Pobudzeni - wyciszeni

Uczniowskie wymuszenia, bójki i napaści, słowne zaczepki pedagogów, palenie papierosów i narkotyki - są obecne niemal w każdej bydgoskiej szkole.

Anonim

Kategorie

Odsłony

3542

Nie są od nich wolne nawet placówki uznawane za najbardziej prestiżowe. Tutaj uczniowie rzadziej wyładowują nerwy na lekcjach. Łykają za to sporo leków uspokajających, pobudzających i mają więcej problemów z narkotykami.

Na początku września ratuszowy Wydział Edukacji i Sportu, o czym informowaliśmy wczoraj, zobligował dyrektorów bydgoskich szkół do przeprowadzenia ankiet na temat bezpieczeństwa w ich placówkach. Wypowiadali się w nich nie tylko uczniowie, ale także pracownicy szkoły.

- Tak jaskrawych przypadków znęcania się nad nauczycielami jak w Toruniu nie odnotowaliśmy. Zauważalne są jednak braki w wychowaniu. Uczniowie pozwalają sobie na zaczepki nauczycieli, niegrzeczne wypowiedzi, złośliwe komentarze na temat ich wyglądu czy nazwiska. Pod tym względem najgorzej jest w szkołach ponadgimnazjalnych i w ostatnich klasach gimnazjum - komentuje wyniki raportu z jeden z pracowników wydziału oświaty.

W tutejszych placówkach nagminnie dochodzi do kradzieży pieniędzy, przyborów szkolnych, a nawet jedzenia. Wymuszenia ze strony uczniów i obcych zdarzają się nie tylko na terenach szkół, ale także w ich pobliżu. Osoby z zewnątrz i "swoi" są także dealerami narkotyków.

- Zdajemy sobie sprawę, że narkotyki w szkołach są obecne, choć większość dyrektorów twierdzi, że w ich placówce tego problemu nie ma - dodaje urzędnik. Tak jak w mieszczącej się w Śródmieściu Szkole Podstawowej nr 58. Na jej terenie zanotowano liczne przypadki słownej i fizycznej agresji koleżeńskiej oraz w stosunku do nauczycieli. Sporo dzieci przyłapano na paleniu papierosów, ale nikogo na piciu alkoholu czy braniu narkotyków. Od ataków na nauczycieli wolny jest - jak wynika z ankiet - bydgoski Zespół Szkół Budowlanych. Wymuszenia, pobicia, zastraszenia - zdarzają się sporadycznie i to w relacjach uczeń - uczeń.

Kilka razy nauczycielom udało się przyłapać młodzież na piciu piwa, paleniu marihuany i papierosów - choć do tego ostatniego nałogu przyznaje się co trzeci uczeń tej szkoły.

Używanie siły, agresja czy przemoc są niemal nieobecne w renomowanych ogólniakach, jak choćby w VI LO. Z przeprowadzonych tutaj ankiet widać jednak inne problemy: uczniowskiego wyalienowania, nadużywania leków pobudzających, uspokajających, przeciwbólowych i narkotyków. Uczniowie nierzadko wyżywają się za to na szkolnym sprzęcie. Wyładowanie się na ławkach czy na ścianach w toaletach to czasami zbyt mało.

- Kilka lat temu starsi koledzy świętowali zakończenie szkoły i zdanie matury. Dwóch z nich postanowiło "odwdzięczyć się" za cztery lata ciężkiej nauki i w odwecie nasikało na drzwi szkoły. Było o tym głośno, bo na występku tym przyłapali ich strażnicy miejscy - wspomina jedna z absolwentek.

Szczegółowe wyniki raportu dotrą wkrótce do Kuratorium Oświaty, które zajmuje się sprawowaniem nadzoru nad placówkami. Wszystkie niepokojące przypadki będą analizowane przez wizytatorów szkół.

podesłał Sicboy / za wp.pl / mż

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Ten faq jest zbiorem moich doświadczeń z dxm oraz informacji znalezionych w internecie.
  • Marihuana
  • Powój hawajski
  • Ruta stepowa

Wiek: 19

Substancja: ok 1,7g LSA w postaci roztworu (po ekstrakcji) + iMAO

Substancja pomocnicza: THC (2 buchy co godzinę, na problemy żołądkowe)

Doświadczenie: LSA (5 raz), Grzyby enteogenne, LSD, DXM, THC, Salvia Divinorum, Calea Zacatechichi, Ecstasy

Set&Setting: Samotna podróż w lesie oddalonym parenaście km od mojego miasta. Nastrój tego dnia dopisywał niesamowicie. To mój pierwszy całkowicie samotny trip, byłem podniecony do granic możliwości.

  • Mefedron

Set & setting: przy mefie chyba nieistotne. Ale było to w moim mieszkaniu, z przyjaciółką (A). Nastrój dobry. Oczekiwaliśmy z niecierpliwością na pierwsze spotkanie z tą popularną ostatnio używką.

Substancja: mefedron w formie krystalicznej

Doświadczenie: z grupy stymulantów tylko efedryna, pseudoefedryna i kofeina. Bez większych efektów

Ważę niewiele ponad 50kg.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA
  • Tripraport

Nastawienie pozytywne na trip, choć od kilku dni nasilające się mysli s, puste mieszkanie, łóżko-balkon-łazienka

Jako, iż ostatnimi czasy źle mi się żyło samej ze sobą postanowiłam, że potrzebuję ucieczki od nasilających sie myśli s. Nie były to mysli w stylu 'jezu jak mi źle, chce się zabić', tylko było to juz planowanie w jaki sposób mogę to zrobić. Zakupiłam w tym celu 4 piękne papierki nasączone LSD, gram MJ i 2 piguły po ok.270mg i udałam się do domu z bananem na twarzy.

19;30 T 00;00

randomness