Polskie "Breaking Bad" pod Koninem. Ojciec chemik pracował z synem

Poznańscy policjanci przejęli 1770 kilogramów środków odurzających, psychoaktywnych i ich prekursorów. To największa ilość narkotyków zabezpieczonych przez komórki zwalczające cyberprzestępczość w Europie. Policjanci mówiąc o sprawie używają określenia polskie "Breaking Bad", nawiązując do znanego amerykańskiego serialu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wiadomości WP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

163

Poznańscy policjanci przejęli 1770 kilogramów środków odurzających, psychoaktywnych i ich prekursorów. To największa ilość narkotyków zabezpieczonych przez komórki zwalczające cyberprzestępczość w Europie. Policjanci mówiąc o sprawie używają określenia polskie "Breaking Bad", nawiązując do znanego amerykańskiego serialu.

Policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości od dłuższego czasu zajmowali się rozpracowaniem jednego z forów internetowych, którego użytkownicy używali szyfrowanych komunikatorów. Na forum sprzedawano przeciwbólowe leki narkotyczne, psychotropowe oraz bardzo duże ilości narkotyków tzw. kryształu w postaci 3-CMC i 4-CMC (pochodne mefedronu).

Są to bardzo niebezpieczne substancje psychoaktywne pobudzające układ nerwowy. W 2023 r. w Polsce zmarło z przedawkowania tych substancji 15 osób.

- W jednym z domów jednorodzinnych pod Koninem, podczas procesu wytwarzania narkotyków, zatrzymano m.in. dwóch mężczyzn w wieku 52 i 29 lat, jeden z nich okazał się magistrem chemii - poinformowała policja.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", nielegalną fabrykę produkującą narkotyki na wielką skalę prowadzili ojciec i syn. 59-latek z wykształcenia jest chemikiem. Jego 29-letni syn z wykształcenia był nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, ale w zawodzie nie pracował.

Na trop fabryki policjanci wpadli w tzw. darknecie. To część internetu niewidoczna w wyszukiwarkach internetowych i trudno dostępna dla niedoświadczonych użytkowników sieci.

"Ojciec i syn odpowiadali za produkcję 3-CMC, kolejne osoby zajmowały się transportem i sprzedażą. Narkotyki docierały do odbiorców w przesyłkach kurierskich" - relacjonuje działania policji "GW".

Zabezpieczone linie produkcyjne pozwalały wytwarzać tygodniowo 700 kg narkotyków. Z zabezpieczonych narkotyków można było wytworzyć kilka milionów porcji dilerskich.

Wiedza chemiczna 59-latka była w produkcji kluczowa. - Osoba, która nie ma specjalistycznej wiedzy, łatwo może doprowadzić do tragedii: wybuchu lub zatrucia oparami - podkreślają policjanci, cytowanu przez "Gazetę Wyborczą".

Opowiadając o sprawie sami policjanci używali określenia polskie "Breaking Bad" - informuje "Gazeta Wyborcza". To nawiązanie do głośnego amerykańskiego serialu o nauczycielu chemii, który zaczyna produkować metaamfetaminę.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Areca catechu (palma arekowa, betel)

Palmy - PalmaePalma arekowa, palma pinang -- Areca catechu L.(ang. areca palm, betel-nut; franc.: arequier; niem.: Betelnusspalme)

  • Grzyby halucynogenne

EXP 21 lat; MJ, hasz, alkohol, łysiczki, amfetamina, extasy

S&S: las jesienną porą, część przygody na osiedlu. 2 osoby [ja z kumplem], pierwszy raz w życiu- po 75 sztuk świeżych łysiczek. Ostro. Opisuje tylko to co ja czułem i widziałem.

  • 5-MeO-DiPT

Substancja: 6-7mg 5MeO-DiPT doustnie ok godz. 22

Smak jest obrzydliwie gorzki i mocny, to zupelnie

cos innego niz fenetylaminy. Picie sokow nie pomagalo. Wreszcie po

uporaniu sie ze smakiem pojawily sie pierwsze efekty (+15-20min).

  • Marihuana

S&S - mieszkanie przyjaciela, klimatycznie ciemno z powodu załoniętych roletami okien.

Wiek: 20

Doświadczenie: thc, amfetamina, dxm, bromo-dragonfly, lsd, benzydamina, MDXX, tramadol, niezidentyfikowane piksy, mieszanki ziołowe

Od dwóch dni nie wychodziłam z Jego mieszkania. Dziś rano, idąc do pracy wręcz zamknął mnie w nim od zewnątrz.

Cały dzień przeleżany w łóżku.

Wrócił, pojechaliśmy po temat.

Kiedy tylko Mary Jane wsiadła do auta, momentalnie poczuliśmy jej piękne perfumy. Przywitaliśmy się, no to wracamy.

randomness