Szczecin informuje mieszkańców o narkomanii

W Szczecinie rozpoczęła się realizacja programu "Edukacja w zakresie uzależnień i przemocy". Celem projektu jest informowanie mieszkańców województwa o skali problemu i skutkach narkomanii - ogłasza "Kurier Szczeciński".

Alicja

Kategorie

Źródło

Kurier Szczeciński

Odsłony

1985
W Szczecinie rozpoczęła się realizacja programu "Edukacja w zakresie uzależnień i przemocy". Celem projektu jest informowanie mieszkańców województwa o skali problemu i skutkach narkomanii - ogłasza "Kurier Szczeciński". W jednym ze szczecińskich gimnazjów uczeń, zajmujący się sprzedażą narkotyków, zarabiał 1,5 tysiąca złotych dziennie. Kiedy w domu jest bieda, rodzice nie pytają, skąd są pieniądze. Wystarczy tłumaczenie, że "zaradny" syn wygrał je w szkolnym konkursie. Skala problemu jest duża. W 2005 r. zachodniopomorska policja zatrzymała 3,5 tysiąca osób łamiących przepisy ustawy narkotykowej, w tym 150 nieletnich!. W szkole w niewielkiej miejscowości najmłodsi obserwowali starszych, którzy robili nacięcia na skórze, na ranę sypali proszek wyglądem przypominający mak (faktycznie było to LSD) i zaklejali plastrem. Młodsi nie chcieli być gorsi i zaczęli postępować w ten sam sposób proszkując środki przeciwbólowe. Zachodniopomorskie jest oazą młodych lekomanów. Uczniowie często przynoszą do szkoły tabletki psychotropowe, silne środki zażywane po złamaniach i operacjach. Później sprzedają je kolegom nawet za pięćdziesiąt groszy - mówi sierżant Marzena Małkowiak z Wydziału Komunikacji Społecznej KW Policji. Młodzi często sięgają też po gaz do zapalniczek, rozpuszczalniki i kleje do okien. Dosypują do nich proszki do prania i wdychają. Rozpoczynają się wakacje. Letnie wyprawy sprzyjają inicjacjom narkotykowym - przestrzega "Kurier Szczeciński".

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

sreberko (niezweryfikowany)
bueheuheuheuehe, fantazja dziennikarzy siega zenitu. a policja tuz za nimi. wiecej nie napisze bo ide sobie zorobic sznyte i wyspac w nia sproszkowana marihuane...
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Metoksetamina
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tripraport

Późny wieczór, spontanicznie trzech kumpli na wolnej chacie, dzień drugi eksperymentów.

Dzień drugi eksperymentów. Poprzednia noc również spędzona na tripie, jednak w innym towarzystwie.

Ten trip był totalnym spontanem na zasadzie - Dzwonię: ,,a może wpadniecie?" ,,jasne!".

Poprzednią noc można sobie przeczytać @@TUTAJ@@

Czego w ,,Wiek" nie zaznaczyłem - ja mam 18. Pozostali 20 i 21.

No to zaczynajmy :)

19:00

  • Bromazepam


Lexotan z bromazepamem to cos pieknego!


  • MDMA (Ecstasy)

pomyślałem, że komuś mogą przydać się moje doświadczenia ostatniego

weekendu, chciałbym się więc z Wami nimi podzielić.Substancje:

Żółte Mitsubishi (MDMA albo MDA, na to drugie wskazuje krótszy peak)

5-HTP (5-hydroksytryptofan)

Vinpocetine

Sok grejpfrutowy ;]

A więc.

Jak wiemy, 5-HTP jest prekursorem 5-HT (serotoniny). Teoria jest taka:

więcej 5-HTP -> więcej serotoniny w neuronach -> MDMA wyzwala więcej

  • Dekstrometorfan

substancja DXM - 65 kg, 20 tabletek tj. 300 mg.Miejsce: miejscowość nad Bałtykiem ... to mój pierwszy raz gdy biorę dxm wczesniej tylko by upewnić się, że nie jestem uczulony wziąłem 100 mg.


randomness