Sukces polskiej policji: Dariusz N. wpadł z "puszkami z pomidorami". Nie pomogła zmiana wyglądu

Reporterzy RMF FM dotarli do ekskluzywnych informacji na temat akcji zatrzymania w Hiszpanii mężczyzny podejrzewanego o zabicie 19-letniego Dominika w Katowicach. Dariusz N. został zatrzymany w momencie załadunku dużej przesyłki - "puszek z pomidorami" - w których ukryte były narkotyki.

Reporterzy RMF FM dotarli do ekskluzywnych informacji na temat akcji zatrzymania w Hiszpanii mężczyzny podejrzewanego o zabicie 19-letniego Dominika w Katowicach. Dariusz N. został zatrzymany w momencie załadunku dużej przesyłki - "puszek z pomidorami" - w których ukryte były narkotyki. Wpadł w Perafort w Katalonii. Miejsce pobytu 36-letniego mieszkańca Katowic, poszukiwanego od grudnia 2016 roku Europejskim Nakazem Aresztowania, ustalili policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Do zatrzymania doszło dzięki monitorowaniu ruchów poszukiwanego i ścisłej współpracy Komendy Głównej Policji za pośrednictwem ENFAST z katalońskimi stróżami prawa. Dariusz N. ukrywał się ponad rok. Tymczasem, jak informuje śląska policja, Dariusz N. mógł przejść operację plastyczną.

Policjanci ustalili, że ostatnim miejscem pobytu Dariusz N. na terenie Polski była jedna z miejscowości w województwie dolnośląskim. Potem mężczyzna wyjechał za granicę. 7 grudnia 2016 roku wysłano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Także Interpol poszukiwał go na terenie 190 państw poza Europą.

Policjanci z Katowic ustalili, że Dariusz N. jeździł po całej Europie. Był między innymi w Niemczech, Holandii, Czechach, Irlandii oraz Hiszpanii. W końcu namierzyli go w Katalonii.

Przedstawiciele ENFAST (European Network of Fugitive Active Search Teams) w Biurze Kryminalnym KGP poinformowali o tym swoich odpowiedników w Hiszpanii. W rezultacie 24 października 2017 roku, około godziny 17:00 w miejscowości Perafort w Katalonii kilkunastoosobowa grupa policjantów FAST, wyspecjalizowana w zatrzymywaniu najgroźniejszych przestępców poszukiwanych międzynarodowo, zatrzymała Dariusza N.

Mężczyzna nie stawiał oporu, był zaskoczony zatrzymaniem.

Przedstawił się innym imieniem i nazwiskiem. Pokazał nawet dowód osobisty, w którym widniały dane osoby pochodzącej z województwa lubuskiego.

Co ciekawe, do zatrzymania doszło w momencie załadunku dużej przesyłki na ciężarówkę wynajętą z firmy przewozowej. Przesyłka miała trafić do Polski. Po sprawdzeniu okazało się, że na dwóch paletach znajdują się puszki z sosem pomidorowym, a w nich ukryta jest marihuana.

W 63 puszkach znaleziono 20 kilogramów narkotyków, o wartości rynkowej w Polsce ponad 140 tys. euro, a także wagę do ważenia narkotyków, urządzenie do pakowania próżniowego, nowe puste puszki, folie do pakowania i etykiety.

Dariusz N. zmienił kompletnie swój wygląd, zapuścił włosy i brodę. Został rozpoznany dzięki charakterystycznemu tatuażowi na ramieniu, identyfikującemu go z jednym ze śląskich klubów piłkarskich.

Zatrzymany w Hiszpanii Dariusz N. mógł przejść operację plastyczną - takie są ustalenia śląskiej policji.

We wtorek śląska policja poinformowała, że Dariusz N. mógł poddać się operacji plastycznej. "Mamy dokumenty medyczne świadczące o tym, że mógł poddać się operacji plastycznej. Ta operacja prawdopodobnie miała miejsce w ostatnich dniach w Czechach" - powiedziała Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

W najbliższym czasie zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Ma zostać postawiony mu zarzut zabójstwa 19-letniego Dominika i usiłowania zabójstwa jego ojca.

Według prokuratury, bójka, w której zginął Dominik, miała charakter przypadkowy, "typowo chuligański".

W centrum Katowic przy ul. 3-go Maja we wczesny poniedziałkowy poranek 21 sierpnia 2016 roku mijały się dwie kilkuosobowe grupy; w jednej z nich był 19-latek z ojcem. Doszło do wymiany zdań i bójki. Wszystko zaczęło się przed klubem, a skończyło przed wejściem na dworzec kolejowy.

19-letni Dominik dostał ciosy nożem, miał dwie rany kłute w okolicy klatki piersiowej. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Dariusz N., który - według ustaleń śledztwa - miał zadać te ciosy, zniknął.

W związku z bójką prokuratura oskarżyła sześciu mężczyzn. Jest wśród nich m.in. ojciec Dominika. Ich proces rozpoczął się w lipcu przed katowickim sądem rejonowym: oskarżeni odpowiadają za udział w bójce, w której wzajemnie narażali się na niebezpieczeństwo. Może za to grozić kara do trzech lat więzienia.

Dariuszowi N. grozi dożywocie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Miks

 Poniższy trip-raport to opis przeżyć wywołanych przedawkowaniem GBL. Napisałem go w celu przestrogi przed nierozsądnym dawkowaniem.

 Był ciepły wiosenny dzień, a ja wracałem z apteki. Na stacji dworcowej spotkałem trzech kumpli. Chwilę pogadaliśmy pijąc piwo i wtenczas spożyłem przy nich 900mg Dekstrometorfanu. Chwilę potem postanowiliśmy udać się do mnie do domu, celem spokojnego pogadania i pogrania na x360. Wszystko działo sie około godziny jedenastej.

  • Amfetamina

Witam! Po moim debiucie w dziale XTC postanowiłem podzielic się moimi uwagami na temat amfetaminy. Ten TR będzie się nieco różnić od w/w, gdyż będzie spojżeniem (i próbą refleksji) na moją "karierę" z "białkiem" związaną. Jest to jedna z substancji, która potrafi na parę godzin zrobić z ciebie macho, inteligenta, człowieka stworzonego do imprez, doskonałego pracownika(wywiązującego się ze swoich obowiązków z nawiązką), dowcipnego człowieka będącego w centrum uwagi przy każdym spotkaniu z bliskimi, znajomymi, nieznajomymi.

  • Marihuana


Substancja:LSD-25 pod postacią małego kartonika z nadrukiem

(kot z Alicji w krainę czarów).

Jestem mężczyzną, wiek: 21 lat, waga: 81kg.

Doświadczenie: konopie: prawie codziennie od 5 lat, DXM -

kilkanaście razy, grzybki: kilka razy, meskalina - kilka razy

(w bardzo małych dawkach), amfetamina: kilka razy, LSD - 1 raz

zjadłem 0,5 kartonika, ale wypiłem do tego 6 piw, więc moje

doświadczenie z kwasem zostało zatarte przez katatoniczne

zejście alkoholowe:(.


  • Bad trip
  • Marihuana

set: Nastawienie bardzo pozytywne z dużą chęcią poznania nowych doświadczeń. setting: złe bodźce wprowadzające w nieprzyjemny stan - głównie nieprzyjemna muzyka i konieczność rozmawiana z ludźmi

Makumbę spożyłem pierwszy raz i mimo pozytywnego nastawienia psychicznego dałem się jej zaskoczyć, dobre nastawienie spotęgowało wypicie 3 piw które wypiłem półtora godziny przed spożyciem makumby co mogło mieć wpływ na przebieg tripu, ponieważ mieszanie marihuany z alkoholem kończyło się czasem przykro w moim przypadku, tak więc pijąc smaczne mleko z marihuaną (100ml) które wypiłem o godzinie 19:00 byłem odrobinę wstawiony, czekanie na pierwsze efekty mleka zaczęło mnie z grubsza nudzić - więc postanowiłem umilić sobie czas blantem.