Plantacja marihuany okazała się nielegalną kopalnią bitcoinów

Brytyjska policja odkryła kopalnię bitcoinów, która była zasilana kradzioną energią elektryczną. Do ujawnienia nielegalnego procederu doszło podczas nalotu na miejsce, w którym miała być plantacja marihuany. Jak podaje policja z West Midlands, placówka ukradła energię elektryczną o wartości kilku tysięcy funtów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

komputerswiat.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

86

Brytyjska policja odkryła kopalnię bitcoinów, która była zasilana kradzioną energią elektryczną. Do ujawnienia nielegalnego procederu doszło podczas nalotu na miejsce, w którym miała być plantacja marihuany. Jak podaje policja z West Midlands, placówka ukradła energię elektryczną o wartości kilku tysięcy funtów.

"Funkcjonariusze wymusili wejście na teren kompleksu Great Bridge Industrial Estate w Sandwell 18 maja na podstawie informacji wywiadowczych sugerujących, że była ona wykorzystywana jako farma konopi" - czytamy w oświadczeniu policji.

"Mnóstwo ludzi odwiedzało jednostkę o różnych porach dnia, widać było mnóstwo przewodów i kanałów wentylacyjnych, a policyjny dron wychwycił z góry znaczne źródło ciepła" - dodali brytyjscy mundurowi w swoim komunikacie.

Mimo że policja opisuje to jako „klasyczne znaki fabryki konopi”, funkcjonariusze znaleźli zamiast niej ogromny bank około stu jednostek komputerowych w ramach tego, co jest rozumiane jako operacja kopania bitcoinów.

Policja przejęła sprzęt informatyczny i stwierdziła, że dochodzenie z dostawcą energii elektrycznej Western Power ujawniło, że zasilanie elektryczne zostało "wykradzione", tak aby zasilić kopalnię kryptowalut.

"Z pewnością nie tego się spodziewaliśmy" - powiedziała sierżant policji z Sandwell Jennifer Griffin.

Na miejscu nikogo nie zatrzymano, bo w momencie wydania nakazu nikogo tam nie było. Dochodzenie będzie jednak prowadzone.

Wydobywanie kryptowalut wymaga znacznej mocy komputera i energii elektrycznej oraz pozostawia duży ślad węglowy. Sprzęt górniczy stale działa, co również zwiększa zużycie energii.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana

Doświadczenie: DXM, THC, Amfetamina

Set & Setting: Pozytywne nastawienie. Lekko zmęczony alkoholem wypitym dnia poprzedniego.

Substancja: DXM(30 tabletek acodinu) i THC (1,5 grama MJ)

Wiek: 18 lat

Waga: 69 kg

  • Kodeina


Bardzo mi sie wczoraj nudzilo...do tego starszych nie

bylo,mama mialam wrocic pozniej niz zwykle a tatka tesh nie

bylo :)Chodzilam po calym domq i kombinowalam cio by tu

wrzucic... wiedzialam ze beda to jakies leki...mam w domu

prawie cala apteke:) niestety nie bylo nic z rzeczy

opisywanych w neurogroove wiec musialam szukac "pomocy"

na #... (irc)

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Set & settings : z początku własny dom, potem dzielnicja kumpla, skraj lasu, autobus (przez chwilę), następnie melina (garaż). Psychiczne podniecenie przed spełnieniem marzenia :)

Na wstępie chciałbym podziękować osobom które umożliwiły mi tę podróż
A. :* S. :* dzięki :D

1.Start

Na ten piątek czekałem już od prawie 2 tygodni. Trip miał się odbyć tydzień wcześniej, niestety mój opiekun nawalił i nie wyszło . Z góry zakładałem że na noc nie wracam, gdyż wszyscy domownicy mieli być obecni. Oficjalnie wybywałem na impreze. W moim garażu, razem z kumplem rozbiliśmy namiot, wrzuciliśmy śpiwory, grzejnik i tak stworzyliśmy warunki do spędzenia nocy.

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Tripraport

dobre nastawienie przychiczne, chęć przeżycia przygody na kwasie i sprzyjająca ku temu okazja z powodu wolnej chaty przyjaciela

Jakoś kilka tygodni temu zakupiłem cztery blotery LSD: po jednej dla mnie, dwóch przyjaciół i jednej przyjaciółki. Jeden z kumpli akurat wtedy miał na całą noc wolną chawirkę, więc szybko nadarzyła się okazja, żeby ten kwas przetestować. Początkowo kupujemy czteropak i idziemy do domu, gdzie połykamy blotery, które koło 20 wszystkim już się dobrze rozpuściły. Oglądamy Brickleberry i trochę się denerwujemy, bo upływa sporo czasu, a efektów nadal nie widać. Mija 40 minut i odczuwam potworny bodyload.