REKLAMA
Podejrzani o handel heroiną zatrzymani

UOP zatrzymał sześć osób podejrzanych o handel heroiną.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP
rmf.fm

Odsłony

1363
onet.pl/PAP 24.03.2001

Podejrzani o handel heroiną zatrzymani

Sześć osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się handlem heroiną i wprowadzaniem do obiegu fałszywych pieniędzy zatrzymali w Łodzi i Warszawie funkcjonariusze łódzkiej delegatury Urzędu Ochrony Państwa.

"Zatrzymani to mieszkańcy stolicy i podwarszawskich miejscowości, którzy od dłuższego czasu działali na terenie Łodzi. Szacujemy, że wprowadzili oni w ostatnim czasie do obrotu ok. 30 kilogramów heroiny. Wiemy, że są blisko powiązani z osobami, które sprowadzają heroinę z Turcji" - poinformował rzecznik prasowy łódzkiego UOP Artur Wójciak.

Dodał, że zatrzymani wchodzą w skład "większej, choć dość luźnej" struktury przestępczej działającej w stolicy i jej okolicach oraz że ich zatrzymanie, do którego doszło w czwartek jest początkiem planowanej serii zatrzymań.

Czterech dwudziestoparoletnich mężczyzn funkcjonariusze UOP zatrzymali na gorącym uczynku, gdy na parkingu pod jednym z łódzkich centrów handlowych dokonywali transakcji sprzedaży heroiny. "Przy rosłych mężczyznach z ogolonymi głowami znaleźliśmy pół kilo heroiny" - powiedział Wójciak. Dodał, że zasadzkę na członków grupy UOP przygotowywał od kilku miesięcy.

Dwoje pozostałych zatrzymanych to 24-letnia kobieta, która - zgodnie z ustaleniami UOP - handlowała narkotykami na terenie Łodzi oraz 50-latek specjalizujący się we wprowadzaniu do obiegu fałszywych pieniędzy. Oboje są mieszkańcami Warszawy i tam ich zatrzymano.

50-latek został już tymczasowo aresztowany. Pozostali zatrzymani czekają na decyzję łódzkiego sądu w tej sprawie.


rmf.fm

Rozbity gang handlarzy narkotyków

Łódzki UOP rozbił grupę handlarzy narkotyków powiązanych z gangami z Pruszkowa i Wołomina. Cztery osoby zostały zatrzymane w Łodzi kiedy właśnie sprzedawały narkotyk. Funkcjonariusze UOP przechwycili ponad pół kilograma heroiny. Dwie inne osoby zatrzymano w Warszawie. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta.

Od dłuższego czasu prowadzący śledztwo mieli pod lupą podwarszawskie grupy przestępcze, bo podejrzewali że członkowie tych gangów walczą o wpływy na łódzkim rynku narkotykowym. Dwa dni temu część osób wpadła w przygotowaną przez UOP zasadzkę kiedy dochodziło właśnie do transakcji. Handlarze chcieli sprzedać ponad pół kilograma heroiny: "Nieczęsto się zdarza, żeby tego typu ilości zostały przejęte w momencie sprzedaży" - powiedział jeden z prowadzących akcję. Przechwycona heroina jest bardzo dobrej jakości. Zdaniem Artura Wójciaka, rzecznika łódzkiego UOP trafiła do Polski z Turcji. Komu zatrzymani handlarze chcieli sprzedać narkotyk tego Wójciak nie chciał zdradzić. Dodał jednak, że przy zatrzymanych znaleziono także fałszywe 100-złotówki oraz ukraińskie hrywny co zdaniem prowadzących śledztwo świadczy o powiązaniach z grupami przestępczymi zza wschodniej granicy. Jeden z handlarzy został już tymczasowo aresztowany, o losach pozostałych zdecyduje sąd.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Był letni wieczór, ostatni dzień wakacji. Od dawna

czekałam żeby się zbuhać i zapomnieć o nękających mnie

problemach, a zresztą następnego dnia trzeba było iść

do szkoły, więc musiałam to jakoś wykorzystać. Kolega

zaproponował mi jaranie, zgodziłam się bez wahania,

tym bardziej, że było za darmo. Było z nami jeszcze

parę osób, ale nie znałam ich zbyt dobrze... Wzięłam

pierwszego bucha... może trochę za mocno się

zaciągnęłam, bo zaczęłam się ksztusić. Trwało to może

  • 1P-LSD
  • Inne
  • Marihuana
  • Miks

Ponury lipcowy wieczór w środku tygodnia, deszczowo. Wnętrze mieszkania.

– To w końcu bierzemy dwa papiery czy jeden? – dopytuje się F.

– Bierzemy dwa. Ja się nie boję. – odpowiadam.

– Dobra, to po jednym z każdego.

  • Benzydamina


Doświadczenie: alkohol (praktycznie codziennie jestem pijany chyba, że cos łykam), marihuana (bardzo wiele razy), aviomarin (2 razy), gałka muszkatałowa (2 razy), DXM (1 raz), benzydamina (poniżej opisywany pierwszy raz).Set&Setting: we własnym domu, prawie cały czas sam, żadnych zagrożeń w stylu rodzice, ciotki, wujki itp. ogólny brak stresu i totalnie odprężenie.Nastawienie: jak najbardziej pozytywne.Oczekiwania: halucynacje.


  • Marihuana


Swoim textem nie chce zachecac do brania srodkow oduzajacych, mowie tylko

wlasne przezycia…


randomness