Proces lekarki, oskarżonej o przywłaszczenie narkotyków

Od nowa zacznie się proces lekarki, oskarżonej o przywłaszczenie z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku znacznych ilości leku z grupy narkotycznych o nazwie dolargan - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Białymstoku.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1780

Sąd pierwszej instancji ponad pół roku temu uniewinnił lekarkę od tych zarzutów.

Lekarce anestezjologowi prokuratura zarzuciła, że w 2000 roku przywłaszczyła 271 ampułek dolarganu z oddziału intensywnej terapii DSK w Białymstoku, w którym wówczas pracowała i odpowiadała tam za te leki. Lekarze zauważyli, iż wyjątkowo wzrosła liczba wpisów tego leku w receptariuszu. Po analizie kart pacjentów okazało się, że nie podawano im dolarganu.

Sąd rejonowy nie znalazł dowodów potwierdzających winę lekarki i uniewinnił ją. Sąd okręgowy, który rozpatrywał w czwartek apelację złożoną przez prokuraturę w tej sprawie, uznał, że sąd pierwszej instancji nie odniósł się w uzasadnieniu wyroku do wszystkich kwestii.

W ocenie sądu okręgowego sąd rejonowy nie wypowiedział się na temat tego, co stało się z dużymi ilościami dolarganu, zamawianymi przez oskarżoną. Kobieta przyznała się do pobrania z kasetki z lekami kilku ampułek dolarganu, więc powinna za to odpowiedzieć - uznał sąd.

Sąd okręgowy zwrócił też uwagę, że były dowody na to, że lekarka pobierała dolargan na nazwiska innych lekarzy, bo widzieli oni wpisy w książce rozchodu leków dokonywane przez oskarżoną. Na oddziale, gdzie pracowała, panował bałagan w dokumentacji i rozdawaniu leków. Gdy sprawa wyszła na jaw, książka rozchodu leków narkotycznych zniknęła. Zarzut jej zniszczenia postawiono oskarżonej.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

max (niezweryfikowany)
miec dobrze :] chujowa praca , chciała rekompensaty czepili sie
FruvaQ (niezweryfikowany)
Jak silnym lekiem jest dolargan w porownaniu do morfiny ? Warto go kombinowac ?
piok (niezweryfikowany)
Jak silnym lekiem jest dolargan w porownaniu do morfiny ? Warto go kombinowac ?
FruvaQ (niezweryfikowany)
Jak silnym lekiem jest dolargan w porownaniu do morfiny ? Warto go kombinowac ?
QrA (niezweryfikowany)
Jak silnym lekiem jest dolargan w porownaniu do morfiny ? Warto go kombinowac ?
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)


Nazwa substancji: Extasy + Alko

Doświadczenie: MJ, hasz, extasy, grzybki, benzydamina, alko...

S&S: Ciepły czerwcowy dzień, imieniny babci na chacie

Efekty: Poniżej..


  • LSD-25
  • Pierwszy raz

 

  • DOC
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana

05.08.2008

20:20

Nawet najmniejszego pojęcia nie miałem, jaki czar na siebie rzucę wrzucając to pod język (w smaku jeszcze bardziej cierpkie i nieprzyjemne niż lesede). Zaraz po dojeździe na odciętą od świata miejscówkę - przystań jachtów, rozmawialiśmy jeszcze przez chwilę z dziadkiem wędkarzem, który uświadomił nas, że kelly family już tu nie mieszka, wyprowadziła się z domu obok 3 lata temu.

  • Dekstrometorfan

S&S – znudzenie, ok. godziny 21, mój pokój

Substancja - 300mg DXM

Doświadczenie – THC, kodeina, benzydamina, amfetamina, efedryna, alkohol, grzyby

randomness