Suwałki: nowa poradnia dla narkomanów

W Suwałkach specjaliści będą pomagać narkomanom.

Anonim

Kategorie

Źródło

Tygodnik Północny - Nasze Krajobrazy

Odsłony

5034
W Suwałkach powstała poradnia uzależnień od środków psychoaktywnych. Placówka zajmuje się terapią narkomanów i ich rodzin.

Obserwujemy bardzo niepokojące zjawisko - mówi dr Leszek Sagadyn, dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach. Po narkotyki sięgają coraz młodsi ludzi. Średnia wieku to 13-14 lat. Co gorsze, odchodzą od środków heroinowych czy makowych, a zażywają tzw. twarde narkotyki.

Władze miasta przeznaczyły na potrzeby poradni budynek przy ulicy Waryńskiego. Od paru miesięcy prowadzony jest tam remont. Do czasu zakończenia prac, poradnia czynna będzie w budynku CIK.

Specjaliści pracujący w poradni proponują terapie zarówno osobom uzależnionym, jak też ich rodzinom. -U nas rodzice mogą dowiedzieć się, w jakim stopniu dziecko jest zagrożone i jak mu pomóc - twierdzą specjaliści.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Las...koniec lata, zwykły dzień, wycieczka rowerowa... Bardzo długo przygotowywałam się na to wydarzenie... Oczekiwań nie miałam żadnych, po prostu chciałam zobaczyć co "Ona" ma mi do pokazania .

Koniec lata, godzina 13, wraz z kolega postanowiliśmy udać się na przejażdżkę do oddalonego o 30 km lasu. Po namyśle stwierdziliśmy, ze oprócz rowerów weźmiemy ze sobą jeszcze nasza przyjaciółkę Salvię, która od kilku miesięcy leżała w szafie i nikt nigdy jej jeszcze nigdzie nie zabrał.

Na miejscu byliśmy około 15 i tam tez postanowiłam po raz pierwszy skosztować tej ambrozji.

  • MDMA (Ecstasy)


doświadczenie: zależy z czym...swojego czasu spore ilości speeda, extasy, thc a ostatnio głównie alkohol wszelkiego rodzaju :)


  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Pozytwyne nastawienie, ekscytacja i poddenerwowanie, oczekiwanie mistycznego i głębokiego tripu. Otoczenie to ulice Oslo, las i dom.

Suniemy ruchomymi schodami, coraz wyraźniej ukazuje się nam wnętrze budynku dworca centralnego Oslo, jest poranek, ruchliwy, głosny, wszędzie tłoczą się ludzie którzy zmierzają do swoich pociągów lub wychodzą z nich. Musimy stosować czasami skomplikowane manewry żeby na nich nie wpadać. Pomimo iż, jak na razie nasza percepcja jest niezmieniona, już powoli oni i ich życie, problemy jak np. "czy zdąrzę na pociąg" wydają się zupełnie przyziemne i wręcz w pewien sposób śmieszne.

  • Dekstrometorfan

HELlo !!! Zapraszam do przeczytania mojego trip-reportu!!! :)))
To już moje czwarte spotkanie z DXM. Dlaczego go biorę? Czemu

nie ćpam narkotyków (np. amfy) lub czemu nie palę trawy? Bo

bezpośrednio nie znam osób, które ćpają czy palą. Dopiero

poznaję takie osoby. A do apteki jest zawsze bliżej i łatwiej

skoczyć niż do jakiegoś dilera. Bo to jest tak, że niby

narkotyki są wszędzie: w domu, szkole, na ulicy :) ale żeby ćpać

trzeba znać pewnych ludzi.