REKLAMA
Palenie redukuje efekt 'upicia się'?

Palenie papierosów podczas picia alkoholu redukuje efekt 'upicia się', twierdzą naukowcy z USA.

a.

Kategorie

Źródło

BBC

Odsłony

2028
Palenie papierosów podczas picia alkoholu redukuje efekt 'upicia się', twierdzą naukowcy z USA. Trzeba jedank wziąć poprawkę na to, iż badania były porzeprowadzane na szczurach. Naukowcy twierdzą, że te organizmy zwierzęce, którym podawano regularne dawki nikotyny, w mniejszym stopniu absorbowały alkohol. Jeśli takie samo zjawisko zachodzi u ludzi, to oznacza, że palacze są bardziej skłonni do picia alkoholu, w związku z czym są bardziej narażeni na różnego rodzaju związane z tym choroby.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Romek (niezweryfikowany)
Nie wiem, nie znam sie na emeryce i tej całej nauce.. ale te badania, łatwiej jest przeprowadzić na ludzich, wyniki juz niebawem.
Romek (niezweryfikowany)
Nie wiem, nie znam sie na emeryce i tej całej nauce.. ale te badania, łatwiej jest przeprowadzić na ludzich, wyniki juz niebawem.
bziuuummm (niezweryfikowany)
a co z tym że jeśli palacz ostro się napije, to na drugi dzień ma kaca bardziej po nikotynie, niż po alkoholu ?
Anonim (niezweryfikowany)
tak w ogole to palac przy procetach efekt upicia nastepuje zdecydowanie szybciej (no przynajmnie ja tak mam)
Anonim (niezweryfikowany)
jak sie zapali na alko to jeszcze wieksza faza jest
karmel (niezweryfikowany)
No na szczurach moze tak, szczur w ogole jest jakis dziwny nie sadzicie? A 3x piwo spoko, + szlug = dzika sprawa takze niech nie mowia ze ... (tak jak w temacie) naukowcy... pff.
Anonim (niezweryfikowany)
chyba cos im sie pomylilo. ja, od palenia przy alkoholu, jestem dwa razy bardziej pijany ; )
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Tripraport

Impreza psytrance w pewnej dużej hali. Byłem raczej spokojny i nastawiałem się na głębokie zanurzenie w oceanach dźwięku.

To był ten moment którego się nie spodziewałem, T0+2,5h, po tym jak powoli zatapiałem się w dźwiękach widząc zmieniające się wraz z muzyką ruchy i zachowania ludzi jakby były architektonicznie tworzone przez muzykę i analizowałem to co widzę, nagle mnie uderzyło z całą mocą. Stałem się częścią tego wszystkiego, już nie jako obserwator ale jako aktywny uczestnik poddany wpływowi, wydawało mi się że to co słyszę i widzę tworze sam ale nie mam kontroli nad tym, zatem pochodzi to z części mnie nad którą nie panuję.

 • Marihuana

(DOn`t drink and drive! SMOKE AND FLY!!!!!!)

Spędzałem wakacje u kuzyna na wsi. Było przyjemnie, pogoda nawet dopisywałą (znaczy się było pochmurnie, ale jak się jest najaranym, nie zwraca się na to uwagi). Chciałbym tu opisać w jaki sposób zdobywaliśmy zioło. Jako że to co przywiozłem do niego skończyło się dość szybko, postanowiliśmy kupić u kogoś na wiosce. I tu wyszła niekompetencja mojego kuzyna. Na mieście (10 km od wioski w której spędzałem wolny czas) mógł załątwić w każdym momencie, ale tu za cholerę nie mógł...

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Metoksetamina
 • Metylon
 • Miks
 • N2O (gaz rozweselający)

Brak pomysłu na imprezę psytrance, początkowo miało być na trzeźwo, jednak nastrój miejsca pociągnął za sobą decyzje o wrzuceniu czegokolwiek.

22:00

Trensy w klubie zawsze spoko. Super muzyka, piękne dekoracje, swoi ludzie. Akurat tak się złożyło, że dotarłam na miejsce wraz z otwarciem imprezy, sama - znajomi mieli dojechać później. Przywitałam się z tymi, których zastałam już na miejscu i znalazłam kącik, poduszeczkę, usiadłam, zapaliłam papierosa. Kupiłam piwo na barze. Spokojnie czekałam na znajomych.

23:00

 • LSD-25
 • Tripraport

Set z pozoru pozytywny, setting taki sobie.

"Go banging about with a psychedelic drug for a Saturday night turn-on, and you can get into a really bad place, psychologically. Know what you’re using, decide just why you’re using it, and you can have a rich experience." - PiKHAL

"Eee tam." - ja

---

randomness