REKLAMA
Suwałki: nowa poradnia dla narkomanów

W Suwałkach specjaliści będą pomagać narkomanom.

Anonim

Kategorie

Źródło

Tygodnik Północny - Nasze Krajobrazy

Odsłony

4989
W Suwałkach powstała poradnia uzależnień od środków psychoaktywnych. Placówka zajmuje się terapią narkomanów i ich rodzin.

Obserwujemy bardzo niepokojące zjawisko - mówi dr Leszek Sagadyn, dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach. Po narkotyki sięgają coraz młodsi ludzi. Średnia wieku to 13-14 lat. Co gorsze, odchodzą od środków heroinowych czy makowych, a zażywają tzw. twarde narkotyki.

Władze miasta przeznaczyły na potrzeby poradni budynek przy ulicy Waryńskiego. Od paru miesięcy prowadzony jest tam remont. Do czasu zakończenia prac, poradnia czynna będzie w budynku CIK.

Specjaliści pracujący w poradni proponują terapie zarówno osobom uzależnionym, jak też ich rodzinom. -U nas rodzice mogą dowiedzieć się, w jakim stopniu dziecko jest zagrożone i jak mu pomóc - twierdzą specjaliści.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25I-NBOMe
  • Przeżycie mistyczne

Pomagałem koledze nauczyć się do kolokwium. Kiedy skończyliśmy był już późny, piątkowy wieczór, czułem silne zmęczenie psychiczne. Wcześniej wypiłem 300ml piwa. Byłem zmęczony i raczej nastawiony na typowo rozrywkowo/ imprezowy trip. Tymczasem substancja zrobiła mi niespodziankę fundując mistyczne przeżycie.

Rzeczy nieoczywiste zaczęły zdawać się trywialne. Miejsce racjonalnego myślenia zajęło postrzeganie abstrakcyjne. Z każdą sekundą zalewała mnie fala nowych doznań. Moja percepcja zmieniła się w nieznany mi dotąd sposób.

Otaczający mnie świat zacząłem postrzegać jako czterowymiarowy. Pokój stał się czaso-sześcianem. Jak mogłem być takim głupcem i nie dostrzec tego wcześniej? - pytałem raz po raz w myślach sam siebie.

.

  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tripraport

  • Szałwia Wieszcza

Jako substancji do wyzwalania stanow odpowiednich uzylem ekstraktu x5

z holenderskiego Smartlabu. Do dziobka fajki wodnej zalozylem tzw. screenek

zeby mi

salvia nie wpadala do wody. Odmierzylem analogowo ilosc dostateczna i

zaczalem przygotowywac sie do tripa.

  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji: Aviomarin

Poziom doświadczenia użytkownika: %, MJ, #, xanax,

Dawka, metoda zażycia: 3 opakowania doustnie

Set & setting: samopoczucie jak najbardziej ok., chęć przeżycia czegoś nowego, poznanie samego siebie itp.

randomness