REKLAMA
USA: sprzedaż e-papierosów młodzieży zabroniona

Od 8 sierpnia w USA obowiązuje zakaz sprzedaży e-papierosów, cygar i tytoniu fajkowego nieletnim.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Farmacja.pl

Odsłony

125

Od 8 sierpnia w USA obowiązuje zakaz sprzedaży e-papierosów, cygar i tytoniu fajkowego nieletnim. Z inicjatywą wprowadzenia zakazu wystąpiła w maju amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA), przy poparciu stowarzyszeń medycznych.

Jak wskazują badania, młodzież w Stanach Zjednoczonych używa e-papierosów częściej, niż jakichkolwiek innych wyrobów tytoniowych. To – zdaniem ekspertów – pierwszy krok do uzależnienia i sięgnięcia po tradycyjne papierosy.

Nowe przepisy wprowadziły nie tylko zakaz sprzedaży e-papierosów nieletnim. Zobowiązały też producentów do zgłaszania nowych produktów do oceny FDA. Nie dotyczy to tylko tych wyrobów, które trafiły do sprzedaży przed 15 lutego 2007 roku. Oznacza to, że 99 proc. dostępnych w tej chwili na amerykańskim rynku wyrobów tytoniowych, będzie musiało zostać poddanych kontroli FDA.

Producenci e-papierosów protestują przeciwko nowym regulacjom. Ich zdaniem obostrzenia mogą spowodować, że użytkownicy elektronicznych papierosów, sięgną po wyroby tradycyjne.

W USA z powodu nałogu tytoniowego rocznie umiera 480 tys. osób. Leczenie chorób odtytoniowych kosztuje amerykańską opiekę zdrowotną 300 mld USD rocznie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Malina (niezweryfikowany)
I bardzo dobrze, że e-p nie będą tam dostępne dla niepełnoletnich. W Polsce mam nadzieję, że też tak będzie. Ja od roku wapuję foofa. Chciałam przez to rzucić zupełnie analogi i mi się to udało. Mniej się teraz truję, bo już przerzuciłam się na 0% nikotyny... Ale nie wiadomo jak wpływa na organizm młodych ludzi, którzy często nie byli uzaleznieni od zwykłych fajek.
Morti (niezweryfikowany)
Zakaz sprzedaży nieletnim akurat popieram, e-papierosy traktuję jako alternatywę dla palaczy, sam vapuję tabaque
Zajawki z NeuroGroove
  • Mieszanki "ziołowe"

S&S: Mój pokój,samotne popołudnie,humor raczej bierny.

Co:0,25g Palonka Bobby Sence.

Wiek: 18

Doswiadczenie: Kodeina,Dxm,Feta,Mj,Mieszanki ziołowe,jakieś bzdury.

Z góry uprzedzam,nie jest to typowy TR.

Jeżeli jesteś zamknięty w określonych ramach - daruj sobie czytanie tego tekstu,jest bardzo osobisty. W dragach szukam nie dobrej zabawy, nawet nie psychodelicznych podróży w odległe zakątki świata,a samego siebie - studiuje swoją psychikę.

  • Kodeina
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, może troche ekscytacja, sam z ambientem w pokoju.

12:50 - Wrzucam 15 mg dxm na wzmocnienie kodeiny (tylko 15 mg ze względu na to, że wczoraj zarzuciłem 30 mg czekając aż dxm się załaduje, żeby kode wrzucić, poczułem straszny ból głowy i ogólnie bardzo złe samopoczucie, więc sobie pomyślałem, że jednak nie wrzuce tego dnia kody, bo tylko bym zmarnował, może to dlatego, że byłem po 3 piwach, nie wiem.)

13:00 - Wyszedłem na miasto się przejść, po powrocie miałem zarzucić kode.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Doskonałe, dosłownie.

Na potrzeby tego raportu, kolejny raz zwierzę się, bez wchodzenia w szczegóły (ochrona danych osobowych, haha), z tego, jak zawiłe na płaszczyźnie uczuć było moje życie. Ostatnimi czasy przypominało pierdolony Rollercoaster. Szczęście. Nieszczęście. Uniesienie. Zjazd. Radość. Smutek. Czułość. Gniew. Satysfakcja. Żal. Miłość. Rozczarowanie. Euforia! POWSTANIE Z MARTWYCH... Jezus to przy mnie chuj. On wstał z grobu raz. Ja byłem wewnętrznie martwy wielokrotnie. Tak martwy, że kurwa, gdybym się nie bał śmierci, miałbym wyjebane i po prostu... rzucił się z mostu.

  • Dekstrometorfan

Set&setting: 900mg DXM z czego zażytych zostało 750. Miejsce podróży to Warszawa, pokój w akademiku i dwóch śpiących kolegów obok.

Wiek: 21 lat

Doświadczenie: Jeszcze nic nie pokazało mi tego co wtedy widziałem (a sporo świństwa w życiu zjadłem) więc myślę, że z czystym sercem mogę napisać, że zerowe.

randomness