USA: Połowa dentystów twierdzi, że pacjenci przychodzą na wizyty pod wpływem marihuany

Nowe badanie wykazało, że ponad połowa dentystów (52%) w USA potwierdziła, że ich pacjenci przychodzą na wizyty pod wpływem marihuany lub innych leków. W związku z tymi wynikami Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne (ADA) zaleciło pacjentom powstrzymanie się od używania marihuany przed wizytami u dentysty.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne!

Odsłony

28

Nowe badanie wykazało, że ponad połowa dentystów (52%) w USA potwierdziła, że ich pacjenci przychodzą na wizyty pod wpływem marihuany lub innych leków. W związku z tymi wynikami Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne (ADA) zaleciło pacjentom powstrzymanie się od używania marihuany przed wizytami u dentysty.

Wyniki zostały opublikowane na podstawie dwóch ankiet: w jednej przebadano 557 dentystów; drugie to ogólnokrajowe badanie przeprowadzonej na reprezentatywnej grupie 1006 konsumentów. Każda ankieta została przeprowadzona w ramach badania trendów przez ADA, co sugeruje, że trend ten wynika z rosnącego używania marihuany w celach rekreacyjnych i leczniczych w całym kraju.

„Podczas omawiania historii zdrowia coraz więcej pacjentów mówi mi, że regularnie używa marihuany, ponieważ jest ona legalna” – powiedziała rzecznik ADA, dr Tricia Quartey, dentystka z Nowego Jorku. „Niestety, czasami obecność THC w organizmie powoduje potrzebę dodatkowej wizyty.”

Z ankiety przeprowadzonej wśród dentystów wynika, że ​​56% musiało ograniczyć leczenie pacjentów na haju. Kolejne 46% ankietowanych dentystów stwierdziło, że czasami musiało zwiększyć dawkę znieczulenia pacjentom, ze względu na sposób, w jaki marihuana i znieczulenie wpływają na ośrodkowy układ nerwowy.

„Marihuana może prowadzić do zwiększonego niepokoju i paranoi, co może sprawić, że wizyta będzie bardziej stresująca. Może również zwiększać częstość akcji serca i powodować niepożądane skutki uboczne ze strony układu oddechowego” – powiedziała dr Quartey.

„Ponadto najlepsze opcje leczenia to zawsze te, o których dentysta i pacjent decydują wspólnie. Do tego niezbędna jest trzeźwość umysłu”.

Stan uzębienia użytkowników marihuany

ADA zauważa również, że użytkownicy konopi częściej mają znacznie więcej ubytków w zębach niż osoby nieużywające, szczególnie ze względu na żywność, po którą konsumenci marihuany sięgają na gastrofazie.

„Aktywny składnik marihuany, THC, sprawia, że jesteś głodny, a ludzie pod jego wpływem nie zawsze dokonują zdrowych wyborów żywieniowych” – powiedział dr Quartey.

Quartey powiedziała, że palenie marihuany wiąże się z chorobami dziąseł i suchością w jamie ustnej, co może prowadzić do innych problemów ze zdrowiem jamy ustnej.

Wśród konsumentów zapytanych w drugiej ankiecie 39% stwierdziło, że używało konopi indyjskich, przy czym palenie było najczęstszym sposobem konsumpcji, a 51% waporyzowało marihuanę.

Badanie wykazało również, że 67% pacjentów stwierdziło, że swobodnie rozmawiają ze swoim dentystą na temat marihuany, ponieważ ADA zaleca dentystom omawianie używania konopi indyjskich podczas przeglądania historii zdrowia z pacjentami podczas wizyt.

ADA wezwała również do dalszych badań nad konopiami indyjskimi i zdrowiem jamy ustnej, potwierdzając chęć dalszego monitorowania badań i dostarczania zaleceń zarówno dla dentystów, jak i pacjentów.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Nazwa substancji: marihuana

Poziom doświadczenia: lekko doświadczony

Dawka: 0,5grama na 3 osoby


  • Adrenalina

N/N

Wpis usunięty z powodów prywatnych.

  • DPT
  • Marihuana
  • Ruta stepowa
  • Tripraport

Spotkanie z jedną z najbliższych mi osób, w dodatku także psychonautą biorącym udział w ceremonii. Chęć wspólnego przeżycia czegoś wspaniałego i dającego samahdi. Ostatnimi czasy psychodeliki i tematy krążące w około ich stały się istotnym elementem mojej osobowości. Pozwoliły mi dostrzec zagłębione w nieświadomości problemy rzutujące na moje zachowanie w dorosłym życiu. Była to także chęć sprawdzenia siły DPT z iMAO. Z mojej strony chciałem by było to odświętne szamańskie doświadczenie. Duży wpływ na mnie miało zażyte wcześniej LSD i fakt przeczytania Tybetańskiej Księgi Umarłych.

 

 

Do mojego przyjaciela przyjechałem pociągiem. Odebrał mnie w te wczesne popołudnie z dworca i chwilę później już rozsiedliśmy się w herbaciarni na miłych pufach i zajęliśmy rozmową w oczekiwaniu na białą herbatę. Wymieniłem z nim kilka zdań na temat LSD zjedzonego kilka dni wcześniej oraz oczekiwania związane z połączeniem ruty z DPT. Podczas picia herbaty omówiliśmy też czytane przez nas namiętnie książki Grofa czy raport Strassmana z badań nad DMT. Ustaliliśmy, że podjedziemy do znajomego po zielsko i następnie zajmiemy się już tylko sednem doświadczenia.

  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Pogodny dzień. Miałem ochotę pozwiedzać trochę lasu.

O godzinie 14:00 zarzuciłem dwa kartony z AL-LADem. Spakowałem do plecaka potrzebne materiały i wyruszyłem w podróż której celem była ambona (taka wieżyczka postawiona przez leśniczego czy tam myśliwego) z widokiem na wielką łąkę otoczoną lasem. Jedna z dróg prowadziła przez las, tę też obrałem. Wyszedłem z domu jakoś o 14:20 i wyruszyłem do lasu.

randomness