Protegowany miliardera aresztowany za korumpowanie lekarzy, by przepisywali fentanyl

Akt oskarżenia przedstawia wiele dowodów korumpowania lekarzy celem przekonania ich do przepisywania fentanylu w sprayu, o nazwie Subsys.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Forbes
Matthew Herper
Komentarz [H]yperreala: 
Tłumaczenie stanowi skrót oryginalnego tekstu. Ale momecik - byłabyż to ta sama firma, która finansowała, o czym jakiś czas temu pisaliśmy, kampanię przeciwko legalizacji marihuany...?

Grafika

Odsłony

293

Michael Babich, były dyrektor generalny Insys Therapeutics i protegowany założyciela firmy, miliardera John Kapoora, został aresztowany i oskarżony o spiskowanie w celu przekupywania lekarzy, by bez potrzeby przepisywali produkowany przez Insys fentanyl w wersji do doustnego rozpylania, potencjalnie szkodząc w ten sposób pacjentom i oszukując ubezpieczycieli. W oświadczeniu, które wydało Insys, czytamy:

Zarzuty wobec osób wymienionych w komunikacie prasowym DOJ odnoszą się do wcześniej ujawnionych przypadków. Insys kontynuuje współpracę ze wszystkimi właściwymi organami w ramach toczących się obecnie śledztw i zobowiązuje się do przestrzegania zapisów ustawowych i wytycznych wykonawczych, dotyczących naszych produktów i praktyk biznesowych.

40-letni Babich był jednym z sześciu byłych pracowników Insys, których aresztowano i postawiono w stan oskarżenia na mocy aktu oskarżenia wniesionego przez urząd prokuratora Okręgu Massachusetts.

Produkt Insys o nazwie Subsys rozpyla się pod język, dzięki czemu działający przeciwbólowo opioid jest szybko wchłaniany do krwiobiegu. Celem stosowania preparatu jest niesienie szybkiej ulgi chorym na raka, szczególnie tym, którzy mają trudności z połykaniem. Subsys nie został jednak dopuszczony do stosowania u pacjentów, którzy nie mają raka. Wśród zarzutów postawionych przez prokuratorów federalnych znalazł się ten, że pracownicy Insys okłamywali ubezpieczycieli pacjentów, że mają oni raka, by skłonić ich w ten sposób do wypłacania świadczeń.

Akt oskarżenia przedstawia wiele dowodów korumpowania lekarzy celem przekonania ich do przepisywania Subsys. Miano stosować powszechną w przemyśle farmaceutycznym praktykę wypłacania lekarzom wysokich wynagrodzeń za wygłaszanie wykładów w ich środowisku. W tym przypadku, jak twierdzą prokuratorzy, wynagrodzenia były słabo zawoalowaną opłatą za przepisywanie Subsys. Prokuratorzy prześledzili przypadki dziesięciu różnych lekarzy, wszystkie pasujące z grubsza do tego samego wzorca.

Akt oskarżenia twierdzi np., że od sierpnia 2012 roku do maja 2015 jednemu z lekarzy zapłacono 229 640 $ za wystąpienia, spośród których wiele miało miejsce podczas "pretekstowych spotkań" z udziałem przyjaciół lub pracowników biurowych. Lekarz ten wypisał w tym czasie 2148 recept na Subsys. Inny lekarz miał w okresie od lutego 2013 roku do maja 2015 wypisać 984 recept na Subsys, otrzymując w tym czasie ponad 103 350 $ za swoje przemowy. Trzeci lekarz, działający w Michigan, miał jakoby przepisać Subsys 2847 razy w okresie od listopada 2012 do czerwca 2014 roku, zarabiając na tym 138,435 $.

Ogromna ilość recept stworzyła problem: ubezpieczyciele nie byli w stanie wystarczająco sprawnie ich autoryzować. Insys stworzyło zatem nowy typ pracownika, zwanego "regionalnym łącznikiem biznesowym", który pracował w gabinecie lekarskim, ale był opłacany przez Insys, by przekonywać ubezpieczycieli do zapłacenia za lek.

Babich opuścił Insys w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory Insys stara się przekonać inwestorów, że wraz z odejściem skompromitowanych kadr stało się inną firmą. Kapoor sam objął stanowisko dyrektora naczelnego i zapewnia, że wprowadził nowy system zapobiegania nadużyciom, a firma koncentruje się na dostarczaniu Subsys wyłącznie pacjentom onkologicznym. Kapoor stara się również kłaść nacisk na produkowane przez firmę leki eksperymentalne, , w tym syntetyczną wersją związku chemicznego obecnego się w marihuanie, który może być pomocny w walce z padaczką i sprayową wersję naloksonu, antidotum stosowanego przy przedawkowania opioidów. Obecnie firma poszukuje nowego dyrektora naczelnego, który miałby zastąpić Kapoora. Od października szacowana wartość netto jego majątku spadła o około 600 mln $, po części z powodu spadku cen akcji Insys.

Oceń treść:

Average: 9.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • GBL (gamma-Butyrolakton)


Boje sie, ze zostane posadzony o pisanie kolejnego trip

reportu z zazycia liscia laurowego czy wypalenia pol

papierosa mentolowego, ale co tam. Subiektywnych opisow

dzialania GBL ci u nas niedostatek, to sprobuje cos

splodzic.Wczoraj mialem okazje przywalic troche GBL. A wygladalo

to tak:


  • 16:40 2ml

  • 17:00 1ml  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Plaża, niestabilna pogoda, z przewagą słońca, zmienne zachmurzenie, krystaliczne powietrze.

Gwoli wstępu – trip po kartonikach z blottera WOW, które to miałem zareklamować przy okazji pisania raportu. Niestety z uwagi na to, że w moim wieku cykl kwasowy to 2, góra 3 podróże w roku, recenzja odsunęła się w czasie, nad czym ubolewam. W ramach przeprosin mogę jedynie przesłać wyrazy szacunku mojemu drogiemu Sprzedawcy:

  • Benzydamina


co: benzydamina i efedryna

doswiadczenie: thc(bardzo duzo), alkohol(kiedys lubilem), grzyby(raz),

dxm(czesto), amfa(nie lubie ale sie zdaza), xtc(2x), kodeina(2x),

galka(1x), lsd(1x), nerwosol(1x), efedryna(kilka razy)

dawka: 6x tussipect + 2x mocna kawa, 3 saszetki tantum rosa(bez odsaczania)

set & setting: pobudzony bo efedryne i kawe walilem troszki wczesniej:),

wesoly i ogulnie zajebiscie ciekawy tego nowego srodka do myca pochwy

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Dom, ciekawość, ekscytacja.

Acodin zakupiony bezproblemowo w pobliskiej aptece, udaję się do domu pełen ekscytacji, ponieważ moje doświadczenie z psychodelikami jest bardzo nikłe.

Dotarłem szczęśliwie do domu, rodziców nie ma mogę spokojnie zażyć środek na kaszel. Biorę dawki po 5 tabletek co 5 minut. Siedzę przy komputerze słucham muzyki i czekam na pierwsze efekty...