Światowy Dzień Narkotyków 2022: wydarzenia organizowane na całym świecie podnoszą świadomość

Światowy Dzień Narkotyku 2022: wydarzenia organizowane na całym świecie podnoszą świadomość wyzwań związanych z narkotykami w sytuacjach kryzysowych po opublikowaniu Światowego Raportu Narkotykowego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.europeantimes.news

Odsłony

30

Światowy Dzień Narkotyku 2022: wydarzenia organizowane na całym świecie podnoszą świadomość wyzwań związanych z narkotykami w sytuacjach kryzysowych po opublikowaniu Światowego Raportu Narkotykowego.

Biura terenowe UNODC, 1 lipca 2022 r. — W ramach projektu Międzynarodowy Dzień Przeciwko Narkomanii i Nielegalnemu Handlowi, czyli Światowy Dzień Narkotyków, obchodzony jest 26 czerwca każdego roku, aby wzmocnić działania i współpracę na rzecz stworzenia świata wolnego od narkomanii.

Każdego roku osoby, społeczności i różne organizacje na całym świecie, od społeczeństwa obywatelskiego po sektor prywatny, dołączają do obchodów Światowego Dnia Narkotyków, aby pomóc w podnoszeniu świadomości na temat głównego problemu, jaki nielegalne narkotyki stanowią dla społeczeństwa.

Tematem Międzynarodowego Dnia Przeciwko Narkomanii i Nielegalnemu Handlowi 2022 było „Rozwiązywanie problemów związanych z narkotykami w kryzysach zdrowotnych i humanitarnych”. Zapewnienie dostępu do leków kontrolowanych, zagwarantowanie opieki, leczenia i usług opartych na dowodach oraz zapobieganie negatywnym zachowaniom radzenia sobie poprzez wsparcie znalazły się wśród wezwań do działania podkreślonych zarówno w dniu dzisiejszym, jak i w Biurze Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC). World Drug Report 2022, uruchomiona w zeszły poniedziałek.

Na całym świecie w poniedziałek 27 czerwca biura regionalne i biura wsparcia UNODC obchodziły Światowy Dzień Narkotyków i przedstawił główne ustalenia World Drug Report 2022.

W Mexico City szefowa koordynacji UNODC, Mariana Alegret, dołączyła do corocznego wirtualnego wydarzenia Światowego Dnia Narkotyków organizowanego przez Krajową Komisję Przeciwdziałania Uzależnieniom, prezentując raport prasie, decydentom narkotykowym i opinii publicznej. O wydarzeniu usłyszeli również przedstawiciele ministerstw zdrowia, bezpieczeństwa publicznego i spraw zagranicznych, a także Prokuratury Federalnej.

W Kiszyniowie w Mołdawii UNODC zorganizował poranek przy kawie z mediami, policją i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego (CSO), podczas którego Simon Springett, koordynator rezydent ONZ w Mołdawii wyjaśnił, że „oprócz Covid-19 i wojny w naszym sąsiednim kraju, jesteśmy również zwalczanie kryzysu związanego z używaniem narkotyków, zwłaszcza nowymi substancjami psychoaktywnymi”.

Dzięki otwartym dyskusjom i wystawie zdjęć dziennikarze obecni na wydarzeniu mieli okazję zapoznać się z wynikami współpracy pomiędzy organizacjami społeczeństwa obywatelskiego świadczącymi usługi socjo-medyczne osobom zażywającym narkotyki a policją w Kiszyniowie. Zastępca policji Aleksiej Grosu mówił o tym, jak współpraca pomogła „zmienić mentalność policji w stosunku do osób zażywających narkotyki, które obecnie koncentrują się na oferowaniu osobom zażywającym narkotyków potrzebnego wsparcia poprzez kierowanie ich do CSO, które mogą zapewnić pomoc socjo-medyczną”. Ina Tcaci z UNODC podkreśliła, że ​​dziesięć lat temu taka współpraca była prawie niemożliwa.

Constantin Cearanovski, reprezentujący organizację Positive Initiative CSO, opowiedział z własnego doświadczenia, jak policja odegrała pozytywną rolę w motywowaniu osób zażywających narkotyki do leczenia i rehabilitacji, a dr Lilia Fiodorov, narkolog w Republican Narcology Dispensary, poinformowała, że ​​jest w stanie pomóc 25 uchodźcom. którzy od początku wojny na Ukrainie byli leczeni odwykowo.

W Abidżanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, UNODC uczciło Światowy Dzień Narkotyków czterema dniami wydarzeń (25-29 czerwca), do których dołączyły władze krajowe i CILAD, międzyresortowy komitet ds. walki z narkotykami (z powodu jego akronimu w języku francuskim). Ponad 250 uczestników wzięło udział w inauguracji World Drug Report w zeszły poniedziałek, a jeszcze więcej dołączyło online.

Jak podkreśla World Drug Report 2022, Afryka Zachodnia i Środkowa jest mocno dotknięta problemem narkotykowym, mimo że od dawna uważana jest za zwykłą strefę tranzytową. „W kontekście kryzysów zdrowotnych i humanitarnych Afryka Zachodnia i Środkowa musi nadal inwestować w gromadzenie i analizę danych, podzielonych według płci i wieku, aby wzmocnić wczesne ostrzeganie i reakcje oparte na dowodach” – powiedział dr Amado Philip de Andrés, dyrektor UNODC dla regionu, przemawiając na wydarzeniu.

Wybrzeże Kości Słoniowej, podobnie jak inne kraje nadbrzeżne Afryki Zachodniej, stoi w obliczu napływu narkotyków przemycanych z Ameryki Łacińskiej, o czym świadczą niedawne konfiskaty kokainy u wybrzeży Abidżanu w marcu 2021 r. i kwietniu 2022 r. Generał Vagondo Diomandé, minister spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa , mówił o tym wyzwaniu: „Władze Wybrzeża Kości Słoniowej nadal są zaangażowane w zwalczanie nielegalnego handlu narkotykami przy wsparciu UNODC, czego dowodem jest przygotowanie projektu ustawy odnoszącej się do walki z handlem i nielegalnym używaniem środków odurzających, substancji psychotropowych i ich prekursorów, a także narodową strategię przeciwko przestępczości zorganizowanej”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

S&S : Dom kumpla, nazwę go "C", i drugi kumpel niech będzie "Z".

Doświadczenie : Kofeina, Tytoń, Alkohol, THC, DXM.

Dawkowanie : 3 saszetki 'Tantum Rosa'

Jest ok. godz. 18.00, wsypuje z kumplem do szklanki zawartość saszetki, i nalewam wody. Mieszamy. Gotowe !

  • Bieluń dziędzierzawa

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Dobry nastrój

Jesienne popołudnie październik 2007 roku, po 3 tygodniach złotej polskiej jesieni   nadszedl czas oderwać moja smukłą 2 metrową, pełną pachnących lepkich kwiatów istotę od matki ziemi, postanowiłam zachmurzyć niebo aby mój opiekun wreszcie znalazł powód uwolnienia moich korzenii z gruntu za szopką i zaniósł mnie na stryszek abym tam w zacienieniu mogła odpocząć uwieszona na więźbie i dała spłynąć ostatnim sokom do kwiatu aby nie zabrakło podstawy. M przyszedł do mnie pod osłona nocy i w ukryciu starannie poprzycinał wszystkie listki tak jak scina się włosy gdy posiądą już swoja mądrośc.

  • Etanol (alkohol)


nazwa substancji: tramal

poziom doświadczenia użytkownika: thc, haszNiezapomniana akcja z tramalem miała miejsce 30 grudnia 2003r dokładnie dzien przed sylwestrem. Właściwie do dziś nie wiedziałem czy to rzeczywiście ten lek przeciwbólowy tak mocno wpłynął na zdarzenia z tamtego dnia.


randomness