Plantacja marihuany okazała się nielegalną kopalnią bitcoinów

Brytyjska policja odkryła kopalnię bitcoinów, która była zasilana kradzioną energią elektryczną. Do ujawnienia nielegalnego procederu doszło podczas nalotu na miejsce, w którym miała być plantacja marihuany. Jak podaje policja z West Midlands, placówka ukradła energię elektryczną o wartości kilku tysięcy funtów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

komputerswiat.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

86

Brytyjska policja odkryła kopalnię bitcoinów, która była zasilana kradzioną energią elektryczną. Do ujawnienia nielegalnego procederu doszło podczas nalotu na miejsce, w którym miała być plantacja marihuany. Jak podaje policja z West Midlands, placówka ukradła energię elektryczną o wartości kilku tysięcy funtów.

"Funkcjonariusze wymusili wejście na teren kompleksu Great Bridge Industrial Estate w Sandwell 18 maja na podstawie informacji wywiadowczych sugerujących, że była ona wykorzystywana jako farma konopi" - czytamy w oświadczeniu policji.

"Mnóstwo ludzi odwiedzało jednostkę o różnych porach dnia, widać było mnóstwo przewodów i kanałów wentylacyjnych, a policyjny dron wychwycił z góry znaczne źródło ciepła" - dodali brytyjscy mundurowi w swoim komunikacie.

Mimo że policja opisuje to jako „klasyczne znaki fabryki konopi”, funkcjonariusze znaleźli zamiast niej ogromny bank około stu jednostek komputerowych w ramach tego, co jest rozumiane jako operacja kopania bitcoinów.

Policja przejęła sprzęt informatyczny i stwierdziła, że dochodzenie z dostawcą energii elektrycznej Western Power ujawniło, że zasilanie elektryczne zostało "wykradzione", tak aby zasilić kopalnię kryptowalut.

"Z pewnością nie tego się spodziewaliśmy" - powiedziała sierżant policji z Sandwell Jennifer Griffin.

Na miejscu nikogo nie zatrzymano, bo w momencie wydania nakazu nikogo tam nie było. Dochodzenie będzie jednak prowadzone.

Wydobywanie kryptowalut wymaga znacznej mocy komputera i energii elektrycznej oraz pozostawia duży ślad węglowy. Sprzęt górniczy stale działa, co również zwiększa zużycie energii.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

 

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Zimne, deszczowe i gnuśne popołudnie w domciu. Pomimo tego, że wszystko dookoła od rana chciało mi popsuć nastrój to na samą myśl o tripie od razu miałem banana na ryju. Także nastawienie całkiem dobre. Żadnych konkretnych oczekiwań- i tak wiedziałem, że nie ma sensu tworzyć sobie w głowie jakiś schematów co może się stać. Domowników, przynajmniej na początku, nie było.

Godzina około 17.00.

Wysupuję substancję na kartkę papieru. Dzielę pierw na połowe, potem połowe na połowę, wsypuję do szklanki z wodą i zdrówko! Resztki substancji, które pozostały na kartce czy kartoniku, którym starałem się usypać równą kupkę również konsumuje.

15 minut później

  • Powój hawajski


LSA w postaci wilca purpurowego (ipomea purprea) firmy plantico.


Wyprawa planowana była przez dłuższy czas i odkładana w nieskończoność dzięki moim domniemanym współtowarzyszom (miało być ich trzech o zrobił się jeden, nazwę go „zdziwiony”).


  • Amfetamina
  • Katastrofa
  • Marihuana

Czas wakacji, własnie wrociłam z tygodniowego wypadu nad morze. Zmeczenie i wykonczenie organizmu dawało sie we znaki. Dzwoni kumpela, za chwile pojawia sie w drzwiach i mówi, żebym pakowala manatki. Tłumacze, ze musze odpoczac, ale juz wiem co ma na myśli: "narkotyczny wypad". Do czego jak do czego, ale do tego typu rozrywki nie trzeba mnie dlugo namawiac. Jedziemy do najpiekniejszego panstwa, ktore moze zapewnic nam te atrakcje.