Prowadził lawetę i palił skręta. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy lawety, który w Mochach (woj. wielkopolskie) przewoził dwa auta. Mężczyzna prowadził pod wpływem narkotyków. Miał też zakaz zasiadania "za kółkiem".

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN 24 Poznań
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

72

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy lawety, który w Mochach (woj. wielkopolskie) przewoził dwa auta. Mężczyzna prowadził pod wpływem narkotyków. Miał też zakaz zasiadania "za kółkiem".

To miała być zwykła kontrola drogowa. W czwartek (11 listopada) około godziny 21 na ulicy Przemęckiej w Mochach policjanci z posterunku w Przemęcie zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego z lawetą, na której znajdowały się dwa auta.

Kierujący zatrzymał się we wskazanym miejscu. A gdy tylko otworzył drzwi od kabiny, policjanci wiedzieli, że interwencja nie zakończy się na sprawdzeniu dokumentów.

Zapach zdradził wszystko

- Bezpośrednio po otwarciu drzwi kabiny funkcjonariusze zwrócili uwagę na bardzo charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się z wnętrza. Mężczyzna, którym po wylegitymowaniu okazał się 25-letni mieszkaniec Moch, był wyraźnie pobudzony i zdenerwowany. Zapytany, przyznał, że palił tak zwanego skręta z marihuany - wyjaśnia Wojciech Adamczyk, oficer prasowy wolsztyńskiej policji.

Policjanci przeszukali auto i znaleźli w nim między innymi woreczek strunowy z białym proszkiem oraz papierowy zwitek z suszem roślinnym. Zostały one zabezpieczone do badań.

Na tym jednak nie koniec. Gdy policjanci wpisali do systemu dane kierowcy, okazało się, że tego dnia nie tylko z powodu narkotyków nie miał prawa zasiąść za kierownicą. - Mężczyznę obowiązywał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie - podaje Adamczyk.

25-latek został zabrany przez policjantów do wolsztyńskiego szpitala na badanie moczu pod kątem obecności narkotyków.

- Badanie wskazało na obecność marihuany, amfetaminy i metamfetaminy w jego organizmie. Na potrzeby przeprowadzenia kolejnych badań pobrano od niego także krew - informuje Adamczyk.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a kolejnego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i niestosowania się do zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz grożą mu nawet trzy lata więzienia. Na tym jednak nie koniec. Policjanci czekają jeszcze na wyniki badania krwi. - Zadecydują one o ewentualnym przedstawieniu zarzutu kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków - tłumaczy Adamczyk

Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • 4-HO-MET
 • Przeżycie mistyczne

Od 5 lat palę MJ, zacząłem szukać czegoś nowego nie żeby się naćpać, ale czegoś co poszerzy moją świadomość. Trafiłem na proszki, po mocnym struciu metaamfetaminą po pół roku zabawy z tym, wiedziałem że to bez sensu i że takie substancje niszczą. Dalej nie znalazłem substancji która pozwoli mi zobaczyć więcej, tak trafiłem na psychodeliki i zacząłem od 4-ho-met. Miejsca : Pub do momentu wejścia, starówka w moim mieście, dom. Samotna podróż. Refleksyjnie.

Po tym co napisałem w Set&Setting,  czułem że psychodeliki dadzą mi to czego szukam. Coś co pozwoli mi zobaczyć i zrozumieć więcej.

21 : 00

27 mg 4 ho met ląduje w chusteczce, połykam i wychodzę z domu pokazać się u koleżanki na urodzinach.

21 : 30

 • 1P-LSD
 • Pierwszy raz

Długo przygotowywałem się na nowe doświadczenie z jakimś środkiem. Często popijam alkohol, czy odpalam ziółko ale świat narkotyków nigdy mnie jakos nie fascynował. Przy pierwszym paleniu niezbyty podobał mi się ten stan, bałem się bardzo kwasu. Bałem się, że to doświadczenie mnie przerośnie. Mimo wszystko po 3 tygodniach przekładania tego nie było już odwrotu. Umówiłem się ze znajomymi... Było nas 5(dwie koleżanki, dwóch kolegów oraz ja).

Był piękny dzien, było strasznie ciepło(około 27 stopni). Obudziłem się dość wcześnie, żeby się umyć, ubrać, zjeść. Już godzinę przed budzikiem nie mogłem wstać, doszło do mnie wtedy najmocniej, że to może się źle skończyć. Mimo wszystko wiedziałem, że już nie zostawię znajomych. Niepewnie wstałem i zacząłem się ogarniać. Wziąłem głośnik, bluzę, w razie czego soczewki jak bym jakąś zgubił, i power banka w razie czego. Spotkaliśmy się wszyscy i poszliśmy jeszcze do sklepu.

 • LSD-25
 • Tripraport

Pozytywne nastawienie, chęć przeżycia samotnego nocnego tripa, domek nad jeziorem, pełnia księżyca, Jowisz na południowym niebie, niecały miesiąc do przesilenia letniego. 24h bez jarania trawy (dla mnie to spora przerwa) 3 piwa wypite w ciągu dnia, ostatni łyk ponad 2h przed zarzuceniem

T+0

Około północy zarzuciłem karton i wyszedłem z kumplem połazić nad jezioro i inne miejsca pogadać, w domu spał mój brat i rano wstawał do pracy, więc nie chcieliśmy hałasować

T+90min.

 • Grzybki
 • Marihuana
 • Nikotyna
 • Piwo
 • Psylocybina
 • Tripraport

Totalny spontan, nieodpowiedzialność i szczypta głupoty.. Raz się żyje. Duży bałagan w głowie, wiele niewiadomych.. Ale mimo wszystko ogromne zaufanie do samego siebie, dosyć dobrze ograniam temat medytacji, doświadczeń mistycznych i psychodelików.

Z góry uprzedzam, że miejsca i ludzie obecni w mojej historii pozostaną anonimowe. Większe miasto, w którym byłem, będę nazywać Dużą i przechyloną literą  "M", a tę drugą pomniejszą miejscowość oznaczę analogicznie jej mniejszym odpowiednikiem - "m".