REKLAMA
Szwedzkie gangi ukrywają narkotyki wśród bawiących się dzieci

Ukrywają je w skrytkach na przystankach autobusowych, na sklepowych półkach lub w publicznych bibliotekach. Teraz przyszedł czas na przedszkola.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Radio Szczecin
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

309

Ukrywają je w skrytkach na przystankach autobusowych, na sklepowych półkach lub w publicznych bibliotekach. Teraz przyszedł czas na przedszkola. Chodzi o narkotyki, którymi na szwedzkich przedmieściach handlują gangi młodocianych imigrantów.

Policjanci z komisariatu dzielnicy Tensta w Sztokholmie, w ciągu ostatnich kilku dni z pomocą psów tropiących odnajdywali narkotyki schowane na placach zabawach kilku przedszkoli. Przy huśtawkach i w piaskownicach handlarze ukrywają dla swoich odbiorców działki tabletek ekstazy, marihuany i haszyszu. Trwający proceder oburza rodziców oraz samych policjantów, którzy postanowili w mediach społecznościowych zaapelować do mieszkańców dzielnicy o pomoc w walce z handlem narkotykami i ostrzec dilerów.

- Wszystkim, którzy ukrywają lub sprzedają narkotyki na terenie przedszkoli obiecuję, że zrobimy wszystko, abyście wkrótce trafili do więzienia - powiedział Robert Bjuvhage, szef policji w Rinkeby.

O pojedynczych przypadkach wykorzystywania przez gangi przedszkoli, szwedzkie media informowały już trzy lata temu. W marcu 2018 roku głośny był przypadek pewnego 5-latka, który połknął znalezioną na przedszkolnym placu zabaw tabletkę ekstazy.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)