Przeszkody w sprawie legalizacji marihuany

Dwie plantacje konopi w Illinois, należące do Revolution Enterprises, każda o wielkości pięć razy większej niż lodowisko w Millennium Park, mogą jeszcze powiększyć obszar upraw konopi indyjskich. Pozwala im na to licencja uzyskana od stanu. Ale czy znajdą rynek zbytu ?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
JT

Odsłony

129

Dwie plantacje marihuany w Illinois, należące do Revolution Enterprises, każda o wielkości pięć razy większej niż lodowisko w Millennium Park, mogą jeszcze powiększyć obszar upraw konopi indyjskich. Pozwala im na to licencja uzyskana od stanu. Ale czy znajdą rynek zbytu ?

Sprzedaż marihuany medycznej w Illinois, wprowadzona w ramach pilotażowego programu, osiągnęła wartość $9.3 mln w grudniu ub. roku. Program zakończy się w lipcu 2020 i zdaniem prezesa Revolution, Marka de Souzy, nie będzie w nim wystarczająco dużo pacjentów, by następowała dalsza ekspansja.

Dwie uprawy, którymi zarządza, powstały po zainwestowaniu około $40 milionów i działają na poziomie zaledwie 28 procent możliwości.

"Obecne warunki rynkowe powodują, że musimy zakładać bardzo powolny wzrost" - powiedział de Souza. "Nie możemy planować w żaden inny sposób, a to sprawia, że prowadzenie biznesu w tej branży jest nieco trudniejsze." Stawka opodatkowania medycznej marihuany wynosi 7 procent w Illinois.

Ponad dwa lata po tym, jak marihuana do celów medycznych stała się dostępna w Illinois, liczba pacjentów kupujących narkotyk jest nadal zbyt niska, aby niektórzy operatorzy mogli odzyskać to, co zainwestowali. Powód to ograniczenia w prawie stanowym - podkreślają.

Gubernator Bruce Rauner poparł przedłużenie wyjątkowo popularnego pilotażowego programu medycznej marihuany w Illinois do 1 lipca 2020 roku. Sprzedaż konopi indyjskich ruszyła 9 listopada 2015 r.

Rauner popiera lecznicze zastosowanie narkotyku, ale uważa, że legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych byłaby błędem.

"Nie popieram legalizacji marihuany. Myślę, że to błąd. W Kolorado i w Kalifornii, w innych miejscach, odbywa się ogromny, ludzki eksperyment. Musimy zobaczyć, jak wpłynie to na życie, nałogi, w tym młodych ludzi, zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję” - tłumaczył republikański gubernator.

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Illinois to kwestia coraz częściej dyskutowana w całym stanie na spotkaniach wyborczych. Dwaj demokratyczni kandydaci na gubernatora - J. B. Pritzker i stanowy senator Daniel Biss, opowiadają się za legalizacją marihuany. Chris Kennedy popiera dekryminalizację marihuany, ale podobnie jak Rauner, chce poznać więcej badań na temat skutków legalizacji marihuany rekreacyjnej.

Perspektywa legalizacji marihuany do celów rekreacyjny w Illinois jest także dyskutowana w stanowym Kongresie.

“Dwie trzecie mieszkańców Illinois popiera legalizację marihuany" - uważa stanowa senator Heather Steans. Zdaniem demokratki z Chicago to poparcie będzie nadal rosło.

Razem z demokratyczną kongreswoman, Kelly Cassidy, promuje ona projekt ustawy legalizujący posiadanie i hodowlę marihuany dla osób w wieku powyżej 21 roku życia. Ustawodawcy, którzy popierają legalizację marihuany, uważają, że jej sprzedaż na czarnym rynku tylko napędza przestępczość.

Na początku listopada komisarz Rady Powiatu Cook, John Fritchey ogłosił, że w czasie przyszłorocznych prawyborów, które odbywać się będą 20 marca, na karcie wyborczej pojawi się pytanie o stosunek mieszkańców powiatu do legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. Pytanie będzie miało jedynie charakter badawczy i wynik głosowania nie będzie wiążący.

Demokratyczny komisarz z północno-zachodniej części Chicago argumentuje, że legalizacja, uregulowanie i opodatkowanie marihuany mogą przynieść od $350 do $700 milionów dolarów dochodu rocznie na poziomie stanowym.

Ustawę popiera przewodnicząca Rady Toni Preckwinkle. Większość powiatowych komisarzy także zgadza się na zbadanie opinii publicznej w sprawie legalizacji tzw. rekreacyjnej marihuany.

Tymczasem twardsze podejście w tej sprawie zapowiedział prokurator generalny USA, Jeff Sessions, informując o wycofaniu rozporządzenia byłego prezydenta Baracka Obamy, które pozwalało na daleko idące tolerowanie stosowania marihuany.

Według prawa federalnego, marihuana jest narkotykiem, którego stosowanie w jakiejkolwiek formie jest nielegalne. W 29 stanach marihuana jest legalna w celach medycznych, kolejne 17 zezwala na jej stosowanie w leczeniu bólu ale przy ograniczonym poziomie kannabidoidu THC.

Dziewięć stanów, w tym ostatnia Kalifornia, zalegalizowało marihuanę rekreacyjną. Decyzję podjęli wyborcy na drodze referendum. Takie inicjatywy nie są opcją w Illinois, bo referendum w naszym stanie ma charakter badania nastrojów wyborców, decyzję podejmują ustawodawcy i gubernator.

Programy marihuany medycznej w innych stanach nabierają rozpędu. Pierwszy zakład upraw oddano do użytku w Ohio, produkt stał się też dostępny w Maryland na początku grudnia.

Mark de Souza, prezes Revolution, powiedział, że rozszerzanie programów w innych stanach może sprawić, że będzie się także rozwijać w Illinois, co może zachęcić do zwiększenia inwestycji. Póki co jego firma chce sprzedać albo wynająć dwa zakłady, aby uwolnić kapitał. Otrzymała już oferty w wysokości od $10 do $15 milionów za obiekt.

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Alprazolam
  • Klonazepam
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

To było wczoraj, poniedziałek, ja wolne, wszyscy czymś zajęci. Siedzę spokojnie na kanapie, z herbatką, okna zasłonięte jak lubię. Ogólnie Miłe, ciepłe, bezpieczne, znajome miejsce.

Info na wstęp:

Kobieta, 22 lata (no już tuż tuż), z jakimś tam doświadczeniem, o którym info po lewej stronie o ile się nie mylę :D (Bo to mój pierwszy raz tu)

0,5 mg xanaxu (alprazolam)lufka dobrej mjDawka alpry nie duża, ale przez poprzedni była jedzona, z klonem też i kodeina się zdarzyła, więc efekt mógł się jakoś utrzymywać

  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Set & settings : Wieczór, mieszkanie znajomego, pozytywny nastrój - jego urodziny.

Wczoraj miałem kolejne spotkanie z Lady S. i po raz kolejny pokazała mi co potrafi
umówiłem się z moim dobrym znajomym z którym zawsze tripuje mi się doskonale, przygotowaliśmy co trzeba. Wymieszaliśmy mj i Lady S. w proporcjach 1:1 i skręciliśmy dwa lolki. Mieliśmy już uprzednio doświadczenie, że salvia z baczką działa wyśmienicie, i przedłuża działanie samej salvii (przynajmniej w moim wypadku).

  • LSD-25
  • Miks

Nocny trip w idealnym miejscu z idealną osobą;-)

  Witam. Tytułem wstępu pragnę zakomunikować wszystkim osobom niezdrowo zainteresowanym treścią tegoż trip raportu, iż wszystkie opisane w nim sytuacje są jedynie wytworem mojej bujnej wyobraźni. Wszystkich innych zapraszam do lektury:-) 

 

  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Zdecydowałem się, ze względu na problemy w domu, samo jednak nastawienie było pozytywne, z drugiej strony bałem się jakichś efektów ubocznych typu halucynacje.

Całość zaczęła się 30 kwietnia ubiegłego roku. Chociaż w sumie trochę wcześniej, bo 29 dnia tego miesiąca dostałem propozycję. Zaczęło się od wagarów i graniu u kolegi w fife. Był tam też jeszcze jeden, który zaproponował mi "palitko". Gorliwie odmawiałem, jednak kolejnego dnia po dostaniu ostrej reprymendy od matki zadzwoniłem z pytaniem: "Aktualna propozycja?". On odpowiedział, że tak, dogadaliśmy się w kwestii pieniężnej (która wyniosła mnie aż 15zł) i umówiliśmy się w znanym nam obu miejscu.

randomness