300 mg DXM + 2 buchy MJ :D
16.02.05r.
Osoby zagrożone bardziej intensywnie odbierają smaki słone i kwaśne.
Naukowcy już wcześniej zauważyli, że istnieje związek między preferencją dla smaku słodkiego a ilością spożywanego alkoholu. Co ciekawe, związek ten występuje nie tylko u ludzi, ale i u zwierząt. Kolejne wyniki badań, prezentowane w nowym wydaniu "Alcoholism: Clinical & Experimental Research", sugerują, że związek między ryzykiem uzależnienia a smakiem człowieka jest jeszcze bliższy - osoby zagrożone bardziej intensywnie odbierają smaki słone i kwaśne.
Wiadomo również, że osoby, u których alkoholizm występował wśród najbliższych członków rodziny (tzw. PHP - positive paternal history) są bardziej zagrożone wystąpieniem uzależnienia, niż te bez "rodzinnego obciążenia" (PHN - negative paternal history). Badania przeprowadzone przez Mt. Sinai School of Medicine oraz University of Connecticut Health Center wskazują, że "test smaku" jest dobrym wskaźnikiem pozwalającym wykryć zagrożenie właśnie w tej grupie podwyższonego ryzyka.
PIOTR KOŚCIELNIAK, ŁUKASZ KANIEWSKI
RZECZPOSPOLITA
Prof. dr hab. Jerzy Mellibruda, kierownik Katedry Psychologii Uzależnień i Przemocy w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:
Takich sygnałów o czynnikach mających wpływ na alkoholizm pojawiło się bardzo dużo w ciągu ostatnich 10 lat. Na świecie wydaje się znaczne środki na podobne badania - przede wszystkim zainteresowane są nimi koncerny farmaceutyczne. Żadne z tych badań nie ma jednak charakteru konkluzywnego i nie dostarcza ostatecznych odpowiedzi. Czynników, które wydają się korelować z uzależnieniami jest mnóstwo - do uzależnienia prowadzi bowiem wiele ścieżek. Każdy człowiek może się uzależnić. To najczęściej interakcja czynników biologicznych, społecznych i psychologicznych.
Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że nawet z faktu podwyższonego ryzyka uzależnienia nie wynika, że dana osoba się naprawdę uzależni. Z prowadzonych w Polsce badań wynika, że ok. 20 - 25 proc. nastolatków (od 15 do 17 lat) upija się kilka razy w miesiącu. Oni należą do grupy podwyższonego ryzyka. Wiemy również z badań prowadzonych na świecie, że ok. 2 - 3 proc. populacji jest uzależnione. Nie ma w tej chwili testu psychologicznego czy genetycznego, po przeprowadzeniu którego można powiedzieć nastolatkowi - ty się uzależnisz. Największy problem polega zresztą na tym, że nawet jeśli istnieją mocne przesłanki, to i tak wywierają one na taką osobę mały wpływ. A przecież w takim teście chodzi o to, aby można było mu powiedzieć - nie pij bracie.
Mogę również wskazać "test" o bardzo dużej dokładności - wszyscy ci, którzy mają tzw. mocną głowę należą do grupy najwyższego ryzyka. To są osoby, u których później pojawiają się reakcje awersyjne po wypiciu dużej ilości alkoholu. W Polsce panuje opinia, że te osoby mogą pić, podczas gdy jest dokładnie odwrotnie. Osoby takie piją częściej i więcej. Ich mózgi, nerki i inne organy są bardziej atakowane. Ale można mieć taką cechę i się nie uzależnić.
O sobie: 19 lat, waga: 79 kg, wzrost: 183 cm
S&S: Mój pokój, okazało się że dostałem od kumpla jedynke fety i jako że nastrój od paru dni mi nie dopisuje zabijam sie czym mogę. Z resztą mam wrodzony sentyment do narkotyków i ciężko mi powiedzieć samemu sobie "nie".
Doświadczenie: kokaina, amfetamina, marihuana, kodeina.
Chęć przeprowadzenia badań nad możliwością ukierunkowania tripu DXM przy różnych bodźcach wzrokowo-słuchowych (student medycyny) Mieszkanie - własny pokój - zero domowników.
Witam Wszystkich!
Od razu zaznaczam ze jest to poradnik dla doświadczonych użytkowników forum.
Pierwsze moje przeżycia z dexem nie były zbytnio przyjemne, więc wpadłem na pomysł przeprowadzenia badań nad możliwością ukierunkowania tripu tak jak ktoś by sobie tego życzył.
Właśnie jestem w trakcie (3 dzień) prowadzenia badań nad możliwościami psychodelicznymi DXM, które jak zdążyłem się przekonać są ogromne.
Polecam zaopatrzyć się w dużo wody mineralnej niegazowanej.
Komentarze