REKLAMA

Stołeczni policjanci udaremnili narkotykową transakcję

Polecany odnośnik: hyperre.al/wyi
pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Policja.pl

Odsłony

1108

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową udaremnili kolejną transakcję narkotykową i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Funkcjonariusze przejęli amfetaminę, z której można uzyskać ponad 800 działek handlowych. 34-letni Wojciech R. odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej. 36-letni Rafał B. usłyszał zarzut za wprowadzanie jej do obrotu. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci otrzymali informację, że na jednym z warszawskich osiedli ma dojść do transakcji narkotykowej. Z ich ustaleń wynikało, że związek z tym procederem może mieć 36-latek, który prawdopodobnie handluje amfetaminą. Funkcjonariusze podejrzewając, że mężczyzna będzie próbował przekazać narkotyki jednemu ze stałych odbiorców postanowili zatrzymać go „na gorącym uczynku”.

Rafał B. wpadł w ręce stróżów prawa chwilę po narkotykowej transakcji, do jakiej doszło w jego samochodzie. Wraz z nim w ręce funkcjonariuszy trafi 34-letni Wojciech K., przy którym znaleziono owinięty folią biały proszek. Wszystko wskazywało na to, że otrzymał go od 36-latka. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do stołecznej komendy. Zabezpieczoną substancję przekazano do dalszych badań i okazało się, że jest to amfetamina.

Policjanci przejęli ponad 200 gramów amfetaminy. Z takiej ilości tej substancji psychotropowej można uzyskać co najmniej 835 działek handlowych narkotyku. Po zebraniu materiału dowodowego mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Rafał B. oraz Wojciech R. byli już notowani za przestępstwa narkotykowe. Teraz 34-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy, a 36-latek za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości tego narkotyku. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)

Komentarze

OpenYourMind (niezweryfikowany)
200 g z których można było uzyskać 835 "działek" ~0,24g w działce.. ah te przeliczniki <3
działkowiec (niezweryfikowany)
Ciekawe jaką definicję (ilość) "działki" przyjęto by w przypadku zdelegalizowania alkoholu?
pawel s (niezweryfikowany)
widzę działka dilerska przyjmuje wartości zależnie od humoru policjanta...... pamiętam kiedyś oskarżyli kolesia o handel bo miał 0.2 g - znaczy 2 działki dilerskie jedną dla siebie a drugą zapewne na sprzedaż.
randomness