REKLAMA
Śmierć więźnia po dopalaczach

Zatrucie w więzieniu na warszawskiej Białołęce. Nie żyje jeden ze skazanych. Mężczyzna, wraz z dwoma innymi skazanymi, najprawdopodobniej zatruli się dopalaczami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Radio ZET/PAO/MS
Fakt24.pl

Odsłony

578

Zatrucie w więzieniu na warszawskiej Białołęce. Nie żyje jeden ze skazanych. Mężczyzna, wraz z dwoma innymi skazanymi, najprawdopodobniej zatruli się dopalaczami.

Skazani środki psychoaktywne zażyli w więziennej celi 24 grudnia. Dwóm udało się pomóc na miejscu. Trzeci, ze względu na zły stan zdrowia trafił do szpitala. Decyzją sądu penitencjarnego mężczyzna dostał przerwę w odbywaniu kary - od 29 grudnia. W szpitalu przebywał więc jako wolny człowiek. Zmarł 31 grudnia.

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Biegli czekają na wyniki sekcji zwłok i toksykologii. Na razie prokuratura ustala dlaczego w ogóle doszło do śmierci.

Władze więzienia na Białołęce sprawdzają jak skazanym udało się przemycić dopalacze na teren placówki.

(Radio ZET/PAO/MS)

Do bardzo niepokojącej sytuacji doszło w więzieniu na warszawskiej Białołęce. Trzech osadzonych w nim mężczyzn zatruło się środkami psychoaktywnymi. Niewykluczone, że mogły to być dopalacze. Jeden ze skazańców zmarł. Sprawą zajęła się prokuratura.

Więzień zmarł poza murami zakładu karnego. 29 grudnia, ze względu na zły stan zdrowia został przewieziony do szpitala. Sąd penitencjarny zdecydował przerwać mu karę na czas leczenia. Niestety mimo specjalistycznej pomocy, nie udało się uratować mężczyzny.

Skazany najprawdopodobniej zatruł się dopalaczami. Zażył je wraz z dwoma innymi osadzonymi w Wigilię. Mężczyźni pozostali w więzieniu. Udzielono im pomocy na miejscu. – Nie ustalono drogi wejścia środków, które trafiły do osadzonych. Mężczyźni nie przyznali się do ich – powiedziała redakcji Kontaktu24 kpt. Arleta Pęconek, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Warszawie.

Dokładne okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić śledztwo. Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

(Fakt24.pl)

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)

Komentarze

Michas (niezweryfikowany)
Dalem 10 serduszek, bo jestem pelen milosci.xd
Artysta-malarz-... (niezweryfikowany)
Jak mnie wkurzają takie newsy. Co to znaczy "dopalacz" ? Nitro się nawdychali ?