Przemycili z Hiszpanii marihuanę i sprzedali ją w Warszawie za 8 mln zł. Przed sądem stanie 10 osób

Podkarpacki pion PZ PK skierował akt oskarżenia przeciwko 10 osobom za przemyt i handel środkami odurzającymi o czarnorynkowej wartości 8 milionów złotych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

i.pl
Marcin Koziestański
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

48

Podkarpacki pion PZ PK skierował akt oskarżenia przeciwko 10 osobom za przemyt i handel środkami odurzającymi o czarnorynkowej wartości 8 milionów złotych.

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt skarżenia przeciwko 10 osobom działającym w ramach dwóch zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się przemytem z Hiszpanii i wprowadzaniem do obrotu w Warszawie znacznych ilości marihuany. Czarnorynkowa wartość sprzedanych środków odurzających wyniosła 8 milionów złotych.

Dwie grupy kierowane przez Kamila M.

- Śledztwo dotyczyło dwóch zorganizowanych grup przestępczych, którymi, jak ustalono, kierował ich założyciel Kamil M. Celem działalności, prowadzonej w okresie od sierpnia 2016 roku do czerwca 2022 roku, było popełnianie przestępstw polegających na wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków odurzających w postaci marihuany, a następnie wprowadzenie jej do obrotu w Warszawie - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Narkotyki przemycane z Hiszpanii

Według śledczych w pierwszym okresie narkotyki nabyte w Barcelonie, przywożone były przez kurierów w walizkach, w ramach odbywanych przez nich podróży autokarami rejsowymi. Drugim wykorzystywanym przez sprawców sposobem było ukrywanie marihuany w przedmiotach przewożonych przez firmy przeprowadzkowe. W ten sposób zorganizowanych zostało 10 transportów i do Polski trafiło łącznie 70 kilogramów marihuany.

- Natomiast od października 2020 roku kierujący przestępczą działalnością Kamil M. wspólnie z innym oskarżonym, założyli działalność gospodarczą, aby móc swobodnie kupować na terenie Hiszpanii różne towary, a następnie w ich transportach do Polski, ukrywać kolejne partie środków odurzających sprowadzanych tym razem z Alicante. W taki sposób zorganizowanych zostało 7 transportów marihuany i do Polski trafiło łącznie 132 kg tego narkotyku - dodaje Łukasz Łapczyński.

Oskarżono łącznie 10 osób

W powyższej sprawie prokurator oskarżył łącznie 10 osób, zarzucając 7 z nich udział w zorganizowanej grupie przestępczej (art.258§ 1 k.k.), a w odniesieniu do 3 z nich kierowanie grupą przestępczą (art.258 § 3 k.k.). Pozostałe zarzuty dotyczą wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających (art.55 ust 3, art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Przemycana marihuana wprowadzana była do obrotu na terenie Warszawy. Wartość czarnorynkowa sprzedanego narkotyku wyniosła 8 milionów złotych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Anadenathera peregrina

Autor: Adam Selene, 29.04.2007

Substancja: tryptaminy zawarte w yopo, głównie DMT, 5-MeO-DMT i bufotenina

Doświadczenie: alkohol, marihuana, kofeina, LSA, tatarak, calea zacatechichi, salvia divinorum, DXM, benzydamina, jaskółcze ziele i pewnie jeszcze pare rzeczy, których teraz nie pamiętam

  • Leonotis leonurus (wild dagga)

Substancje przyjęte:

Haszysz: ~0,5g

Paganum Harmala: 1,5g

Dagga: ~0,7g

Epena: ~1g


  • Szałwia Wieszcza

To była moja 3 próba i jak dotąd najbardziej udana :) Salvia pochodziła z

botanic-art (tak tak, z tej majowej promocji, dzięki Black za infosa :),

nabiłem równowartość 3 lufek drobno pokruszonych liści do bongosa i nie

odrywając zapalniczki od stuffu sciagnąłem 4 duże buchy, długo

przetrzymując dym w płucach.


  • Alkohol
  • Benzydamina
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Dzień całkiem normalny, posiłek spożyty kilka godzin przed zażyciem substancji. Głównym powodem, że był to idealny czas na halucynacje było to, że miałem wolne mieszkanie na kilka dni. Oczekiwałem po prostu miłego doświadczenia, czegoś innego gdyż wcześniej miałem doświadczenia tylko alkoholem i thc.

Jako, że to pierwszy raz z benzydaminą to zdecydowałem się na dwie saszetki Tantum Rosa. Przeprowadziłem ekstrakcje a następnie uzyskany osad zalałem jak najmniejszą ilością soku pomarańczowego. O godzinie 23:30 spożyłem specyfik. Smak bardzo intensywnie słony, okropny ale płynu na tyle mało że było to do przeżycia. Brzuch od razu się odezwał ale zapiłem jeszcze sokiem pomarańczowym i winogronowym żeby zabić smak i jakoś zatrzymałem całość w żołądku.