REKLAMA
"Skandal" w Warszawie. Miasto współfinansuje projekt, który "budzi ogromne kontrowersje"

...czyli autor portalu stefczyk.info wielce zaskoczony ideą redukcji szkód :)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

stefczyk.info
pf
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Grafika

Odsłony

721

[Na wypadek, gdyby komuś umknęło - a wiemy, że niektórym umyka ;) - przypominamy: poniższy tekst stanowi przedruk i nie wyraża stanowiska Redakcji [H], tylko osobiste zdziwienie i uprzedzenia autora ]

To nie prima primaaprilisowy żart. Komentatorzy nie kryją oburzenia. Jedna z warszawskich fundacji (After Party) ruszyła z nietypową akcją społeczną: pomagają imprezowiczom rozpoznawać, czy zakupione przez nich narkotyki są bezpieczne, czy otrzymali produkt za jaki zapłacili i jak radzić sobie podczas ewentualnego spotkania z policją. Trzeba przyznać, że sam pomysł, choć oryginalny, jest bardzo wątpliwy, bo przecież legitymizuje łamanie prawa. Jednak najbardziej skandaliczny jest fakt, że według organizatorów warsztatów, projekt jest współfinansowany przez warszawski ratusz. Najwyraźniej prezydentowi i miejskim urzędnikom to nie przeszkadza.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chyba ma za dużo pieniędzy w miejskiej kasie, skoro zdecydował się przeznaczyć je na tak wątpliwe projekty. Warszawiacy z pewnością woleliby żeby miejskie pieniądze były wydawane na komunikacje publiczną, nowe żłobki i przedszkola albo pomoc dla najuboższych, a nie na promowanie “bezpiecznego ćpania” osób, które weekendy spędzają na “totalnych melanżach”. Zgadzamy się, że młodzi ludzie potrzebują edukacji o niebezpieczeństwie narkotyków, ale niekoniecznie powinna ona legitymizować ich branie i podpowiadanie, jak poradzić sobie z policją. Czy Warszawa powinna wydawać publiczne pieniądze na promowanie stylu życia w myśl hasła seks, drugs and rock&roll? Odpowiedź jest oczywista.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Czujemy się doc... (niezweryfikowany)
absolutnie fascynujace jest uzycie przez autora cudzyslowow, aby wkleic w tekst swoje niczym nie uzasadnione opinie. Bajkowe dziennikarstwo, jakiego mozna by sie spodziewac od tak reputowanego portalu - ktorego moze nazwy nie bede wymienial co by im reklamy nie robic :)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

nazwa substancji : benzydamina


poziom doświadczenia : pierwszy raz


dawka, metoda zażycia : 1 gram ; doustnie


"set & setting" : dom, pod wieczor


efekty : haluny, smugi swiatla


czy dane doświadczenie... : inaczej patrze na srodki do plukania pochwy ;>

  • Powój hawajski

Doświadczenie: THC, Salvia Divinorum, LSA

Set & Setting Dzień po ostatnim egzaminie w sesji, ciekawość i duża doza sceptycyzmu; miejsce: wąwóz, osiedle, własny pokój. Wyśmienita pogoda (ciepło i słonecznie).

Substancja: 6 nasion HBWR „extra strong”

Wiek: 23 lata

Waga: 82 kg

  • Amfetamina
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Miks

Dzień wolny, weekend a rodzice w pracy. Na początku obce miasto, obcy ludzie, mieszkanie jakaś melina - strach, niepewność. Potem z moją ekipą w domu jednego z ziomków - spokojnie, luźno.

Ten dzień miał być spokojnym dniem z koleżanką z klasy. Zabrała mnie do obcego miasta do swojego dostawcy. Złożyłyśmy się na porządną porcje amfy ale ja z góry powiedziałam ,że nie chce przesadzać bo to mój drugi raz dopiero. Ona już jest bardziej doświadczona z tą substancją. Dodam jeszcze ,że jestem młodą, drobną dziewczyną.

15:00 Pierwsza krecha: Uczucie świetne, rozluźniłam się nieco, zachciało mi się gadać, zrobiło mi się swobodniej chociaż byłam w obcym miejscu. Serce i oddech mi przyspieszyło. Włączyliśmy dosyć energiczną muzykę i oczywiście leciała fajka za fajką.

  • 25B-NBOMe
  • Miks

Kameralne grono dobrych znajomych i kilku randomów, domówka w sporym domu z okazji końca lata i szkoły średniej.

Miało to miejsce pod koniec gorącego lata kiedy w radiu katowano do znudzenia Faded.

Dzień ten przypadł na chyba najgorętszy dzień lata, od samego rana wtapiałem się w asfalt, więc by umilić sobie to umieranie, zaraz po porannym prysznicu kręcę małego jointa z lekkiej baki i zaczynam przygotowywać się do wieczornej imprezy.

 

Start spotkania był przewidziany na 19, więc po spakowaniu się i zjedzeniu czegoś zaczynam dzwonić po swoich kolegach od dragów. Udaje mi się załatwić więcej jaranka, tym razem mocniejszego, 5 piguł z 2C-B i trochę kryształu.

randomness