Światowy ekspert ds. marihuany twierdzi, że nigdy nie palił jointa

Raphael Mechoulam jest odkrywcą tetrahydrokannabinolu (THC), psychoaktywnej substancji znajdującej się w marihuanie. Profesor, który często jest nazywany ojcem chrzestnym badań nad medyczną marihuaną, pomimo swojej fascynacji konopiami twierdzi, że nigdy w życiu nie palił jointa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

120

Raphael Mechoulam jest odkrywcą tetrahydrokannabinolu (THC), psychoaktywnej substancji znajdującej się w marihuanie. Profesor, który często jest nazywany ojcem chrzestnym badań nad medyczną marihuaną, pomimo swojej fascynacji konopiami stwierdził, że nigdy w życiu nie palił jointa.

Raphael Mechoulam, profesor z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, rozpoczął badania nad konopiami w 1960 roku. Odkrył on dwie substancje znajdujące się w konopiach – tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). Obydwie substancje cieszą się sporym zainteresowaniem wśród naukowców, którzy badają ich właściwości w leczeniu wielu chorób, w tym leczeniu bólu, raka i chorób zapalnych.

86-letni profesor powiedział, że nieświadomie złamał prawo, kiedy policja przekazała mu haszysz, który miał być użyty w jego pierwszych eksperymentach. Dopiero później otrzymał próbki marihuany z Izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

Nigdy jej nie używałem. Kiedy prowadziliśmy badania i mieliśmy oficjalną dostawę marihuany, wykorzystanie jej do celów pozanaukowych powstrzymałoby nasze starania. Zasadniczo ani ja, ani inni naukowcy nie byli zainteresowani.

Profesor Mechoulam zidentyfikował również system endokannabinoidowy, który odpowiedzialny jest za utrzymanie homeostazy organizmu i odgrywa rolę w regulowaniu nastroju, pamięci i uczucia bóli.

System ten jest również wrażliwy na substancje chemiczne zawarte w konopiach, między innymi THC, który odpowiada za haj, który odczuwają rekreacyjni użytkownicy marihuany.

We wczesnych latach 60, palenie jointów nie było jeszcze powszechne w Stanach Zjednoczonych, a Narodowy Instytut Zdrowia nie wyraził zgody na prowadzenie badań nad konopiami.

Dopiero po narodzinach kultury hipisów, dekadę później używanie marihuany było już szeroko powszechne, a przedstawiciele Narodowego Instytutu Zdrowia polecieli do Izraela, aby dowiedzieć się więcej o pracy profesora Raphael’a Mechoulam.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

jestem teraz z moim chlopakiem. Troche sie juz uspokoilam. Co prawda nic nie pisalam, ale on zakreslil kilka slow. Nie wiem, czy wypada, ale postanowilam sie z wami tym podzielic. W pelni sie zgadzam z tym, co napisal. Zreszta, przeczytajcie sami: niedziela, 30 sierpnia 1998, 21:37. Jak pisal Tokien: "Niebezpieczne sa narzedzia wiedzy glebszej, niz ta ktora sami posiadamy." Właśnie odbyłem pierwszą psychodeliczną podróż. Nie wiem co o niej pisać. To że była wspaniała, to fakt, który nie sposób jest opisać. Coś tak niezwykłego, fantastycznego. Oszustwo. Wszystko oszustwo.

  • Szałwia Wieszcza

NIC, absolutnie nic nie potrafiłoby mnie przygotować do tego co przeżyłem podczas ostatniego spotkania z Panią Salvią.


Razem z Pikapem, którego raport także powinien się tutaj znaleźć, postanowiliśmy już jakiś czas temu spróbować SD razem...

  • Szałwia Wieszcza


Salvia divinorumExp: ziolo, bialko, dxm, benzydamina, powoj

Set: wieczor, moje mieszkanie lub jakies odludzie (nie wiem gdzie to bylo, bo bylo ciemno, grunt ze za miastem)


  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Nastawienie neutralne, pokój, wiatr i deszcz za oknem, ambientdub w słuchawkach (koan sound głównie).

Latający hamak

randomness