REKLAMA
Sędzia na gazie

Sędzia z Rybnika ukarany dyscyplinarnie za sądzenie po pijanemu

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1629

Sąd Najwyższy ukarał w czwartek dyscyplinarnie sędziego z Rybnika, który dwukrotnie w lipcu 2003 r. został przyłapany na prowadzeniu rozprawy, będąc pod wpływem alkoholu. Sędzia Krzysztof Bąk orzekał w wydziale grodzkim Sądu Rejonowego w Rybniku. Podczas sesji sądowych 10 i 14 lipca 2003 r. pracownicy sądu zauważyli, że jest on pod wpływem alkoholu.

Rzecznik dyscyplinarny gliwickiego sądu okręgowego wszczął postępowanie. Przesłuchano sędziów i pracowników sądu, którzy potwierdzili swoje podejrzenia. W grudniu zeszłego roku sąd dyscyplinarny I instancji ukarał sędziego Bąka karą zawieszenia w obowiązkach sędziego.

Od tego werdyktu odwołał się obrońca sędziego oraz rzecznik dyscyplinarny. Obrońca chciał oczyszczenia obwinionego z zarzutu, a rzecznik - dodatkowej kary obniżenia sędziemu wynagrodzenia o połowę.

Sąd Najwyższy, który rozpatrywał w czwartek to odwołanie, uznał, że orzekanie pod wpływem alkoholu jest "rażącym uchybieniem godności sędziego", i na czas obowiązywania decyzji o zawieszeniu obciął także jego pensję.

Sąd zaznaczył, że aby uznać, iż ktoś jest "pod wpływem alkoholu", nie trzeba przeprowadzać badania krwi ani testu na alkomacie. Taki argument podnosił obrońca sędziego, który walczył o uniewinnienie go, wskazując na uchybienie proceduralne. Jednak sąd nie dopatrzył się go.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

dec (niezweryfikowany)
chyba lapie jakies paranoje ale troche dziwne ze tak latwo przegral. przecie to sedzia przecie to POLSKA. a tu taki trik. i to tylko z zeznan kumpli bez zadnych dowodow lol
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol
  • Tripraport

Samotny wieczór, bojowe nastawienie do odmienienia mojego zdania na temat substancji, z którą nie miałem wcześniej zbyt ekscytujących przygód.

Nigdy nie przepadałem za żadnego rodzaju opioidami. Zawsze za to przepadałem za upierdoleniem się czymkolwiek co było pod ręką. Ba, nie znoszę po prostu być trzeżwy. Przyprawia mnie to o nieciekawe myśli i brak weny.

  • Ayahuasca

nazwa substancji: Ayahuasca.

poziom doświadczenia użytkownika: Ayahuasca pierwszy raz poza tym Absynt, Grzybki, Marihuana, Pejotl, Aviomarin, Kodeina, Tussipect, Amfetamina, Kokaina, Extasy, Lsd.

dawka, metoda zażycia: 8g Mimosa hostilis kora + 3,5g Pegaum harmala. Gotowane osobno 3x po godzinie w wodzie ph 2 (ok. pół cytryny na szklanke wody). Doustnie.

  • 2C-P
  • Marihuana
  • Tripraport

Chęć odbycia ciekawej podróży.

                                          Spojrzenie przez pryzmat

 

 

Mały wstęp: czas spędzałem na zmianę z trzema osobami, nazwijmy ich M – kolega z dalszego osiedla, L – bardzo dobry kumpel i J – brat L, mój przyjaciel.

 

 

TR  (-) parę h

 

  • Szałwia Wieszcza

Wiek: 18

Waga: 80kg/195cm

Doświadczenie: MJ, ecstasy, opiaty, mieszanki ziołowe, aviomarin, szałwia.

S&s: Mieszkanie przyjaciółki, mały pokój | ekstrakt x20 organiczny, bongo.