naturze ;)~ ] uznałem, że najwyższa pora się poprawić i wrócić do wspomnień. Na pierwszy ogień idzie więc tramal.

DAWKA: 7 x 50mg [kapsułki, odstępy 5min pomiędzy każdą sztuką]

  • Efedryna

8 TABLETEK TUSSIPECT


1/2 140 GRAMOWEJ BUTELKI TUSSIPECTU W SYROPIE


2 ASPIRYNY


2 MOCNE KAWY

  • Grzyby halucynogenne

Czas: Jesień 2004.

Miejsce: Kraków.

Ilość: 40 naprawdę małych "krasnalskich czapek".

  • Heimia salicifolia
  • Inne
  • Leonotis leonurus (wild dagga)
  • Marihuana
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tripraport
  • Tytoń

Bywało różnie, ale nie jest to zbyt kapryśna używka i nie wymaga idealnych. O ile się mniej więcej z nią zaznajomiło.

Dostaję przesyłkę. Ależ szybko wysyłają! Mała paczuszka "kompozycji z natury" czeka na otwarcie.

Dopalacz, czy nie dopalacz? Z jednej strony wiara w to, że owego specyfiku nie kropią żadną chemią, jest naiwna. Z drugiej- coś mi mówi, że może to wcale nie pryskane.

Zamówiłem ten mix w celach relaksacyjnych, a co! Zamierzałem go palić, palić i leżeć na łóżku. Miałem z nim do czynienia wcześniej dwa razy i za każdym razem pozytyw. Po ostatnich przygodach z divinorum nic nie wydawało się tak kuszące, jak nic-nierobienie. No i nic-nie-myślenie.

randomness