USA: sprzedaż e-papierosów młodzieży zabroniona

Od 8 sierpnia w USA obowiązuje zakaz sprzedaży e-papierosów, cygar i tytoniu fajkowego nieletnim.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Farmacja.pl

Odsłony

133

Od 8 sierpnia w USA obowiązuje zakaz sprzedaży e-papierosów, cygar i tytoniu fajkowego nieletnim. Z inicjatywą wprowadzenia zakazu wystąpiła w maju amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA), przy poparciu stowarzyszeń medycznych.

Jak wskazują badania, młodzież w Stanach Zjednoczonych używa e-papierosów częściej, niż jakichkolwiek innych wyrobów tytoniowych. To – zdaniem ekspertów – pierwszy krok do uzależnienia i sięgnięcia po tradycyjne papierosy.

Nowe przepisy wprowadziły nie tylko zakaz sprzedaży e-papierosów nieletnim. Zobowiązały też producentów do zgłaszania nowych produktów do oceny FDA. Nie dotyczy to tylko tych wyrobów, które trafiły do sprzedaży przed 15 lutego 2007 roku. Oznacza to, że 99 proc. dostępnych w tej chwili na amerykańskim rynku wyrobów tytoniowych, będzie musiało zostać poddanych kontroli FDA.

Producenci e-papierosów protestują przeciwko nowym regulacjom. Ich zdaniem obostrzenia mogą spowodować, że użytkownicy elektronicznych papierosów, sięgną po wyroby tradycyjne.

W USA z powodu nałogu tytoniowego rocznie umiera 480 tys. osób. Leczenie chorób odtytoniowych kosztuje amerykańską opiekę zdrowotną 300 mld USD rocznie.

Oceń treść:

Average: 8.7 (3 votes)

Komentarze

Malina (niezweryfikowany)
I bardzo dobrze, że e-p nie będą tam dostępne dla niepełnoletnich. W Polsce mam nadzieję, że też tak będzie. Ja od roku wapuję foofa. Chciałam przez to rzucić zupełnie analogi i mi się to udało. Mniej się teraz truję, bo już przerzuciłam się na 0% nikotyny... Ale nie wiadomo jak wpływa na organizm młodych ludzi, którzy często nie byli uzaleznieni od zwykłych fajek.
Morti (niezweryfikowany)
Zakaz sprzedaży nieletnim akurat popieram, e-papierosy traktuję jako alternatywę dla palaczy, sam vapuję tabaque
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Widzieliście "Piąty Element" ? Zajebisty film. Mi się wydał strasznie realistyczny. Ale nie o tym będę pisał. Przedstawię wydażenie które miało miejsce tuż przed seansem...

  • Dream herb
  • Pozytywne przeżycie

Nastawiony pozytywnie z chęcią przeżycia niezapomnianych sennych przygód.

Entada Rheedii inaczej African Dream Herb czyli Afrykańskie Zioło Snu. Występuje w formie wielkich twardych nasion wielkości kasztanów, które w środku mają jasny biały twardy miąższ który jest tą porządaną częścią. W tym raporcie piszę o 50x ekstrakcie z tego miąższu.

11.11
Śniła mi się tylko sceneria a było to pole z wysokimi kępami trawy które unosiły się na wietrze. Kolory były bardzo żywe, wręcz pastelowe. Pamiętam szum wiatru między kępami traw w tle.

  • 25C-NBOMe
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Przeżycie mistyczne
  • Tytoń

Pozytywny trip po pozytywnym dniu

Uczestnicy tripu:

 

Szaman (ja)-18 lat 

 

K.-Najmłodszy z ekipy, a wyglądający najstarzej (bardzo bujna broda)

 

M-Dobry kumpel, niegustuje w psychodelikach

 

I-Najlepszy kumpel, uzależniony od Mj (o tym póżniej)

 

 

 

Początek

 

  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

62kg Dom, zmęczenie i senność wyjątkowo dają o sobie znać, nastawienie neutralne, nie wiedziałem czego się spodziewać ze względu na bardzo odmienne TR’y, oczekiwałem przypływu chęci do życia i pracy.

Paczkę znanego wszystkim leku sudafed miałem zakupioną dzień wcześniej, oczekiwałem ciekawego efektu bo wydałem 2 razy więcej niż normalnie ze względu na najdroższą aptekę w mieście.

16:20
4 tabletki (240mg) zapiłem filiżanką kawy, ogarnąlem mieszkanie i siadłem do książek.

randomness