Polsko-egipski gang sprzedawał narkotyki m.in. góralom z Podhala

Polsko-egipski gang handlarzy narkotyków rozbili funkcjonariusze CBŚP i prokuratorzy małopolskich „pezetów”. Na terenie Krakowa i okolic oraz na Podhalu zatrzymano ośmiu członków grupy, a w Edynburgu wpadł kolejny gangster, któremu udało się uniknąć wpadki podczas głównej obławy na bandę. Policjanci przejęli 10 kg marihuany, 2 kg haszyszu i 2,5 kg dopalaczy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
rp, mnie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

106

Polsko-egipski gang handlarzy narkotyków rozbili funkcjonariusze CBŚP i prokuratorzy małopolskich „pezetów”. Na terenie Krakowa i okolic oraz na Podhalu zatrzymano ośmiu członków grupy, a w Edynburgu wpadł kolejny gangster, któremu udało się uniknąć wpadki podczas głównej obławy na bandę. Policjanci przejęli 10 kg marihuany, 2 kg haszyszu i 2,5 kg dopalaczy.

Uderzenie w egzotyczny gang miało miejsce w lipcu, jednak śledczy zdecydowali się dopiero teraz ujawnić tę informację. A to za sprawą jednego z ważniejszych członków grupy, który w wakacje uniknął trafienia za kraty. Egipcjanin, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania, ukrywał się do końca października, kiedy to zatrzymano go w Edynburgu.

Wracając do wydarzeń z lipca: funkcjonariusze CBŚP skorzystali podczas uderzenia we wspomnianą bandę z pomocy antyterrorystów. Ci ostatni sforsowali drzwi do mieszkań gangsterów i ujęli całkowicie zaskoczonych przestępców. W lokalu jednego z zatrzymanych znaleziono broń palną.

Podczas akcji, która miała miejsce na terenie Krakowa i okolic oraz Podhala, zatrzymano w sumie osiem osób. Przejęto 10 kg marihuany, 2 kg haszyszu i 2,5 kg dopalaczy (głównie mefedronu i 4-CMC). Funkcjonariusze oszacowali wartość przejętych narkotyków na ok. 400 tys. zł.

W Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, przedstawił członkom gangu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia szeregu przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Niejako „de deser” jeden z podejrzanych opowie dodatkowo za fikcyjny przegląd samochodu, w zamian za realną łapówkę.

Sześciu gangsterów trafiło do aresztów. Prawdopodobnie za kilka tygodni dołączy do nich Egipcjanin zatrzymany w Szkocji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inhalanty
  • Pierwszy raz

Sam, nastawiony na grubą wizualną bombę.

Miałem jakieś 16-17lat. To były czasy kiedy bawiłem się w robienie różnych środków wybuchowych bo bardzo bawiło mnie wysadzanie ich w powietrze. Czasy lekkiej piromanii. Robiąc jedną z substancji - nadtlenek acetonu miałem kilka litrów technicznego acetonu stojącego w szafce. Na opakowaniu bardzo wyraźnie zaznaczone było że to substancja szkodliwa i trzeba chronić się przed bezpośrednim kontaktem z nią. Mimo to w mojej głowie po przeszukaniu internetów pojawił się inny pomysł.

  • Katastrofa
  • Muchomor czerwony

Bardzo pozytywne nastawienie. Na zewnątrz z osobą towarzyszącą. Szczegóły w raporcie.

Wstęp, czyli co przypadkiem napisałem dzień ''przed''...

Różne są bariery lecz
najtrudniejszą bariera
postrzegania. Spróbuj się poza
nią wychylić. Co za nią jest? Jak
można to sprawdzić?

  • Benzydamina

Nazwa substancji: Benzydamina


Poziom doswiadczenia: mj, xtc, dxm, lsd, efedryna, gaz ronson, amfetamina. Benzy po raz pierwszy.


Dawka, metoda zazycia: Extrakt z 2 torebek Tantum Rosa, przefiltrowany przez chusteczke, ktora (po przycieciu :-) polknalem.


"Set & Setting": Stan umyslu pozytywny, zazylem z ciekawosci, w domu.

  • alfa-PVP
  • Ketony

Różnie.

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

 

Kolejną z opisywanych przeze mnie substancji będzie α-Pirolidynopentiofenon, znany również jako a-Pirolidynowalerofenon, a także (RS)-1-fenyl-2-(1-pirolidyno)-1-pentanon.

randomness