Spożywanie alkoholu na warszawskich bulwarach wiślanych ponownie legalne. NSA to potwierdza

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że spożywanie alkoholu na warszawskich bulwarach wiślanych będzie ponownie możliwe. Przychylił się tym samym do skargi kasacyjnej wniesionej przez Prezydenta m. st. Warszawy od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Oznacza to, że spożywanie alkoholu na bulwarach będzie dalej w pełni legalne.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Bezprawnik
Maciej Wąsowski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

15

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że spożywanie alkoholu na warszawskich bulwarach wiślanych będzie ponownie możliwe. Przychylił się tym samym do skargi kasacyjnej wniesionej przez Prezydenta m. st. Warszawy od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Oznacza to, że spożywanie alkoholu na bulwarach będzie dalej w pełni legalne.

Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski postanowił zaskarżyć rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 9 lutego 2022 r. WSA uznał bowiem, że uchwały Rady Miasta Warszawy dopuszczające spożywanie alkoholu na wiślanych bulwarach są nieważne.

Spożywanie alkoholu na bulwarach jest ponownie legalne

25 stycznia 2023 r. NSA utrzymał ważność uchwał. Tym samym, spożywanie alkoholu na wiślańskich bulwarach jest ponownie dozwolone. „Piwo pod chmurką” wraca nad Wisłę. W 2018 r. stołeczne władze ustaliły, że należy znieść zakaz spożywania alkoholu na bulwarach. Jako przyczynę wskazały, że w letnie dni bulwary należały do ulubionych miejsc tysięcy warszawiaków. Odrestaurowana w ostatnich latach lewobrzeżna część Wisły zajęła, szczególnie w letnich miesiącach szczególnie istotne miejsce na imprezowej mapie stolicy.

Bulwary stały się jednak zarzewiem konfliktu pomiędzy mieszkańcami, a chcącymi nieustannie bawić się bywalcami lewego brzegu Wisły. Powszechne przyzwolenie na spożywanie alkoholu nad Wisłą od lat spotykało się z krytyką ze strony mieszkańców. Szczególnie mocno zaczęli protestować mieszkańcy apartamentowca The Tides. Tamtejsza wspólnota mieszkaniowa podjęła decyzję, aby do sądu administracyjnego zaskarżyć uchwałę Rady Miasta. Wskazywali wówczas, iż samo spożywanie alkoholu nie rodzi bezpośredniego problemu. Prowadzi jednak do nieustannego zakłócania ciszy nocnej. Wyjątkowo często – zdaniem mieszkańców – zdarzały się burdy oraz bijatyki.

Warto się zastanowić, co w istocie stanowi problem. Może rozwiązaniem dla powyższej sytuacji byłoby całkowite zalegalizowanie alkoholi niskoprocentowych, tak, jak ma to miejsce w krajach Europy Zachodniej? Tak, aby każdy mógł napić się piwa/wina przechadzając się wokół Zamku Królewskiego czy Traktu Królewskiego? Całkowite przyzwolenie na spożywanie niskoprocentowych trunków mogłoby doprowadzić do powszechniejszej rezygnacji z alkoholizowania się ciężkimi alkoholami. Czy byłoby to złote rozwiązanie? Ciężko powiedzieć, mam bowiem pewne obawy związane z kulturą spożywania alkoholu w Polsce, a raczej jej pełnym brakiem. Może jednak ta częściowa legalizacja przekornie znormalizowałaby ten problem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25I-NBOMe
  • Miks

Zdrowie psychiczne i fizyczne w pełni w normie. Pokój z zasłoniętymi zasłonami, jedynym źródłem światła był zestaw lampek choinkowych misternie uwieszonych na ścianie. Muzyka zaczynała się od bardzo spokojnej (celtyckiej, dźwięki natury itp.), poprzez bardziej mistyczną (typu desert dwellers), powoli przechodząc w psytrance/trance, zachaczając o pink floyd, a dalej... nawet nie pamiętam. Było mocno. A, jeszcze jeden szczegół. W całym mieszkaniu znajdowało się 280 kolorowych nadmuchanych balonów.

(T)

O godzinie 16:00 spaliliśmy blanta. Zawierał on około 0,7g zielonego w sobie. Tuż po ostatnim buszku zarzuciłem 2mg nbome-25i. To samo zrobiło jeszcze 2 kumpli. 

 

(T +0:30)

Zielone wkręciło się nam galancie, rozkminiamy mnóstwo dziwnych i niekończących się tematów. Co chwilę słychać wybuch śmiechu, chichoty, ogólnie jest pozytywna faza. W ustach gorzko – cóż, do najsmaczniejszych nbome nie należy.

(T + 1:00)

  • Mefedron
  • Pierwszy raz

Przed zażyciem mocno upojony alkoholem i zupełnie nie nastawiony na taki przebieg sytuacji , jednakże otwarty na nowe doznanie, po wcześniejszym przeanalizowaniu szczegółów technicznych substancji.

Chciałbym się podzielić z wami moim doświadczeniem z Mefedronem które pierwszy raz sprawiło że byłem w stanie jakiego wcześniej nie mógł bym sobie wyobrazić - dodam, że to był mój pierwszy kontakt z Euforyczną substancją.

  • Dekstrometorfan

Chęć fajnego zaczęcia weekendu nastrój: lekki stres bo dawno nie brałem i zmęczenie po tygodniu ale raczej przyjemny miejsce: szkoła później pociąg a na końcu dom

CHCIAŁBYM POINFORMOWAĆ O ZGUBNYM WPŁYWIE NARKOTYKÓW NA TAK MŁODY UMYSŁ.

WYJĄTKOWO PRZEPUSZCZAM PO POPRAWIENIU LITERÓWEK, WSTAWIENIU KROPEK, PRZECINKÓW I OGÓLNEJ KOREKCIE.

Masa:65kg

Wszystko zaczęło się dzień wcześniej, kiedy to umówiłem się z koleżanką nazwijmy - ją - O na wspólne branie. Plan był taki żeby wziąć przed ostatnią lekcją i wracać na Tr.

  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

pokój hotelowy, podekscytowanie z lekkim niepokojem

Opisane wydarzenia miały mejsce w Holandii, dokąd pojechałem z kumplem w celach zarobkowych na wakacje. Pewnego razu wybraliśmy się po pracy na krótką wycieczkę do Amsterdamu z której wróciliśmy m.in. z 20x ekstraktem szałwii wieszczej.