Stanisław Karczewski o medycznej marihuanie: to kwestia kilku tygodni

"Jest ustawa w tej sprawie i ona niebawem zostanie uchwalona. Myślę, że będzie to kwestia kilku tygodni"

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

WP Wiadomości

Odsłony

137

- Jest ustawa w tej sprawie i ona niebawem zostanie uchwalona - powiedział w "Dzień dobry Polsko" o medycznej marihuanie marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Myślę, że będzie to kwestia kilku tygodni - dodał.

- Nie istnieje pojęcie leczniczej marihuany, ponieważ ona nie leczy. Istnieje natomiast pojęcie medycznej marihuany, ponieważ ma ona pewne działania - powiedział w rozmowie z Kamilą Biedrzycką-Osicą Karczewski.

- Działa ona przeciw wyniszczająco, przeciw wymiotnie, przeciw drgawkowo i w niektórych przypadkach powinna być dozwolona - dodał.

Polityk PiS podkreślił, że w jego partii rozmowa na ten temat toczy się "już od czasu kampanii wyborczej". - Ja sam również od dawna się na ten temat wypowiadałem i mam wyrobione zdanie - wskazał.

Marszałek powiedział, że jest natomiast "całkowicie przeciwny temu, aby była zgodna na uprawę konopi indyjskich".

Jak ocenił, zupełnie czym innym jest jednak marihuana medyczna, z której już w tej chwili korzysta w Polsce ok. 20 pacjentów. Zaznaczył także, że do zgody na zakup medycznej marihuany musi być niezbędna określona recepta.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski

Wiek: 17

Doświadczenie: alkohol, THC, gałka, DXM, różne ziółka etnobotaniczne z większym lub mniejszym powodzeniem

S&s: zacisze własnego pokoju i spokój w domu

Zamówione 10g powoju (Ipomoea tricolor) leżało i kusiło dłuższy czas. W końcu w sobotę nadeszła okazja - reszta domowników wybyła na weekend poza miejsce zamieszkania, dając ku mojej uciesze możliwość odurzenia się :D

  • Kodeina
  • Kofeina
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Samemu w pokoju, muzyka, cała noc, tylko ja i moje myśli.

Witam wszystkich serdecznie, dziś chciałbym opisać mój 1 Trip Raport jako tako (pisał bym już dużo wcześniej ale byłem zbyt leniwy by założyć konto) zacznę chyba od ogólnych informacji, a więc przechodząc do rzeczy...

Ogólne dane:

Czas: blisko 7 godzin.

Spożyte substancje:

- Mj – 3 butle z Afgana = średnie zjaranie.

- Kodeina – Blisko 400 – 500mg (było jej więcej w butelce niż to policzyłem, potem przeliczyłem ponownie)

  • Mefedron
  • Pierwszy raz

niepokój, zaciekawienie. Głównie rynek, praca na dworze od osiemnastej do drugiej w środku zimy i dwóch znajomych

21:00.

Klasycznie z Mikołajem spotykam się na rynku z ulotkami, środek zimy więc jest cholernie zimno. Kolega już kosztował parę razy wężulków i miał lekkie ciśnienie. Spotykamy jego znajomego Krystiana, który jest uzależniony ale dogadujemy się na gram. Kacper zostaje i rozdaje ulotki, ja z Krystianem wyruszam w stronę Ksero24h na Stawowej.

21:30.

Zaniepokojony idę za Krystianem. Skręcamy w uliczke, Krystian puka w okienko i krzyczy: "MKĘ!" i wykłada dwa banknoty dwudziestozłotowe a w zamian dostaje woreczek z białym kryształem.

21:45

  • MDMA (Ecstasy)

randomness