REKLAMA
Pijany radiolog wykonywał prześwietlenia rentgenowskie

Ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało badanie trzeźwości 71-letniego radiologa, który w czwartek wykonywał prześwietlenia rentgenowskie w prywatnej przychodni w Katowicach.

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

225
Ponad 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało badanie trzeźwości 71-letniego radiologa, który w czwartek wykonywał prześwietlenia rentgenowskie w prywatnej przychodni w Katowicach. O pijanym pracowniku policję powiadomił jeden z pacjentów. "Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Gdy wytrzeźwiał, zaczął skarżyć się na zły stan zdrowia i żądał przeprowadzenia coraz to nowych badań lekarskich. Aktualnie przebywa w szpitalu w Katowicach-Murckach pod opieką lekarzy, ale i dzielnicowego" - powiedział Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji. Zatrzymany radiolog dotychczas nie został oficjalnie przesłuchany - najpierw trzeźwiał, potem policjanci przewozili go do kolejnych placówek medycznych, gdzie poddawany był badaniom. Dopiero gdy sprawa jego dolegliwości zostanie wyjaśniona, usłyszy zarzuty. Za wykonywanie po pijanemu obowiązków zawodowych grożą kary przewidziane w kodeksie wykroczeń. Jeżeli jednak okaże się, że wykonując prześwietlenia mężczyzna mógł zaszkodzić zdrowiu pacjentów, np. ponad normę zwiększając promieniowanie, może on odpowiadać za narażenie pacjentów na niebezpieczeństwo. Grozi za to do trzech lat więzienia.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

PłonącaWoad (niezweryfikowany)
Dziadek 71 lateni powinien byc juz emerytem, ale oczywiście w Polsce tak być nie może.
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne


Zaznaczam, że tekst ten nie ma na celu namawiania nikogo do zażywania narkotyków ani instruowania jak to robić. Tekst ten służy wyłacznie celom edukacyjnym i doinformowaniu.


  • Dekstrometorfan

Info: 23 lata, 80kg, 185 cm wzrostu.

Substancja: Dekstrometorfan - Acodin, tabletki 15mg.

Doświadczenie: MJ, pixy, Amfetamina, Mieszanki kolekcjonerskie.

Set&Settings:Pierwsze dwa razy nastawienie pozytywne. Za trzecim razem - Neutralne. Prawdę mówiąc nie byłem przekonany tym razem czy chcę brać i czy cokolwiek osiągnę z DXM. Ostatecznie jednak znalazłem się w aptece wypowiadając słowa: „Czy jest Acodin? Dwie paczki poproszę”.

  • 4-ACO-DMT

Set n' settings: ok. 21 w nocy, dość spora altanka do której wbiliśmy się bez wiedzy właściciela. Jedyny 'budynek' w obszarze ok. kilometra. Drewniana podłoga oraz ściany, obwieszone wszelakiego rodzaju akcesoriami rolniczymi. Jedyne źródła światła to kilka malutkich dziureczek w ścianie oraz okno, przez które wbiliśmy się do środka.

  • Marihuana
  • Powój hawajski
  • Przeżycie mistyczne

Wieczór/noc, pokój, muzyka (kompilacja psychedeliczna).

Całkiem niedawno, bo kilka dni temu, po śmierci mojej mamy, wybrałem się w nocną wyprawę pod przewodnictwem tej rosliny. Pestki dotarły do mnie z Holandii, w sumie ponad 30. Wcześniej próbowałem na nich podróżować, ale było to stosunkowo krótko po wyprawie na LSD, więc efekt był tamtym razem mocno wypłaszczony. Po zachowaniu odpowiedniego czasu odpoczynku postanowiłem ponownie przywitać się z Duchem tej rośliny.

randomness