REKLAMA
USA: sprzedaż e-papierosów młodzieży zabroniona

Od 8 sierpnia w USA obowiązuje zakaz sprzedaży e-papierosów, cygar i tytoniu fajkowego nieletnim.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Farmacja.pl

Odsłony

110

Od 8 sierpnia w USA obowiązuje zakaz sprzedaży e-papierosów, cygar i tytoniu fajkowego nieletnim. Z inicjatywą wprowadzenia zakazu wystąpiła w maju amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA), przy poparciu stowarzyszeń medycznych.

Jak wskazują badania, młodzież w Stanach Zjednoczonych używa e-papierosów częściej, niż jakichkolwiek innych wyrobów tytoniowych. To – zdaniem ekspertów – pierwszy krok do uzależnienia i sięgnięcia po tradycyjne papierosy.

Nowe przepisy wprowadziły nie tylko zakaz sprzedaży e-papierosów nieletnim. Zobowiązały też producentów do zgłaszania nowych produktów do oceny FDA. Nie dotyczy to tylko tych wyrobów, które trafiły do sprzedaży przed 15 lutego 2007 roku. Oznacza to, że 99 proc. dostępnych w tej chwili na amerykańskim rynku wyrobów tytoniowych, będzie musiało zostać poddanych kontroli FDA.

Producenci e-papierosów protestują przeciwko nowym regulacjom. Ich zdaniem obostrzenia mogą spowodować, że użytkownicy elektronicznych papierosów, sięgną po wyroby tradycyjne.

W USA z powodu nałogu tytoniowego rocznie umiera 480 tys. osób. Leczenie chorób odtytoniowych kosztuje amerykańską opiekę zdrowotną 300 mld USD rocznie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Malina (niezweryfikowany)
I bardzo dobrze, że e-p nie będą tam dostępne dla niepełnoletnich. W Polsce mam nadzieję, że też tak będzie. Ja od roku wapuję foofa. Chciałam przez to rzucić zupełnie analogi i mi się to udało. Mniej się teraz truję, bo już przerzuciłam się na 0% nikotyny... Ale nie wiadomo jak wpływa na organizm młodych ludzi, którzy często nie byli uzaleznieni od zwykłych fajek.
Morti (niezweryfikowany)
Zakaz sprzedaży nieletnim akurat popieram, e-papierosy traktuję jako alternatywę dla palaczy, sam vapuję tabaque
randomness