Program legalizacji marihuany. Tuż za granicą Polski szykuje się rewolucja

Nadchodzi znacząca zmiana w polityce narkotykowej. Rząd federalny w Niemczech osiągnął porozumienie w sprawie legalizacji marihuany, co stanowi przełomowy krok w kierunku liberalizacji przepisów dotyczących konopi indyjskich. Po miesiącach dyskusji i negocjacji partie Zielonych, Socjaldemokratów i Liberałów doszły do finalnego porozumienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.poradnikzdrowie.pl
Romana Makówka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

119

Nadchodzi znacząca zmiana w polityce narkotykowej. Rząd federalny w Niemczech osiągnął porozumienie w sprawie legalizacji marihuany, co stanowi przełomowy krok w kierunku liberalizacji przepisów dotyczących konopi indyjskich. Po miesiącach dyskusji i negocjacji partie Zielonych, Socjaldemokratów i Liberałów doszły do finalnego porozumienia.

Zgodnie z dostępnymi informacjami, nowe prawo ma wejść w życie już 1 kwietnia tego roku, a pierwsze kluby konopne mają rozpocząć działalność w Niemczech w lipcu. Tym samym Niemcy dołączą do grona krajów, które zdecydowały się na legalizację rekreacyjnego używania marihuany.

Legalizacja marihuany już 1 kwietnia 2024

Nowe przepisy zakładają znaczącą liberalizację w zakresie posiadania i uprawy marihuany przez osoby prywatne:

 • Posiadanie do 25 g marihuany w przestrzeni publicznej będzie dozwolone, a ilości od 25 do 30 g będą traktowane jako wykroczenie administracyjne.
 • W domach Niemców będzie można posiadać do 50 g konopi.
 • prawa do 3 roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe zostanie zalegalizowana.
 • Powstaną kluby konopne, oferujące członkom możliwość zakupu marihuany.
 • Każdy klub konopny będzie mógł zrzeszać do 500 członków, z limitem zakupu do 50 g miesięcznie na osobę.
 • Konsumpcja marihuany będzie dozwolona z dala od placówek edukacyjnych – co najmniej 100 m od szkół.

Legalizacja marihuany - oszczędności dla budżetu państwa

Według Ministerstwa Zdrowia, legalizacja marihuany przyniesie Niemcom znaczne oszczędności. Szacuje się, że przestanie wydawać ponad miliard euro rocznie na działania związane z procesowaniem przestępstw konopnych. Oszczędności te rozkładają się na 800 milionów euro dla organów ścigania, 220 milionów euro dla sądów oraz 35 milionów euro dla instytucji penitencjarnych.

Pomimo postępu w legalizacji, niemieccy politycy nie zdecydowali się na pełne otwarcie rynku komercyjnego marihuany, co wynika z braku zgody ze strony Unii Europejskiej. Zamiast tego, planowane jest przeprowadzenie eksperymentu w niektórych landach, mającego na celu ocenę możliwości i skutków takiego rozwiązania. Do czasu zakończenia prac nad tą inicjatywą, głównym sposobem na legalny zakup marihuany będą kluby konopne.

Decyzja Niemiec o legalizacji marihuany oznacza istotną zmianę w podejściu do polityki narkotykowej w Europie. Czas pokaże, jakie będą dalsze kroki w kierunku ewentualnego otwarcia komercyjnego rynku marihuany oraz jakie skutki przyniesie ta reforma dla społeczeństwa niemieckiego.

Legalizacja marihuany - co na to Szymon Hołownia?

Niedawno Szymon Hołownia uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Amsterdamie. To właśnie tam Hołownia wypowiedział się też na temat legalizacji marihuany w Polsce. Zdaniem marszałka Sejmu "trzeba ją zdepenalizować na użytek własny".

- Państwo ma naprawdę inne rzeczy do roboty, niż ganianie za to, że jest jeden skręt czy dwa marihuany gdzieś w tym czy innym miejscu — powiedział Szymon Hołownia.

Hołownia wyraźnie zaznaczył jednak, że nie jest to stanowisko jego partii czy koalicji.

– Natomiast co innego, jeżeli chodzi o relację, w której pojawia się państwo, a więc pojawia się handel i trzeba sobie zadać pytanie o to, jak ten handel powinien być uregulowany. Pojawia się pytanie o to, jak państwo powinno zapatrywać się na to, że są różne zdania naukowców nt. potencjału uzależniającego, który ten środek ma — dodał.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Inne

Ja: kobieta, 22 lata, 170 cm wzrost, 55 kg waga

Doświadczenie: MJ, hasz, DXM, mieszankie ziołowe, Fungeez. Towarzysz podróży: bardzo duże doświadczenie z psychodelikami (wszystkie pozytywne).

Co: 2 kapsułki Fungeez

S&S: letnie sierpniowe popołudnie, niebo zachmurzone ale pogoda przyjemna, nastrój bardzo dobry - w końcu tak długo planowany wypad wypalił, chęć przeżycia czegoś nowego (przyjemnego)

Osoby: ja i kumpel towarzysz, nazwijmy go T.

 • MIPLA
 • Tripraport

Podekscytowany, zadowolony i wyspany | Impreza muzyczna w mieście.

Niedawno odkopałem mój raport z MIPLI i ze względu mało opisów tejże substancji, chętnie podzielę się moim doświadczeniem. Przyjęta przeze mnie dawka to 200mcg. 

 

T+0 

Kartonik cały biały, posmak leciutko gorzkawy, szybko jednak przestaję go czuć.

 

T+0.20

Rozpuścił się, biorę łyka Fanty i mykam w stronę małej, lokalnej imprezki-koncertu.

 

T+0.30

 • MDMA
 • Pozytywne przeżycie

Początkowo dom kolegi, potem urodziny kumpla. Melancholijny nastrój, jak zwykle

Nie będę się przedstawiał, nie o to tutaj chodzi. W każdym razie muszę zaznaczyć, że moje życie jest dziwne, mimo dobrej sytuacji materialnej, sporej ilości znajomych, jestem osobą samotną. Nie, nie jest to żadna przechwałka. Mam jednego zaufanego przyjaciela (niech będzie S). Ale do rzeczy.

randomness