Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować walkę z uzależnieniem od alkoholu

Aplikacja AlkyRecovery ma zostać rozbudowana o algorytmy sztucznej inteligencji i techniki uczenia maszynowego. W ten sposób możliwe będzie wspieranie walki z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu. Czy zapowiada się rewolucja w walce z alkoholizmem?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyweb
Marek Adamowicz

Grafika

Odsłony

151

Aplikacja AlkyRecovery ma zostać rozbudowana o algorytmy sztucznej inteligencji i techniki uczenia maszynowego. W ten sposób możliwe będzie wspieranie walki z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu. Czy zapowiada się rewolucja w walce z alkoholizmem?

Polski startup addictions.ai chce rozbudować aplikację AlkyRecovery, co pozwoli na zwiększenie szans na walkę z uzależnieniem od alkoholu. Za zgodą użytkowników zbierane i analizowane będą dane na podstawie ich emocji i zachowań, treści, które są przeglądane w Internecie, oglądanych filmów wideo, a także z opasek telemedycznych, a nawet portali społecznościowych typu Facebook, Twitter czy Spotify. Wszystko ze względu na rosnący problem alkoholizmu w Polsce.

Z danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w samym 2017 roku problemem alkoholizmu dotkniętych było nawet 800 tysięcy Polaków. Z każdym rokiem ta liczba rośnie o kolejnych 350 tysięcy ludzi. Problem nadmiernego i szkodliwego picia napojów alkoholowych dotyka ponad 3 milionów Polaków. Dlatego też tworzone są takie aplikacje jak AlkyRecovery.

Jej działanie opiera się na szeregu skomplikowanych algorytmów, które automatycznie motywują, doradzają i kontrolują stan samopoczucia użytkownika. W aplikacji znajdziemy takie funkcjonalności jak dziennik uczuć i głodu, publiczny czat czy bazę wiedzy z zagadnieniami dotyczącymi problemu uzależnienia. Od kwietnia możliwe będą też bezpłatne konsultacje online z terapeutami. Jak zapowiadają twórcy aplikacji, ma ona być jeszcze skuteczniejsza w walce z alkoholizmem wśród Polaków. Są plany by w przyszłości pojawiła się również możliwość prywatnych spotkań w formie audio i wideo.

Stworzony ma zostać inteligentny system analizujący i dokonujący oceny prawdopodobieństwa nawrotu na podstawie działań użytkownika w Internecie, nagrań audio, wideo czy zdjęć. Dzięki pobieraniu danych somatycznych (jak temperatura, tętno, lokalizacja, aktywność fizyczna czy potliwość) analizy i pomoc tworzone przez aplikację mają być bardziej precyzyjne, by pomóc użytkownikowi w walce z nałogiem.

Obecnie aplikacja AlkyRecovery działa na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Androida. W ciągu najbliższych miesięcy pojawi się również wersja dostępna na iOS. Czy takie rozwiązania mogą skutecznie pomóc w walce z problemem alkoholizmu? Na pewno są pewną formą pomocy, która w zdecydowany sposób powinna opierać się przede wszystkim na skutecznej terapii odwykowej.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Autor: Mr. blonde

Wiek: 19 lat

S&S: ulice miasta, w którym mieszkam, park, okolice

Substancja: 170ug LSD, kolega G 115ug

Doświadczenie: grzyby(P. semilanceata i P. cubensis), DOC, bromo-dragonfly, LSA, szałwia divinorum, marihuana, haszysz, MDMA, MDPV, amfetamina, metamfetamina, efedryna, pseudoefedryna, metkatynon, kodeina, tramadol, benzydamina, dxm, nikotyna, alkohol, kofeina

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Średni nastrój, lekkie poczucie samotności, szybkie tętno, brak odprężenia. Rodzice w domu, ale godzina zbyt późna by podejrzewać, że wstaną. Pierwsze samotne palenie, niepewność i ciekawość.

Nie sądziłam, że sklejenie swoich rozdziabanych myśli w zwięzłą kulę informacji będzie takie trudne. Zastanawiam się czy powinnam najpierw napisać jakiś wstęp. Może od razu przejść do rzeczy?

  • MDMA (Ecstasy)

  • Dekstrometorfan


450mg DXM [Acodin] 170cm, 65kg.

[txt pisany na "zejściu" DXM...12 godzin po całym zajściu]