Smakowe żelki z marihuaną zagrożeniem dla najmłodszych

Od dziesięcioleci przemysł tytoniowy krytykowany był za marketing szkodliwych produktów nikotynowych w sposób atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, w wyniku czego coraz więcej miast i stanów wprowadziło zakazy sprzedaży aromatyzowanych wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.monitorlocalnews.com
jm
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

22

Od dziesięcioleci przemysł tytoniowy krytykowany był za marketing szkodliwych produktów nikotynowych w sposób atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, w wyniku czego coraz więcej miast i stanów wprowadziło zakazy sprzedaży aromatyzowanych wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów.

Teraz, gdy kolejne sklepy z konopiami indyjskimi powstają w całym kraju, te same obawy narastają w związku z pakowaniem i sprzedażą aromatyzowanej marihuany, która zdaniem krytyków może zachęcić dzieci do spożywania produktów oznaczonych jako „szalone mango” czy „brzoskwiniowy sen”.

„Powinniśmy wyciągnąć doświadczenia z rynku nikotynowego i z pewnością opowiadałabym się za tym, abyśmy zwracali podobną uwagę na produkty z konopi indyjskich pod względem ich atrakcyjności dla młodzieży” - powiedziała Katherine Keyes, profesor epidemiologii na Uniwersytecie Columbia, która obszernie opisała problem wzrostu używania marihuany wśród młodzieży.

„Jeśli przejdziesz teraz przez aptekę z konopiami, to prawie absurdalne jest, jak wiele opakowań i produktów wygląda jakby skierowane były do młodzieży”.

Nowy Jork, który zalegalizował rekreacyjną marihuanę w marcu 2021 r., zabrania marketingu i reklam, które „w jakikolwiek sposób wydają się przemawiać do dzieci lub osób nieletnich”.

Jednak stanowy urząd ds. zarządzania rynkiem konopi w Nowym Jorku musi jeszcze oficjalnie przyjąć zasady dotyczące etykietowania, pakowania i reklamy, które mogłyby zakazać wykorzystania postaci z kreskówek i neonowych kolorów, a także zabronić przedstawiania żywności, słodyczy, napojów, ciastek lub płatków śniadaniowych na opakowaniach – wszystko to, co - jak sugeruje agencja - mogłoby przyciągnąć osoby poniżej 21. roku życia.

„Konsumenci muszą być świadomi – rodzice muszą być świadomi – że jeśli widzą produkt, który wygląda jak inne artykuły powszechnie sprzedawane dzieciom, jest to nielegalny produkt rynkowy” – powiedziała Lyla Hunt, zastępca dyrektora ds. zdrowia publicznego w Office of Cannabis Management w Nowym Jorku.

Hunt niedawno natrafiła na produkt z konopi indyjskich o nazwie „Stoney Patch Kids”, który wyglądał jak popularne cukierki „Sour Patch Kids”.

Eksperci twierdzą jednak, że po ustaleniu standardów pakowania i marketingu nielegalny rynek i tak nie będzie się do nich stosował, w dalszym ciągu rozprowadzając produkty, które mogą być atrakcyjne dla najmłodszych.

Badania naukowe od dawna wykazują uzależniający charakter nikotyny i dolegliwości zdrowotne związane z paleniem tytoniu. Mniej zbadane są skutki zdrowotne wapowania, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, których ciała i narządy wewnętrzne nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Podczas gdy palenie papierosów spadło wśród nastolatków i młodych dorosłych, wzrosło użycie elektrycznych papierosów i waporyzatorów.

Kilka stanów ma zakazy dotyczące większości aromatyzowanych wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów. Coraz więcej miast również wprowadza podobne ograniczenia. Ale te zasady muszą zostać rozszerzone o marihuanę - powiedziała Linda Richter z Partnership to End Addiction, która twierdzi, że kwestia ta nie została jeszcze szeroko rozwiązana.

„Przemysł tytoniowy podlega większej kontroli, za to bardzo, bardzo mało zasad, przepisów, kontroli i ograniczeń dotyczy rynku marihuany” – powiedziała.

Richter dodała, że nie ma w tej kwestii standardów krajowych. Poszczególne stany często zwracają się do rządu federalnego o ustanowienie tych standardów, ale marihuana w dalszym ciągu pozostaje nielegalna na poziomie federalnym.

„To prawdziwy problem, gdy nie masz działań rządu federalnego pod względem standardów pakowania i marketingu”, aby ustalić konkretne przepisy i uniknąć atrakcyjnego marketingu dla młodych ludzi – uważa.

Grupy antynikotynowe, w tym Campaign for Tobacco-Free Kids, od dawna sprzeciwiają się przemysłowi tytoniowemu krytykując jego marketing, taki jak wykorzystywanie postaci z kreskówek do promowania swoich produktów. W ostatnich latach prowadzili kampanię przeciwko aromatyzowanym produktom nikotynowym, w tym produktom do wapowania. Ale jak dotąd takie grupy nie wzięły na celownik rynku marihuany.

Badanie opublikowane na początku tego miesiąca udokumentowało gwałtowny wzrost zatruć wśród małych dzieci, które przypadkowo zjadły produkty zawierające marihuanę. Ten wzrost liczby przypadków zbiega się ze wzrostem liczby stanów zezwalających medyczne lub rekreacyjne stosowanie marihuany. Medyczna marihuana jest obecnie zalegalizowana w 37 stanach USA, podczas gdy 21 stanów zezwala na używanie marihuany w celach rekreacyjnych.

„Kiedy mówisz o smaku truskawkowo-sernikowym, mango lub ciasteczkowo-śmietankowym, bardzo trudno jest argumentować, że są one przeznaczone dla osób starszych” – powiedziała dr Pamela Ling, dyrektor Center for Tobacco Control Research i Edukacji na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. „Ludzie, którzy uważają się za miłośników konopi powiedzieliby, że palenie aromatyzowanego produktu z konopi jest jak dodawanie keczupu do steku”.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Autor: Barysh

Substancja: Benzydamina z Tantum Rosa

Set And Settings: WWesoło, hęć przeżycia czegoś nowego, nastawienie mega pozytywne, wieczór, godzina 19.

Dawkowanie: Roztwór z dwóch saszetek Tantum Rosa, wypity duszkiem, przy zamkniętym nosie.

Doświadczenie: 18 lat. THC, Benzydamina [mój pierwszy raz tutaj opisany], Dimenhydrynat, Bromowodorek Dekstrometorfanu, Kodeina, Efedryna, Klonazepam, Gałka [ostatnio doszła]

  • Mieszanki "ziołowe"
  • Pozytywne przeżycie

Środek dnia, 30 paro stopniowe upały, jak to zwykle bywa w wakacje, czasem zdarzają się dni w których nie mamy nic ciekawego do roboty, pieniędzy na drzewach znaleźć się nie da więc i zrobić jakiejś konkretnej imprezy też. Znalazło się jednak kilka złotych (konkretniej 10zł) więc wraz z kolegą Maćkiem wpadliśmy na pomysł żeby skołować jakieś palenie. Padło na w.w mieszankę ziołową, a z momentem jej dostarczenia doszedł do nas nasz kolega Jacek. Miejsc było kilka, rynek, pewna ciemna uliczka, droga ok 300m do kolejnego punktu jakim było moje dawne miejsce zabaw z dzieciństwa, tył szkolnej hali sportowej. Wszystko odbyło się w godzinach popołudniowych ok 15-17. Wszystko BYŁO w jak najlepszym porząsiu ;) .. MIAŁEM WTEDY 16 lat.

Wyobraź sobie wakacyjny poranek, budzisz się w godzinach popołudniowych, lekko odsuwając firankę przez co pozwalasz słońcu na bezlitosny marsz po twoich zaspanych oczach.

Co tu dziś robić..? Zadałem sobie to pytanie tuż po umyciu się, zjedzeniu lekkiego śniadania i włączeniu muzyki z peceta. W tle leciał Jason Walker - Echo człowiek ten zahipnotyzował mnie kiedyś (podczas innego tripa) tą właśnie nutą.. Muzyczny orgazm jak to mówię, z pewnością wiecie o co chodzi. ;)

  • Szałwia Wieszcza

Substancja: Salvia Divinorum

Dotychczasowe doswiadczenia: THC, THC i THC :), LSD, grzyby, amfetamina,
extasy


Na informacje o istnieniu takiej rosliny jak szalwia divinorum natknalem
sie na hypciu. Na poczatku po wnikliwszym wczytaniu sie stwierdzilem, ze
to zbyt grozna substancja, jednak po paru dniach postanowilem sprobowac.
Suszone liscie nabylem pod www.getsalvia.com (na adres w Niemczech). 15
gram wraz z kosztami przesylki kosztowalo mnie 23,5 euro, przesylka

  • Bad trip
  • LSD-25

Set: stan psychiczny - stabilność psychiczna/emocjonalna raczej poniżej przeciętnej, nastrój - neutralny, myśli i oczekiwania - żadnych, kwas jak kwas, biorę fazę taką jaka jest. Setting: miejsce - mieszkanie przyjaciela, w którym czuję się na maxa komfortowo ludzie - grono najbliższych przyjaciół, z którymi przerobiłem dziesiątki kwasów i masę innych substancji eksperymentalnie.

Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że piszę ten badtrip raport głównie dla moich przyjaciół, bo nie podzieliłem się z z nimi jeszcze wrażeniami po tym tripie i chcę być z nimi otwarty, a w formie pisanej mogę zawrzeć o wiele więcej szczegółów niż w przypadku opowiedzenia im tego na poczekaniu.

randomness