REKLAMA
Ser jak narkotyk

Naukowcy twierdzą, że ser jest tak samo uzależniający jak narkotyki. Specjaliści wskazują, że w trakcie trawienia kazeiny, uwalniana jest kazomorfina. Jest to opioid należący do tej samej rodziny co kodeina, morfina czy heroina.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PAP
Komentarz [H]yperreala: 
Czy stoimy w przededniu globalnej Wojny z Serem? Czas pokaże.

Odsłony

2627

Naukowcy twierdzą, że ser jest tak samo uzależniający jak narkotyki. Specjaliści wskazują, że w trakcie trawienia kazeiny, uwalniana jest kazomorfina. Jest to opioid należący do tej samej rodziny co kodeina, morfina czy heroina.

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan przyjrzeli się żywności, która działa jak narkotyk i powoduje, że z trudem jesteśmy w stanie się od niej oderwać. Badacze wskazali, że najbardziej uzależniającym produktem jest pizza. Jednak ich zdaniem to nie pizza sama w sobie jest uzależniająca, ale jej serowa warstwa.

Dr Neal Barnard z Komitetu Lekarzy na Rzecz Medycyny Odpowiedzialnej wyjaśnił, że w trakcie trawienia kazeiny zawartej w serze, uwalniana jest kazomorfina - opioid należący do tej samej rodziny co kodeina, morfina czy heroina.

Liczne badania potwierdzają, że kazomorfina, podobnie jak inne opioidy, oddziałuje na receptory opioidowe w mózgu, które są powiązane z kontrolą bólu, ośrodkiem nagrody i uzależnienia.

Oceń treść:

Average: 8.5 (8 votes)

Komentarze

Ciekawski (niezweryfikowany)
Ile zjeść żeby bylo w miare spoko i czy jest jakiś sposób ma ekstrakcje? :D :D
KochamKodeine (niezweryfikowany)
30mg robi srednio, jak 900 kodeiny ktorą kocham, 30mg kazeinomorfiny wytwarza sie przy zjedzeniu ok 10g sera, czyli cala paczka plastrów. Niestety efekt jest mozna powiedziec sr i trwa około godziny i jest bardzoo rozlozony w czasie. Podejrzewam, ze to przez to, ze ser jest tlusty i ma wiele innych zwiazkow wiec laduje sie okolo 30minut. Dziala około godziny. Czystej kazeinomorfiny nie probowalem, ale czystej kazeiny uzyskanej z mleka juz tak. Dziala nieco szybciej od tej w serze, i jest bardziej intensywna. 1.5g kodeiny + 30/50mg kazeinomorfiny = <3. Zna ktos jakis sposob na uzyskanie czysstej kazeinomorfiny?
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Data: 23 listopada 1999 02:10(nazwiska zmieniono, miejsca wycieto, daty zaponiano, fakty itd)pigula: Mitsubishi


kolorek: jasnokremowy


wymiary; gr-5mm sr-8mm


obrazek: 1 str. logo mitsuishi


2 str. linia podzialu


smak: gorzki


zrodlo: 3miasto


cena: 30 pln/szt  • Ayahuasca

W rolach głównych:


Kuba, Piotr, Ja (imiona zmienione). Wszyscy trzej mieliśmy doświadczenia z

grzybami (Kuba maks. 40, Piotr maks. 50, Ja maks. 80), a Ja dodatkowo z kwasem

(maks. ok 300 mikrogramów).


Ayahuasca (proporcje na 3 osoby):  • 30g kory korzenia Mimosa hostilis

  • 15g nasion Peganum harmala


  • Amfetamina
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Ulubiony bar, same znane osoby, siedlisko największych alkoholików, ćpunów i degeneratów w dzielnicy.

     Blu bli bla (bełkot), co się dzieje? Gdzie ja jestem? W aucie. Rozglądam się pijackim wzrokiem. Obok leży zgięty kumpel, z przodu moja siora, kieruje kumpel. Wszyscy w stanie nietrzezwości. Z wyjątkiem kierowcy, który nie pił tylko jarał. Już wiem. Noo taaa, przecież piątek...

  • Kodeina

randomness