REKLAMA
USA: Google pomoże znaleźć miejsce utylizacji leków

Firma Google ma umożliwić użytkownikom wyszukanie najbliższego miejsca do utylizacji niepotrzebnych lekarstw. Funkcja ta zostanie uruchomiona w ramach walki z uzależnieniem od narkotyków w Stanach Zjednoczonych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mgr.farm
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

97

Firma Google ma umożliwić użytkownikom wyszukanie najbliższego miejsca do utylizacji niepotrzebnych lekarstw. Funkcja ta zostanie uruchomiona w ramach walki z uzależnieniem od narkotyków w Stanach Zjednoczonych.

Google podjęło współpracę z agencją ds. walki z narkotykami (Drug Enforcement Agency) oraz departamentem zdrowia i opieki społecznej. Dzięki swojej usłudze łatwiej będzie zidentyfikować jedno z ponad 3,500 miejsc utylizacji leków na receptę. Będą to miejsca administrowane przez rządy stanowe i lokalne organy ścigania, a także prywatne placówki.

WALKA Z UZALEŻNIENIEM OD OPIOIDÓW

Na początku program obejmie siedem stanów, takich jak: Alabama, Arizona, Kolorado, Iowa, Massachusetts, Michigan i Pensylwania. Szczególnie te dwa ostatnie stany walczą z rosnącą liczbą przypadków przedawkowania opioidów. W Alabamie natomiast wydaje się najwięcej recept na opioidy w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Możliwość oddawania niewykorzystanych leków na receptę to kluczowy element narodowej strategii kontroli narkotyków. Pomimo znacznych redukcji w ostatnich latach, wciąż wypisuje się ogromne liczby i recept na opiaty w całych Stanach Zjednoczonych. Ponad 191 milionów wydano w samym 2017 roku, co oznacza miliardy dostępnych tabletek.

ODDANE LEKI NIE ZASZKODZĄ

Program odbioru niewykorzystanych leków na receptę ma na celu usunięcie ich z domowych apteczek mieszkańców kraju. Dzięki temu tabletki, których nie potrzebowali, nie zostaną użyte niezgodnie z przeznaczeniem. Przez ostatnie dziewięć lat DEA dwa razy w roku organizowało w całym kraju „dni przyjmowania lekarstw”. Miało to zachęcić Amerykanów do oddawania leków na lokalne posterunki policji lub do aptek.

Podczas ubiegłorocznego wydarzenia DEA nawiązało współpracę z Google, aby uświadamiać użytkowników, gdzie bezpiecznie mogą zwrócić niewykorzystane leki. W rezultacie oddano rekordową ilość leków – aż około 1,85 milionów leków na receptę.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness