Reklamy piwa pod lupą. Jest plan, by nieco w nich namieszać

Senacka Komisja Petycji zainteresowała się prośbą postulującą zmianę godzin, w których dozwolone jest emitowanie reklam piwa. Obecnie takie reklamy mogą pojawiać się między 20 a 6. W petycji zasugerowano przesunięcie tego okna czasowego o dwie godziny, do godzin 22–6.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Bezprawnik
MIŁOSZ MAGRZYK
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

35

Senacka Komisja Petycji zainteresowała się prośbą postulującą zmianę godzin, w których dozwolone jest emitowanie reklam piwa. Obecnie takie reklamy mogą pojawiać się między 20 a 6. W petycji zasugerowano przesunięcie tego okna czasowego o dwie godziny, do godzin 22–6.

Komisja zwróciła się o opinie na ten temat do właściwych instytucji. Czy czeka nas zmiana w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi?

Nie wszyscy są na tak

Z uwagi na restrykcje tylko piwo króluje w przekazach marketingowych związanych z alkoholem, przy czym widać rosnącą popularność piw bezalkoholowych, jak również zainteresowanie bardziej wyrazistymi alkoholami, w typie whisky. Rozwój branży napojów alkoholowych wpływa na ewolucję sposobów komunikacji. Globalne marki alkoholowe inwestują w ambitniejsze kampanie reklamowe; często coraz odważniej wykorzystują masowe środki przekazu.

Bartłomiej Morzycki, reprezentujący Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego „Browary Polskie”, stanął w obronie obecnych regulacji. Stwierdził, że polskie prawo i tak jest już jednym z najbardziej restrykcyjnych w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o reklamę alkoholu. Te ograniczenia mogą mieć niewielki pozytywny wpływ na młodszych odbiorców. Dlaczego? Ponieważ – jak wskazują dane Nielsena – tylko 2,5 proc. widowni ogółem między 20 a 23 to osoby w wieku 9–18 lat.

W Polsce, zgodnie z ustawą, reklamowanie i promowanie napojów alkoholowych jest w większości przypadków zabronione, z wyjątkiem piwa, jednak i to podlega ściśle określonym warunkom.

Reklamy można emitować tylko w określonych godzinach, nie wolno kierować ich do małoletnich ani przedstawiać w nich osób małoletnich, wywoływać skojarzeń alkoholu z sukcesem życiowym, atrakcyjnością czy relaksem. Ekspozycja na reklamę nie powinna wywoływać nieodpartej chęci sięgnięcia po alkohol rozumiany jako narzędzie pozwalające zostać „kimś fajnym”. Przyjmuje się, że im bardziej ograniczymy dostęp do tego typu treści, tym mniej osób, zwłaszcza młodych, sięgnie po procenty.

Zabrania się przedstawiania alkoholu jako środka do rozwiązywania problemów. Nie wolno zachęcać do nadmiernego spożycia procentów ani podkreślać wysokiej zawartości alkoholu w trunku jako atutu.

Walka na argumenty

Dyskusja na temat zmiany przepisów dotyczących reklamy alkoholu w Polsce odbywa się na tle szeroko pojętej troski o wpływ takich reklam na społeczeństwo, szczególnie na młodzież. Z jednej strony branża piwowarska broni obecnych regulacji, argumentując, że są one już wystarczająco restrykcyjne. Z drugiej, przedstawiciele ośrodków zajmujących się problematyką uzależnień wskazują na potrzebę dalszego zaostrzania przepisów w celu zminimalizowania ryzyka negatywnego wpływu reklam alkoholu na najmłodszych. Kolejne kroki w tej sprawie zależą od opinii i wyników analiz zgromadzonych przez Senacką Komisję Petycji.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Ogromna ciekawość, dobre samopoczucie, wygodna miejscówka, 2 dni wolnego, chillout, chęć przeżycia czegoś nowego.

Niedziela, 9 czerwca 2013, godzina 00:32 - 2 godzina trwania stanu otumanionej ekstazy i euforii po zażyciu gałki muszkatołowej, w ilości orzechów startych - 6 sztuk. Gałka przyjmowana (wypijana, przeżuwana -fuj) była od godz. 16:55 do 17:26 dnia 8 czerwca, w sobotę. 

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Chciałem aby ecstasy było czymś, co otworzy mnie na ludzi. Chęć otwarcia.

 

Będzie to dość osobiste, jeśli ktoś nie lubi lekko smętnego, za przeproszeniem, pierdolenia, niech sobie odpuści.

(Po 21 piszę czas "na oko", miejsca i osoby pamiętam, gorzej z chronologią i umiejscowieniem w czasie)

  • MDPV
  • Pierwszy raz

Przyjmowane na pusty żołądek (ostatnia "potrawa" - kanapki zjadłem koło północy dnia aktualnego, zaczynam o 12:15), tolerancja zerowa, 2 tyg temu zrobiłem gram 3cmc, co nie powinno mieć żadnego wpływy na ten lot, w tym roku przystopowałem z używkami, ledwie dwadzieścia-parę razy jadłem RC. [++ dodane +4 h jak się okazało po 4 godzinach, było to postępowanie bardzo słuszne i wynikają z niego warte wyczekiwania - profity++]. Rok studencki zaliczony, brak poważniejszych obowiązków, chęć poznania nowej substancji, lekkie podjaranie zakupem pakietu RC pierwszy raz od dawna, oczekiwania średnie-duże, na hajpie kilka osób wielbiło ten środek, kilka minus dwie twierdziło, że to chujnia (raczej doświadczeni fani alfy PVP), zdecydowałem się po to sięgnąć ze względu na rzekomą dużą aktywność w niskich dawkach. Mieszkanie prywatne w bloku z wielkiej płyty, praktycznie pozbawione dźwięków z zewnątrz, brak powodów do niepokoju. Temperatura - 26 stopni Celsjusza, niebo przejrzyste, pogoda sprzyjająca udać się na jakiś zbiornik wodny, do biegania na stymulantach nadająca się raczej średnio, do testowania w mieszkaniu nowego stymulanta, przy akompaniamencie wentylatora- idealnie

MDPHP BARDZO DOBRE JEST!

Podciągam ten TR pod "substancję wiodącą" - MDPV, ze względu na podobny profil działania, jeśli moderator, który to czyta znajdzie odpowiedniejszą grupę, to proszę o przeniesienie, lub po prostu stworzenie nowego odnośnika do MDPHP.

  • Dekstrometorfan

Set & Setting: Matka wyjechała na 4 dni do ciotki, wolny dom tylko ze starym z którym nie gadam 2 lata, więc jest luz

Dawkowanie: 1500mg rozbite na 4 razy, 300mg co 3h, następnie 600mg po jakichś 12 godzinach, łącznie wyszło 22mg/kg

Wiek & doświadczenie: 18 lat. mj, dxm, benzydamina, dmh, kodeina, amfetamina, gałka; w tym miksy typu bxm i ze wszystkim co pod ręka (dxm + mj,koda,dmh)

Identyfikacja: akaz z hyperreal

---------------

randomness