Przewieźli prawie ćwierć tony haszyszu przez całą Europę, aby wpaść w okolicach Siedlec

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przejęli w Zbuczynie ciężarówkę, w której ukryto 244,5 kg haszyszu bardzo dobrej jakości. Na czarnym rynku byłby on wart nawet 12 mln zł. Z ustaleń lubelskich „pezetów” wynika, że zatrzymani w pojeździe dwaj Litwini należeli do gangu przemycającego haszysz do Rosji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO | Rafał Pasztelański
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

58

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przejęli w Zbuczynie ciężarówkę, w której ukryto 244,5 kg haszyszu bardzo dobrej jakości. Na czarnym rynku byłby on wart nawet 12 mln zł. Z ustaleń lubelskich „pezetów” wynika, że zatrzymani w pojeździe dwaj Litwini należeli do gangu przemycającego haszysz do Rosji.

Według oficjalnych informacji, pogranicznicy zatrzymali w Zbuczynie (powiat siedlecki) ciężarówkę do kontroli. Towarzyszący im pies, podczas przeszukania paki wskazał na torby sportowe. Okazało się, że we wszystkich 14 bagażach znajdują się bloczki z haszyszu. Ważące w sumie 244,5 kg. Narkotyk był bardzo dobrej jakości. Jego wartość służby wyceniły na 12 mln zł.

Dwaj Litwini, którzy twierdzili, że jechali na Białoruś zostali zatrzymani. W Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, mężczyźni usłyszeli zarzuty „udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz usiłowania wywozu z terytorium Polski na Białoruś znacznych ilości haszyszu. Grozi im za to do 15 lat więzienia. Na razie zostali aresztowani. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Kierunek Rosja!

Z ustaleń śledczych wynika, że haszysz miał trafić do Rosji. W kraju tym narkotyk cieszy się ogromną popularnością. A największy popyt nań jest w Moskwie i Sankt Petersburgu.

Ogromna większość przemycanego do Rosji haszyszu pochodzi z Maroka, skąd hiszpańskie gangi i klany mafijne przemycają go na Półwysep Iberyjski. Potem towar ukryty w legalnych ładunkach tirów albo w zmyślnych schowkach luksusowych samochodów, jedzie przez całą Europę. A szlak ten wiedzie przez Polskę, gdzie co jakiś czas udaje się przechwycić dostawy narkotyku.

Największymi przemytnikami haszyszu są, według śledczych z Unii Europejskiej, grupy przestępcze z Litwy, Białorusi lub Ukrainy. Polskie gangi nie pchają się zbytnio na ten wschodni rynek.

Oceń treść:

Average: 2 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

  • Nazwa substancji: Grzyby

  • Poziom doswiadczenia: Marihuana, Haszysz, Extasy, Amfetamina, Lsd, Dxm, Pseudoefedryna, Efedryna, Benzydamina, Gałka, Metylofenidat, Zolpidem.


  • 25B-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Substancja przyjęta w pogodny dzień ok. godziny 13. Do doświadczenia psychodelicznego starałem się przygotować jak najlepiej.

WSTĘP: 

Do tego eksperymentu psychodelicznego starałem się solidnie przygotować. Czas gdy moja percepcja będzie zmieniona chciałem wykorzystać jak najlepiej.

Cele, które zamierzałem zrealizować to:

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Spokojnie i cicho- noc, pierwszy śnieg za oknem, w pokoju ciepłe łóżko czeka na mnie.

OPIS ZMIANY I TEGO, CO MI DAŁA

(Pomiń jeśli interesuje Cię tylko część "właściwa" opisu i leć do nagłówka "zaczynajmy ;)"

 

Przeżywszy ostatnią banię na cannabis, począłem zastanawiać się, jak można odmienić los moich faz. Zaniepokoiło mnie lekko, że niegdyś każda, dosłownie każda przbierała zupełnie inny obrót, a im więcej palę, tym więcej następne tripy mają elementów wspólnych. Tak samo z deksem.

  • Efedryna

Siema!