REKLAMA
Podejrzani o handel heroiną zatrzymani

UOP zatrzymał sześć osób podejrzanych o handel heroiną.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP
rmf.fm

Odsłony

1363
onet.pl/PAP 24.03.2001

Podejrzani o handel heroiną zatrzymani

Sześć osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się handlem heroiną i wprowadzaniem do obiegu fałszywych pieniędzy zatrzymali w Łodzi i Warszawie funkcjonariusze łódzkiej delegatury Urzędu Ochrony Państwa.

"Zatrzymani to mieszkańcy stolicy i podwarszawskich miejscowości, którzy od dłuższego czasu działali na terenie Łodzi. Szacujemy, że wprowadzili oni w ostatnim czasie do obrotu ok. 30 kilogramów heroiny. Wiemy, że są blisko powiązani z osobami, które sprowadzają heroinę z Turcji" - poinformował rzecznik prasowy łódzkiego UOP Artur Wójciak.

Dodał, że zatrzymani wchodzą w skład "większej, choć dość luźnej" struktury przestępczej działającej w stolicy i jej okolicach oraz że ich zatrzymanie, do którego doszło w czwartek jest początkiem planowanej serii zatrzymań.

Czterech dwudziestoparoletnich mężczyzn funkcjonariusze UOP zatrzymali na gorącym uczynku, gdy na parkingu pod jednym z łódzkich centrów handlowych dokonywali transakcji sprzedaży heroiny. "Przy rosłych mężczyznach z ogolonymi głowami znaleźliśmy pół kilo heroiny" - powiedział Wójciak. Dodał, że zasadzkę na członków grupy UOP przygotowywał od kilku miesięcy.

Dwoje pozostałych zatrzymanych to 24-letnia kobieta, która - zgodnie z ustaleniami UOP - handlowała narkotykami na terenie Łodzi oraz 50-latek specjalizujący się we wprowadzaniu do obiegu fałszywych pieniędzy. Oboje są mieszkańcami Warszawy i tam ich zatrzymano.

50-latek został już tymczasowo aresztowany. Pozostali zatrzymani czekają na decyzję łódzkiego sądu w tej sprawie.


rmf.fm

Rozbity gang handlarzy narkotyków

Łódzki UOP rozbił grupę handlarzy narkotyków powiązanych z gangami z Pruszkowa i Wołomina. Cztery osoby zostały zatrzymane w Łodzi kiedy właśnie sprzedawały narkotyk. Funkcjonariusze UOP przechwycili ponad pół kilograma heroiny. Dwie inne osoby zatrzymano w Warszawie. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta.

Od dłuższego czasu prowadzący śledztwo mieli pod lupą podwarszawskie grupy przestępcze, bo podejrzewali że członkowie tych gangów walczą o wpływy na łódzkim rynku narkotykowym. Dwa dni temu część osób wpadła w przygotowaną przez UOP zasadzkę kiedy dochodziło właśnie do transakcji. Handlarze chcieli sprzedać ponad pół kilograma heroiny: "Nieczęsto się zdarza, żeby tego typu ilości zostały przejęte w momencie sprzedaży" - powiedział jeden z prowadzących akcję. Przechwycona heroina jest bardzo dobrej jakości. Zdaniem Artura Wójciaka, rzecznika łódzkiego UOP trafiła do Polski z Turcji. Komu zatrzymani handlarze chcieli sprzedać narkotyk tego Wójciak nie chciał zdradzić. Dodał jednak, że przy zatrzymanych znaleziono także fałszywe 100-złotówki oraz ukraińskie hrywny co zdaniem prowadzących śledztwo świadczy o powiązaniach z grupami przestępczymi zza wschodniej granicy. Jeden z handlarzy został już tymczasowo aresztowany, o losach pozostałych zdecyduje sąd.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Benzydamina
 • Pierwszy raz

 • Efedryna

nazwa substancji: tussipect
poziom doświadczenia: marihiuana kilkanaście razy, alkohol, tussi pierwszy raz
dawka: 4+2

metoda zażycia: doustnie
set & setting: szczęśliwa z powodu nadchodzącej wiosny, najedzona i może trochę nie wyspana. Spożywane w szkolnym kibelku zapijane Pepsi
 • 4-HO-MET
 • Przeżycie mistyczne

Od 5 lat palę MJ, zacząłem szukać czegoś nowego nie żeby się naćpać, ale czegoś co poszerzy moją świadomość. Trafiłem na proszki, po mocnym struciu metaamfetaminą po pół roku zabawy z tym, wiedziałem że to bez sensu i że takie substancje niszczą. Dalej nie znalazłem substancji która pozwoli mi zobaczyć więcej, tak trafiłem na psychodeliki i zacząłem od 4-ho-met. Miejsca : Pub do momentu wejścia, starówka w moim mieście, dom. Samotna podróż. Refleksyjnie.

Po tym co napisałem w Set&Setting,  czułem że psychodeliki dadzą mi to czego szukam. Coś co pozwoli mi zobaczyć i zrozumieć więcej.

21 : 00

27 mg 4 ho met ląduje w chusteczce, połykam i wychodzę z domu pokazać się u koleżanki na urodzinach.

21 : 30

 • 5-HTP
 • Amfetamina
 • Grzyby halucynogenne
 • Kannabinoidy
 • Marihuana
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Miks
 • Moklobemid
 • Tytoń

Spokojna niedziela z początkowym nastawieniem na spalenie gibona, a z czasem zaczęło się robić coraz ciekawiej. Nastawienie bardzo pozytywne, dwie dobrze znające się osoby i lubiące spędzać ze sobą dzikie tripy. Myśli bardzo czyste, skupione na spędzeniu miło czasu, brak negatywów w głowie. Miejsca raczej z dala od ludzi chociaż nie mamy problemu przebywać w ich otoczeniu. Ludzie którzy z nami wtedy byli to osoby nam znajome, pozytywne, wygadane wiec raczej tylko dodawały nam pozytywnego humoru. Alicja po tygodniowym ciągu amfetaminowym a mimo wszystko mieszanka nie zrobiła jej krzywdy a nawet pomogła wrócić do świata żywych :D

Spotkałem się z moja przyjaciółka z która lubimy sobie wysoko polatać haha. Dzień rozpoczął się niewinnie, spokojna niedziela umówiliśmy się na jakiegos gibonka po południu. Około godziny 15 przyjechałem do niej do domu. Na starcie chwile sobie typowo pogadaliśmy co tam ciekawego się działo ostatnio, skopcilismy petko na balkonie i wróciliśmy do pokoju i razem doszliśmy do wniosku że trzeba sprawdzić co tutaj mamy i czym mozemy się dziś zrobić. Na tamten moment posiadaliśmy:

1. około 0.5 marihuanki

2. dwie kreski fetki

randomness