REKLAMA
Po kawie sport nie boli

Kofeina może chronić przed bólem związanym z intensywnymi ćwiczeniami - informuje "Journal of Pain"

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

4103
Naukowcy z University of Georgia badali ból mięśni związany z wysiłkiem fizycznym. Wcześniej ustalili, że aspiryna, często stosowana w leczeniu bólów mięśniowych, nie zmniejsza bólu związanego z forsownymi ćwiczeniami fizycznymi. Natomiast kofeina zapobiegła wystąpieniu bólu u osób ćwiczących na stacjonarnym rowerze.

16 młodych, niepalących mężczyzn pedałowało przez 2 kolejne dni - każdego po 30 minut. Intensywność ćwiczeń była taka sama pierwszego i drugiego dnia i na tyle duża, by poczuli ból w udach. Jednego dnia ćwiczący dostawali pigułkę z kofeiną, drugiego - placebo. Kofeina sprawiła, że czuli znacznie mniejszy ból.

Podczas skurczów mięśni wytwarza się wiele substancji, które mogą powodować ból. Aspiryna blokuje tylko jedną z nich - wyjaśnił prof. Patrick O''Connor z UGA College of Education.

U osób pijących dużo kawy kofeina mniej skutecznie zapobiega bólowi związanemu z wysiłkiem.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

fizi (niezweryfikowany)
IMHO kofeina to chujowy psychotrop
Anonim (niezweryfikowany)
<p>&nbsp;&nbsp; Przy takich badaniach należy zawsze zastanawiać się nad doborem próby. 16 osób to mało- mogą być niereprezentatywne. Czy zadbano o zróżnicowanie płci, wieku i stylów życia (a może też kondycji fizycznej?)- odpowiedzi na te pytania zdecydowanie mi brakuje.</p>
shahid - flirtu... (niezweryfikowany)
e nie jest taka zła <br>rano dobrze stawia na nogi <br>no i w moim przypadku wspomaga układ pokarmowy;) <br>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>co ty piszesz kobieto?</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Heimia salicifolia


Subst: heima

dośw: heima x 7 (już jeden tr popełniłem w chwili uniesienia)

s&s: warunki zmienne (ale ja ten sam),

sposoby, metody, postaci: palenie suszu, palenie suszu i ekstaktu, napary, wywary, fermentacje słoneczne.
  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

Set & Setting: Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

 

‚Specyfikacja’: 17 lat, waga około 60kg, jakieś 180cm wzrostu.

 

Dawka: około 25mg 4-HO-MET

 

  • Zolpidem

Raczej ponury. W swoim pokoju w nienajlepszym humorze. Chciałem iść spać.

 

Tabletkę Stillnoxu kładę pod językiem. Po chwili zmywa się cukrowa otoczka. Moje usta wypełnia gorzki smak. Czekam parę minut i z minuty na minutę zaczyna mi się robić lżej, jakby moje ciało pływało w cieczy. Kończę pisać jedną ważną wiadomość do przyjaciela i zamykam komunikator. Cały czas ze słuchawkami na uszach wybieram utwór (Archive – Again), by wyciszyć się przed snem.

Po chwili, ledwo powstrzymując odruch wymiotny podchodzę do umywalki. Popijam gorzkie błoto po rozpuszczonej tabletce i wracam do komputera.

  • Dekstrometorfan

poranek we własnym domu pewnej wietrznej soboty, pozytywne nastawienie.

Zanim przejdę do właściwego TR, chciałbym napisać czemu w ogóle go piszę. Po pierwsze na pewno nie po to, byś dowiedział się, drogi czytelniku, jak działa dxm. Takich raportów jest na tej stronie od ch*ja i jeszcze trochę, spójrzmy prawdzie w oczy - czytając ten konkretny, nie dowiesz się prawdopodobnie niczego nowego. Mimo to, ostatnimi czasy dane mi było zaobserwować pewien spór: niektórzy twierdzą, iż grejpfrut zupełnie im nie pomógł, inni zachwalą jego działanie. Po pierwszej próbie z tym cytrusem zdecydowanie mogę zaliczyć się do tych drugich.