Tona heroiny przechwycona we Lwowie - miała trafić do UE

Ponad tonę heroiny o czarnorynkowej wartości ponad 2,3 mld hrywien (ok. 300 mln złotych) przechwyciła we Lwowie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Przestępcy planowali przerzucenie narkotyku na obszar Unii Europejskiej pod pozorem przesyłki dyplomatycznej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Kresy.pl

Odsłony

76

Ponad tonę heroiny o czarnorynkowej wartości ponad 2,3 mld hrywien (ok. 300 mln złotych) przechwyciła we Lwowie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Przestępcy planowali przerzucenie narkotyku na obszar Unii Europejskiej pod pozorem przesyłki dyplomatycznej.

We wtorek wieczorem Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oraz prokuratura obwodu lwowskiego poinformowały o przechwyceniu w jednym z magazynów we Lwowie 1035 kilogramów heroiny o czarnorynkowej wartości 2,3 mld hrywien czyli około 300 mln złotych. W akcji oprócz funkcjonariuszy SBU oraz prokuratury wzięli udział komandosi z oddziału specjalnego „Alfa”.

Według śledczych narkotyk pochodził z Pakistanu, a na Ukrainę został przemycony w grudniu drogą morską przez port w Odessie w kontenerze z żywnością.

Podczas operacji zatrzymano trzech obywateli Turcji, którzy byli w trakcie pakowania paczek z narkotykiem. Jednocześnie we Lwowie zatrzymano jeszcze jednego Turka, którego uważa się za organizatora przemytu. Oprócz tego przeprowadzono przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych. Zebrane dowody świadczą o tym, że heroina miała trafić do Unii Europejskiej pod pozorem przesyłki dyplomatycznej.

Trwają czynności dochodzeniowe mające na celu ustalenie i ściganie wszystkich uczestników nielegalnego procederu. Śledczy przygotowują też zarzuty dla zatrzymanych.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zamieściła w serwisie YouTube film wykonany podczas przejęcia narkotyków.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

?> nazwa substancji: LSD (+mj)

?> poziom doświadczenia: KWAS pierwszy raz... a tak to: mj(za dużo :>), efedryna, dxm(nie dużo)

?> dawka: no jeden papierek, doustnie

?> set & setting: trip był jakis czas planowany, wiec bylem raczej psychicznie przygotowany i chętny doświadczyć czegoś nowego...

  • Dekstrometorfan

Set & Settings - Nudne jesienno zimowe wieczory w internacie. Jesteśmy razem z 6 kumplami w małym pokoju. Melancholia i stagnacja. liczmy na naprawde niezła banie:P Mamy do dyspozycji 6 paczek acodinu, zakupiliśmy sprzęcik w aptece w Tesco:O

Dawkowanie - średnio po 20 małych białych komandosów z gorzkimi minami:D

Wiek i doświadczenie - wszyscy po 17 lat, łykaliśmy ładny miesiąć dzień w dzień. DXM,tytoń,alko,marihuana,space diamond(i inne dopalacze)

  • Szałwia Wieszcza


0:00


Nabijam faję. Trudno podjąć decyzję -- czy zapalić? Kilka razy

uruchamiam zapalniczkę, gaszę, uruchamiam... W końcu szybka decyzja:

niech się dzieje co chce! Pierwszy mach trzymam około 30 sekund. Nic

nie czuję, ale nie czas na zastanawianie się -- biorę drugi, zaczynam

liczyć. I nagle uczucie, jakby dym uciekał z płuc do głowy! Zrobiłem

już wydech? Jeszcze nie? Trzymać jeszcze ten cholerny dym, czy w

  • LSD-25

W ostatnia sobote testowalem, jak moja swiadomosc zachowa sie i mozg po calym kocie....swiezutkim...pachnacym...prosto z Holandii.. Po ok. 20 minutach od zapodania w buske jusz mnie zaczelo krecic....apogeum dopadlo mnie w knajpie, gdzie mialem z przyjaciolmi i kobieta (lacznie czworo nakwaszonych kotami) ogladac mecz Niemcy - Chorwacja....knajpa obca, ludzie obcy...muza dziwna..jakies duby...mecz w telewizji...w drugim jakies psychiczne amatorskie filmy krecone przez wlasciciela restauracji.....ogolnie kosmos.....

randomness