Pół tony haszyszu w chipsach. Współpraca polskich i duńskich służb

Dzięki pracy operacyjnej gdańskiej policji funkcjonariusze z Danii przechwycili 480 kg haszyszu, który miał trafić na rynek skandynawski.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/PAP
fa, mnie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

200

Dzięki pracy operacyjnej gdańskiej policji funkcjonariusze z Danii przechwycili 480 kg haszyszu, który miał trafić na rynek skandynawski. Zapakowany do kartonów po chipsach narkotyk przewoziło autem dostawczym dwóch gdańszczan. Obaj zostali zatrzymani przez Duńczyków.

Polacy zostali zatrzymani na początku września, służby prasowe gdańskiej policji poinformowały o tym dopiero teraz.

Jak podano, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami na terenie miasta i okolic, ale też współorganizującą przemyt narkotyków na terenie Europy (m.in. z Hiszpanii do Polski).

„Wieloetapowe czynności operacyjne” prowadzone przez policjantów pozwoliły ustalić, że na początku września, na granicy niemiecko-duńskiej, członkowie rozpracowywanej grupy mogą próbować przemycić znaczne ilości narkotyków przeznaczonych na rynek skandynawski.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku nawiązali kontakt z funkcjonariuszami z Danii i na bieżąco przekazywali im informacje dotyczące aktualnych działań podejrzewanych osób. Bazując na tych danych Duńczycy, w pierwszych dniach września, zatrzymali na terenie swojego kraju dostawcze auto, w którym – jak się okazało – znajdowało się 480 kg haszyszu.

Duńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poruszających się samochodem – mieszkańców Gdańska w wieku 22 i 33 lat. Będą oni odpowiadać za próbę przemytu przed duńskim wymiarem sprawiedliwości.

Tego samego dnia, w którym duńska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, gdańscy funkcjonariusze przeszukiwali użytkowane przez podejrzewanych mieszkanie. Znaleźli w nim ponad 800 sztuk tabletek ekstazy i inne rzeczy, które mogą świadczyć o przestępczej działalności mężczyzn. Policja zatrzymała też przebywającą w mieszkaniu 23-letnią kobietę.

Po stronie polskiej śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Oceń treść:

Average: 8.8 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Pozytywne przeżycie
  • Rumianek
  • Rumianek

I - Dawka Normalna/Harmoniczna

Substancja: Rumianek, ze zbiorów babci mojej dziewczyny, prawdopodobnie z zeszłego roku. Na wadze odmierzyłem 7,7 g. Z mojego reshearchu wynika, że 8 gramów to najlepsza dawka lecznicza < https://www.drugs.com/npp/chamomile.html >. Rumianek zamierzam zjeść, a nie wypić, dlatego że pijąc zioła dostarcza się organizmowi tylko część substancji - ekstraktu wodnego, natomiast jedząc je zakładam że pokażą pełne spektrum działania.

  • LSD-25
  • Miks

Miejsce: mieszkanie znajomego Muzyka: ambient, psytrance, medytacyjna Towarzystwo: trójka przyjaciół

Ciekawość po raz kolejny popchnęła mnie do ryzykownego eksperymentu – tym razem dawka mojej ulubionej substancji wyniosła dokładnie 375micro gram.

  • Muchomor czerwony


-nazwa substancji: Muchomór Czerwony (+ marihuana)

-poziom doswiadczenia: ganja, #, gałka muszkatołowa, łysiczki, accodin, amfetamina, lsd i bieluń wzięte nie podziałały...muchomorek po raz pierwszy.

-dawka: ok. 6-7 średnich kapeluszy wysuszonych w postaci wywaru na 3 osoby. Po około 0,5 godz. gotowania na bardzo małym ogniu wyszło po 1,5 kieliszka dosyć gęstego brunatnrgo płynu.


  • Amfetamina

Niedawno minął rok czasu, od kiedy wzięłam po raz pierwszy. To był dziwny rok. Czasami czuję sie tak jakbym wcześniej nie miała wogóle życia, jakby osoba, którą kiedys byłam była zupełnie kimś innym, obcym. To niesamowite, jak narkotyki potrafią zmienić ludzi. Pierwszy raz marihuany spróbowałam z ciekawości, fascynacji opowiadaiami ludzi którzy twierdzili, że po zapaleniu odkrywają inny świat - pełen magii, niezwykłości, niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Może nie za pierwszym, nie za drugim razem ale wkońcu dotarłam do tego świata. Jednak marihuana podobnie jak kwasy jest zdradliwa.