REKLAMA
Szkodliwa nikotyna raz jeszcze

Palenie podczas ciąży ogranicza wydolność płuc dziecka.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP/2000-03-23 10:58:52

Odsłony

4962
Palenie podczas ciąży ma szkodliwy wpływ na płód, ograniczając wydolność płuc dziecka - ostrzegają amerykańscy specjaliści.

Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles opublikowali wyniki badań, z których wynika, że redukcja przepływu powietrza w płucach u dzieci, których matki paliły podczas ciąży, może mieć poważne konsekwencje w późniejszym ich życiu. "Jeśli ten deficyt przetrwa do wieku dorosłego, może znacznie zwiększyć ryzyko przewlekłej choroby płuc (COPD), raka płuc i dolegliwości sercowo-naczyniowych" - powiedział dr Frank Gilliland w raporcie dla magazynu "Thorax".

COPD jest chorobą płuc przypominającą zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc. Charakteryzuje się skróceniem oddechu. Rak płuc i choroba sercowo-naczyniowa są dominującą przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych. Palenie jest dominującą przyczyną większości dających się przewidzieć zgonów. Na choroby związane z paleniem umiera rocznie na świecie około 3,5 miliona ludzi.
(PAP)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

agata (niezweryfikowany)
palenie tytoniu, nawet przed ciaza moze wywolac podczas ciazy, tzw. niewydolnosc lozyska, co prowadzi do niedostatecznego zaopatrzania plodu w potrzebne mu skladniki. Im matka starsza, tym wieksze ryzyko dla plodu wywolane paleniem papierosow .
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana

Po przeczytaniu raportu https://neurogroove.info/comment/9607#comment-9607 postanowiłem sam przeprowadzić eksperyment. Jako, że marihunaen on dłuższego czasu nie jaram (rok ponad) to myślę, że wynik jest jak najbardziej prawdziwy.

 • Dekstrometorfan

I tak oto nadejszła wiekopomna chwila... Sobota 15.11.2003

 • 5-HTP
 • Amfetamina
 • Grzyby halucynogenne
 • Kannabinoidy
 • Marihuana
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Miks
 • Moklobemid
 • Tytoń

Spokojna niedziela z początkowym nastawieniem na spalenie gibona, a z czasem zaczęło się robić coraz ciekawiej. Nastawienie bardzo pozytywne, dwie dobrze znające się osoby i lubiące spędzać ze sobą dzikie tripy. Myśli bardzo czyste, skupione na spędzeniu miło czasu, brak negatywów w głowie. Miejsca raczej z dala od ludzi chociaż nie mamy problemu przebywać w ich otoczeniu. Ludzie którzy z nami wtedy byli to osoby nam znajome, pozytywne, wygadane wiec raczej tylko dodawały nam pozytywnego humoru. Alicja po tygodniowym ciągu amfetaminowym a mimo wszystko mieszanka nie zrobiła jej krzywdy a nawet pomogła wrócić do świata żywych :D

Spotkałem się z moja przyjaciółka z która lubimy sobie wysoko polatać haha. Dzień rozpoczął się niewinnie, spokojna niedziela umówiliśmy się na jakiegos gibonka po południu. Około godziny 15 przyjechałem do niej do domu. Na starcie chwile sobie typowo pogadaliśmy co tam ciekawego się działo ostatnio, skopcilismy petko na balkonie i wróciliśmy do pokoju i razem doszliśmy do wniosku że trzeba sprawdzić co tutaj mamy i czym mozemy się dziś zrobić. Na tamten moment posiadaliśmy:

1. około 0.5 marihuanki

2. dwie kreski fetki

 • Oksybutynina

Ostatnimi czasy, dorwałem 3 ciekawe substancje, których reportów nie ma na

neuro_groove. Jest to Oxybutinin hcl

(Ditropan, Cystrin, Ditroopanum i jeszcze pewnie jakieś są), tolperisone hcl

(Mydocalm, pochodna lidokainy). Pierwsza działa rozkurczowo na mięśnie

gładkie pęcherza i przewodu pokarmowego, a druga rozluęnia napięcie mięśni