REKLAMA
Płonące oko DEA spoczęło na Salvii Divinorum!

...niewinne zioło, czy morderca naszych nastolatków?

Anonim

Kategorie

Źródło

USA Today, 22 June 2003

Odsłony

10243

Wzrastające zainteresowanie nastolatków nową, halucynogenną rośliną ściąga na nią także uwagę ludzi z DEA.

WASZYNGTON - agenci federalni do spraw narkotyków są tak zaniepokojeni rosnącym spożyciem mało znanej rośliny o właściwościach halucynogennych, że podejmują kroki mające ją zdelegalizować i postawić na równi z kokainą, heroiną czy LSD.

Rośliną tą jest Salvia Divinorum, która cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. W naturze występuje ona w paśmie gór Sierra Madre w Meksyku i używana jest przez tamtejszych uzdrawiaczy. Posiada właściwości poszerzające świadomość i wywołuje wizje po jej spaleniu albo przeżuciu liści.

Salvia pojawiła się w USA przeszło trzy lata temu i powoli zdobywa popularność, głównie za pośrednictwem Internetu. Wielu nastolatków i młodych ludzi poszukujących nowych wrażeń zaczyna z nią eksperymentować.

Jej cena waha się od 8.59 do 120 USD za uncję, zależnie od mocy. Najłatwiej jest kupić ją w Internecie. W St. Peters, Missouri, każdy mógł ją nabyć w niektórych lokalnych sklepach, jednak później wprowadzono zakaz zabraniający sprzedaży osobom, które nie ukończyly 18 lat.

"Substancja ta nie zalewa ulic Ameryki, jednak może ona stanowić problem jeżeli stanie się zbyt dostępna i popularna." powiedział Rick Gerger, detektyw z St. Peters.

Amerykańska Agencja ds. Narkotyków widocznie twierdzi podobnie, gdyż przyznaje, że jest w trakcie zdobywania informacji o aktywnych składnikach Salvii Divinorum. Ma to na celu ustalenie, czy Boska Szałwia stanie się kolejną nielegalną rośliną podlegającą ścisłej kontroli.

"Najbardziej niepokoi mnie to, że młodzi ludzie kupują i zażywają substancję, o której prawie nic nie wiemy." - stwierdził Frank Sapienza z DEA.

Jednak roślina ma także swoich obrońców, którzy przekonują, iż niewiele jest informacji o jakimkolwiek działaniu uzależniającym czy skutkach ubocznych jej zażywania.

"Jest dla mnie naprawdę absurdalną rzeczą, że możecie zdelegalizować roślinę." oznajmiła Kim Upton, która prowadzi sklep "Starlight Goddess" w Louisville. Jest to jeden ze sklepów, gdzie sprzedaje się Salvie. "Nawet gałka muszkatołowa w dużych ilościach daje wiekszy odlot niż LSD".

Daniel Siebert z Malibu, California, sprzedaje Salvie za 120 USD/uncje poprzez Internet. Jego klientami są ludzie poszukujący "duchowych doświadczeń", jak sam mówi. Wymaga on od kupujących pełnoletności, oraz potwierdzenia, że zapoznali się z informacjami zamieszczonymi na jego stronie. Namawia także każdego, kto zdecydował się spróbować, aby podczas podróży towarzyszył mu chociaż jeden trzeźwy opiekun (tzw. "sitter"), który nie dopuści aby wyrządził sobie krzywdę będąc wpływem wizji.

Uważa on, że DEA niepotrzebnie reaguje tak gwałtownie.

"Szałwia nigdy nie stanie się tak popularna jak marihuana czy extasy," powiedział Siebert. "Efekty jakie wywołuje nie zadowolą osób zainteresowanych używaniem jej w celach rozrywkowych. To nie jest coś, co jest zabawne. Jest to raczej bardzo osobiste i intensywne doświadczenie."

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Junior (niezweryfikowany)
ja też chciałbym tego spróbować!!!! tylko niemogem tego załatwić!! :(
Salviadin (niezweryfikowany)
poczytaj sobie o "OOBE " albo "projekcji astralnej " , to wlasnie wywoluje ta roslinka i zeby to osiagnac wcale nie potrzeba zadnych substancji, nie jest to jakas zabawka , ktora powoduje halucynacje, wiec jesli probujesz narkotykow w celach rozrywkowych a nie doswiadczen duchowych , medytacyjnych itd. to nie interesuj sie nia !!!
SaB (niezweryfikowany)
Blah! No tak, bo w koncu OOBE to mozna tak hop siup i juz osiagnac. Na to potrzeba miesiecy treningu (przynajmniej jesli o mnie chodzi) i naprawde duzo wysilku. Gdybym mial skad to napewno bym skorzystal z jej magicznych wlasciwosci. Peace!
Anonim (niezweryfikowany)
oobe MOŻE wystąpic po zażyciu większych dawek salvii, jednak głównym atutem są realistyczne wizje. A dostać można ją zarówno jako susz, ekstrakt, nalewki, jak i sadzonki (na nasiona radzę uważać i w ogóle je odpuścić)... Sprzedawców jest wielu - ceny różne od 25zł za sadzonkę po 60-70zł za wieksze sadzonki... Tak samo można normalnie kupić katusiki -- peyotl i san pedro...
Anonim (niezweryfikowany)
Ja zaciągnęłam się 2 razy i buch! wypadłam, a właściwie wysypałam się z Ciała. do jakiejś astralnej rzeczywistości. Emocje zostały. Bardzo silne i pierwotne. Nigdy wczesniej OBE nie próbowałam. Nawet się tego nie spodziewałam. Nie trzeba było wiele. Zamiast układania powietrza jak zawsze, nagle nowy świat. i ja tam byłam. teraz wiem gdzie idziemy po śmierci . Ale teraz już Szałwia jest nielegalna.
Zdzich warszawa (niezweryfikowany)
A jak nastolatki zaczną palić suszoną kupę w fajce to tez sie DEA zainteresuje? Powstaną specjalne kible na klucz z rurą do której sie będzie można wypróżniać a inne kible będą zabronione. Posiadanie odchodów tez będzie nielegalne . Srogie kary dla właścicieli psów za niesprzątanie. I specjalne jednostki czyszczące łaki z odchodów krów i koni oraz parki
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Pozytywne przeżycie

Trip planowany od jakiegoś czasu. Nastawienie pozytywne, otwartość na nowe doświadczenia. Pierwsza część tripa - podwarszawski las przy ładnej pogodzie, druga część - moje mieszkanie, obecność siostry i mamy, które wiedziały o moim stanie.

Wydaje mi się, że powinnam to napisać w pierwszym raporcie, ale jakoś wtedy nie przyszło mi to do głowy. Dopiero przez ostatni tydzień zaczęłam myśleć o tym, co w jakimś większym czy mniejszym stopniu wpływa na moje oczekiwania wobec psychodelików i interpretację tych moich pierwszych doświadczeń.

  • Inne
  • Inne
  • Pierwszy raz

Sam w domu, TR pisany z pierwszego użycia. Wrzucane na średnio zapełniony żołądek, nie najedzony i nie pusty. Chęć przetestowania tej rzeczy. Wrzucane na niewyspaną głowę po nocce w pracy.

Timetable

[10:44 => T=0min] Start. Szykuje sobie ~100mg dziambe, dziele na dwie części i wciągam ~50mg.

[T=04min] Zauważalne znieczulenie nosa.

[T=05min] Tłumienie apetytu, lekka mentalna stymulacja, poprawa nastroju.

[T=07min] Dorzutka pozostałych ~50mg tą samą drogą podania.

[T=09min] Mocniejsze znieczulenie razem z górną szczęką, lekkie znieczulenie w gardle,  widoczna mentalna stymulacja i wkręta w muzykę.

[T=10min] Chęć słuchania muzyki, cisza mnie nudzi.

[T=11min] Lekki dyskomfort w brzuchu.

  • LSD-25
  • Miks

Miejsce: mieszkanie znajomego Muzyka: ambient, psytrance, medytacyjna Towarzystwo: trójka przyjaciół

Ciekawość po raz kolejny popchnęła mnie do ryzykownego eksperymentu – tym razem dawka mojej ulubionej substancji wyniosła dokładnie 375micro gram.

  • 3-MMC
  • Pierwszy raz

Wciągnięcie było spontaniczne, w kiepskim humorze z powodu spiny z rodzicami, w domu w niewielkim pokoju, kilka dni przed świętami, bez wielkich oczekiwań, samotnie, aby zobaczyć jak to w końcu jest

Jest około godziny 17. Zwijam się do domu, bo miało być palenie, a palenia nie było. Lekko wkurzona dostaję wiadomośc od rodziców, że dziś pora na przedświąteczne porządki. Chodzę zdenerwowana, ale za chwilę znikam w głąb swojego pokoju. 

randomness