Sprzedaż rekreacyjnej marihuany w stanie Illinois wzrosła od stycznia do miliarda dolarów

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany osiągnęła w Illinois kwotę 1,12 mld dol. w ciągu pierwszych 10 miesięcy bieżącego roku. Dobre wyniki uzyskała też sprzedaż marihuany do celów medycznych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

dziennikzwiazkowy.com
(aos)
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

33

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany osiągnęła w Illinois kwotę 1,12 mld dol. w ciągu pierwszych 10 miesięcy bieżącego roku. Dobre wyniki uzyskała też sprzedaż marihuany do celów medycznych.

Według najnowszych danych udostępnionych przez gazetę„Chicago Sun-Times”, sprzedaż rekreacyjnych konopi indyjskich w październiku wyniosła ponad 123 miliony dolarów – jest to druga najwyższa miesięczna sprzedaż od czasu legalizacji rekreacyjnej marihuany w styczniu 2020 r. w stanie Illinois dla osób powyżej 21. roku życia.

W lipcu sprzedaż marihuany osiągnęła rekordową sumę – 127,8 mln dol.

Do wzrostu sprzedaży przyczynili się fani, którzy przyjechali do Chicago na festiwal muzyczny Lollapalooza.

Dobre wyniki uzyskała też sprzedaż marihuany do celów medycznych. W okresie od stycznia do września tego roku sprzedano produkty medycznej marihuany o wartości 300 mln dol. Dane dotyczące sprzedaży medycznej marihuany z zeszłego miesiąca nie zostały jeszcze opublikowane.

Illinois jest jednym z 18 stanów, które zalegalizowały rekreacyjne używanie marihuany, co nadal jest nielegalne na mocy prawa federalnego.

Całkowita sprzedaż w stanie Illinois osiągnęła w zeszłym roku 1,03 miliarda dol., w tym 669 mln dol. ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej i ponad 366 mln dol. ze sprzedaży marihuany medycznej.

Oceń treść:

Average: 2 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina
 • Pozytywne przeżycie

Słowem wstępu: przygodę z kodeiną zaczęłam parę miesięcy temu, początkowo dwie - trzy tabletki Antidolu lub Thiocodinu na łatwiejsze zaśnięcie i żeby zlikwidować wieczorny głód. Z czasem tabletek było więcej, aż wreszcie zaczęłam robić ekstrakcję. Najpierw z 1,5 opakowania, potem z 2. Ale w sumie nie było to nic ciekawego - po prostu wychillowanie na wieczór. A wczoraj uznałam, że muszę wreszcie coś naprawdę mieć z picia tego obrzydlistwa, więc wzięłam trzy opakowania...

 • 4-HO-MET
 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Zarzuciłem nieplanowo, ciekawość i miłość do sajko niestety zwyciężyła z rozsądkiem. Nastawienie bardzo pozytywne, pełne nadziei na przyjemny lot. Tripa spędziłem w pokoju z moją dziewczyną; Oglądałem jakiś film, trochę muzyki posłuchałem - niezwykle normalny, wręcz prozaiczny wieczór. Wybranka (nie)stety nie jest najlepszym tripsitterem, co wynika z braku doświadczenia z narkotykami (kocham za to) a nie złośliwości.

DMT, LSD, 1p-lsd, ald-52, cubensis pesa (co 3-4 tyg); amfetamina, hexen, nep, alfa pihp (bardzo sporadycznie na ten moment, nie przepadam i objadłem się nimi w przeszłości); alprazolam, klonazepam, diazepam, zolpidem, etizolam, pramolan, hydroksyzyna, lewomepromazyna (80% przypadków na zwałę/sen, rekreacyjnie rzadziej niż stymulanty nawet); kodeina, tramadol (kiedyś sporo, od roku wcale); haszysz, marihuana (b.często); 3/4cmc, 3/4mmc, mdma (chlory mi nie podpasowały za bardzo od początku, od poznania mmc nawet nie patrzę na to, mdma kocham i kiedy tylko spadnie tolerancja to zarzucam); więc

 • 2C-P
 • Marihuana
 • Tripraport

Impreza Psycho-Infinity z Aired, Greenboyem, Pokutnicą i kolegą, którego imienia nie znam. Byłem trochę zmęczony, ale o pozytywnym nastroju.

Trip raport z 2C-P.

 • Alprazolam

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o Alprazolamie od razu zacząłem kombinować w

jaki sposób zdobyć receptę. Zapisałem się do przychodni u mnie na uczelni i

wyciągnąłem karte do lekarza rodzinnego. Na pytanie "co panu dolega?"

odpowiedziałem, że nie mogę spać. Babka zapytała czy brałem wcześniej coś na

bezsenność, powiedziałem, że Afobam, a ponadto wykazałem się fachową wiedzą

mówiąc ile to kosztuje, co zawiera i ile jest tabletek w jednym opakowaniu.

randomness