REKLAMA
“Po marihuanie mężczyznom rosną piersi” – Kanadyjska policja przeprasza za wprowadzanie w błąd

Kanadyjska policja przyznała, że jeden z funkcjonariuszy błędnie zasugerował licealistom w katolickiej szkole, że spożycie konopi prowadzi do wzrostu piersi u mężczyzn (Doobies make boobies).

Kanadyjska policja oświadczyła, że jeden z oficerów błędnie zasugerował licealistom w katolickiej szkole, że spożycie konopi prowadzi do wzrostu piersi u mężczyzn (Doobies make boobies).

Reporterzy YorkRegion.com uchwycili moment, w którym jeden z policjantów podczas Okręgowej Rady Szkolnej w okręgu York stwierdził, że używanie marihuany prowadzi do wzrostu piersi.

“Istnieją badania sugerujące, że marihuana obniża poziom testosteronu”, powiedział jeden z policjantów, zanim wypowiedział słynną już rymowankę – “doobies make boobies”.

Na potwierdzenie swojej tezy policjant oświadczył, że “sześćdziesięciu procentom nastolatków rosną piersi“, jednak statystyki te są owiane tajemnicą, a nigdzie nie możemy znaleźć badań, które sugerowałyby, że używanie marihuany związane jest ze wzrostem piersi u mężczyzn.

Podczas swojego przemówienia policjant zasugerował również, że marihuana dostępna na ulicy jest “prawie zawsze zmieszana z czymś innym – coraz częściej z fentanylem” (przyp. red. fentanyl to lek opioidowy, jednak żadna próbka marihuany w Kanadzie nie zawierała go w swoim składzie). Oficer stwierdził też, że “upośledzenie wywołane spaleniem połowy skręta jest równoznaczne z wypiciem siedmiu napoi alkoholowych.”

“Nie będziesz w stanie przejść po prostej linii. Nie będziesz w stanie dotknąć palcem nosa. To niesamowite, ile marihuany – i wszystkich narkotyków – wpływa na twoją zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych.”

Lekarze w obronie konopi

Po publikacji cytatów policjanta na temat wpływu konopi na zdrowie psychiczne i fizyczne, Dr Ian Mitchell, lekarz w Royal Inland Hospital, powiedział Global News Radio, że twierdzenia policjanta są bardzo nietypowe.

“To jest tylko miejska mitologia, którą powtarzano i powtarzano” – powiedział Mitchell. “To naprawdę nieodpowiedzialne, że policjanci mówią to młodym ludziom i nie ma nikogo, kto mógłby sprostować te informacje“.

Poza komentarzami dr Ian Mitchel pojawił się również komentarza dr John’a Harrison, głównego oficera naukowego holistycznego zespołu odnowy biologicznej z Toronto. Harrison przyznał, że spożycie konopi może mieć wpływ na hormony, ale to nie jest równoznaczne ze wzrostem piersi u mężczyzn.

“Miliony mężczyzn palą marihuanę i nie widać milionów mężczyzn chodzących z dużymi piersiami. Komentarz jest sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem. ”

Po fali krytyki, która spłynęła na policję, York Regional Police‏ przeprosiła za wypowiedź policjanta, która nie miała nic wspólnego z faktami.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Problemy zdrowotne

Trip raport ten nie opisuje działania żadnej z substancji psychoaktywnych a stany, które występują u mnie naturalnie przy mocno podwyższonej temperaturze ciała.

Pragnę jednak podkreślić, że delirium, które występuje przy podwyższonej temperaturze
jest niemal identyczne z tym, którego doświadczyłem kiedyś w skutek przedawkowania alkoholu.
Z takim wyjątkiem, że w drugim z przypadków były dodatkowe objawy jak: wymioty, bóle brzucha, drgawki.

  • Kodeina
  • Metylon

Set & Setting:

* ciepły i przytulny pokój,

* święty spokój i dużo czasu wolnego,

* spora nuda i raczej brak zmartwień

Substancje:

* około 250 mg MDMC w postaci pudru, przyjęte doustnie w soku,

* dwie tabaki od Polscha - Gawith Apricot i Ozona Cherry,

* ekstrakt z 32 tabletek Antka,

* nieopalona lufa po małej paczce Pineapple Expressa (0,25 g)

  • Dekstrometorfan

S&S – zmęczony po powrocie z zakupów, ledwo żywy, ostra gastrówa ale brak sił na jedzenie, nastawiony pozytywnie, mój pokój, praktycznie sam w domu (do czasu)

Substancja - 225mg DXM

Doświadczenie – THC, alkohol, szlugi

Godzina ~16, powrót z zakupów do domu, ztyrany (caly dzień od 8 rano na nogach zapierdalałem po obcym mieście) paczuszka Acodinu w kieszeni. O 18:30 ojciec wychodzi do pracy, a więc aby niczego po mnie nie zczaił zaplanowałem aplikację o 17:00, akurat wkręciło by się po wyjściu ojczulka.