Robił dopalacze z trutki na szczury i podpałki. "Ci, którzy je zażyli, słabli i mdleli"

Policjanci podejrzewają 24-latka z Elbląga o produkowanie "domowych" dopalaczy. Sebastain R. jest już w areszcie, a funkcjonariusze sprawdzają ,jak wielu osobom mógł zaszkodzić. W jego mieszkaniu znaleziono trutkę na szczury, podpałkę i susz roślinny. Możliwe, że dodawał ich do dopalaczy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN 24 Pomorze
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

58

Policjanci podejrzewają 24-latka z Elbląga o produkowanie "domowych" dopalaczy. Sebastain R. jest już w areszcie, a funkcjonariusze sprawdzają ,jak wielu osobom mógł zaszkodzić. W jego mieszkaniu znaleziono trutkę na szczury, podpałkę i susz roślinny. Możliwe, że dodawał ich do dopalaczy.

We wtorek policjanci zatrzymali w Elblągu 24-latka, który miał sprzedawać dopalacze własnej produkcji. Funkcjonariusze dotarli do niego dzięki informacjom przekazanym przez 16-latka, który pojawił się w komendzie z matką.

- Chłopak kilkakrotnie trafiał do szpitala po zażyciu dopalaczy. Twierdził, że kupił substancje od domorosłego producenta. Potem miał je spalić w szklanej lufce. Chłopak słabł, miał mdłości i tracił przytomność - informuje Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany to Sebastian R. W jego mieszkaniu znaleziono susz roślinny namoczony w środkach chemicznych, rozpałkę do grilla oraz krzak konopi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł dodawać do swoich specyfików trutkę na szczury.

Jest więcej poszkodowanych?

Z kolei w środę policjanci dotarli do 32-latka, który również w listopadzie był "częstowany" dopalaczami. Z jego relacji wynika, że po spaleniu substancji poczuł skręcanie i pieczenie w klatce piersiowej. On też trafił do szpitala.

Śledczy analizują również wątek 17-latka, którego niedawno znaleziono na ulicy Hetmańskiej w Elblągu. Chłopak był pod wpływem dopalaczy Jego stan był ciężki, ale miał wiele szczęścia.

Grożą mu trzy lata?

Teraz policjanci sprawdzają, czy substancje, które zażył chłopak, mogły pochodzić od zatrzymanego 24-latka. Ważna będzie opinia biegłych lekarzy, która może okazać się kluczowa przy formułowaniu zarzutów.

- Jeszcze nie wiadomo, kiedy przesłuchamy mężczyznę. Na razie przebywa w areszcie, a my sprawdzamy kolejne wątki. Niewykluczone, że zarzuty będą związane z narażeniem na utratę życia i zdrowia za co grozi do trzech lat więzienia - dodaje Sawicki.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Klonazepam
  • Miks

Miks został wykonany w trakcie niekontrolowanego ciągu na benzodiazepinach, więc nastawienia na konkretne doświadczenie nie było, a wszystko brane było w mieście i samochodzie.

Był to kolejny dzień na ciągu na benzodiazepinach.

Wszystkie przeżycia związane z ciągiem opiszę w kolejnym tripraporcie. W skrócie nie pamiętam praktycznie niczego, co najwyżej jakieś przebłyski i chwilowe ujęcia z tego jakże pięknego "jednego razu z benzo". Większość wiem z opowieści oraz zdjęć. To zaczynamy.

 

T - ok. 17:00

  • Morfina
  • Pierwszy raz

Podekscytowanie, lekka nuta strachu jak to bywa przy świeżej substancji.

Całość tripa spędzam w łóżku - moja ulubiona forma przyjmowania opiatów.

 

Calkiem niedawno w moje ręce wpadła tabletka MST100 od Mundipharma wraz z pregabaliną oraz Dormicum. Po zawodzie jakiego doznałem po zażyciu Midazolamu, dzień oizniej zdecydowalem się na strzał z majki. Mam wyżej średnią tolerancję ze względu na spore ilości oksykodonu zażywane dosyć często w ostatnich dniach - przerzuciłem się tylko i wyłącznie na strzykawki z powodów ekonomicznych. Mam również na bieżąco dojście do nowego sprzętu więc czemu nie?

 

22:40

  • Etanol (alkohol)


Substancja: właściwie to gałka tyle, że w formie alkoholowej nalewkiKrótka receptura :

6 świeżych, całych gałek, litr spirytusu (85 %), parę łyżek miodu (?)

zetrzeć, ewentualnie rozpuścić miód (?), trzymać razem w słoju pół roku, potrząsać co czas jakiś

następnie zrobiłem nalew na skórkach (bez allebo) z 10 dużych cytryn i pół torebki rodzynek (24h) i zmieszałem z 0.3 -0.4 litra syropu (gorącego) złożonego pierwotnie z 1.5 szklanki cukru, litra wody i soku z tych cytryn.


  • Dimenhydrynat


Nazwa substancji: Aviomarin, MJ

Wcześniejsze doświadczenia: alko bardzo dużo, THC bardzo dużo, feta kilka razy, extasy kilka razy, gałka muszkatołowa - raz bez żadnych efektów.

Dawka i sposób użycia: 15 tabletek na jeden raz

Set & Settings: W domu z kolegą i bratem. Starsi wracają później.

Oczekiwania: Hallony