Palenie marihuany sprawia, że plemniki zaczynają zachowywać się bardzo dziwnie

Nie od dzisiaj wiadomo, że palenie marihuany może u niektórych powodować pojawienie się lenistwa, ociężałości, spowolnionych ruchów itp. Czy jednak przyszło wam kiedyś do głowy, że może ona mieć taki sam wpływa na plemniki?

Nie od dzisiaj wiadomo, że palenie marihuany może u niektórych powodować pojawienie się lenistwa, ociężałości, spowolnionych ruchów itp. Czy jednak przyszło wam kiedyś do głowy, że może ona mieć taki sam wpływa na plemniki? Jakiś czas temu badania udowodniły, że regularne palenie marihuany (kilka razy tygodniowo) może sprawić, że liczba plemników zmniejszy się nawet o 1/3. Oczywiście jest to proces w pełni odwracalny – wystarczy odstawić używkę na jakiś czas. Okazuje się jednak, że marihuana wpływa na płodność mężczyzn również w inny sposób. Victor Chow z University of British Columbia odkrył, że marihuana wpływa również na to, jak plemniki się zachowują.

Plemniki regularnego użytkownika marihuany nie zachowują się tak, jak powinny się zachowywać – czyli nie płyną prosto do celu i nie zapładniają jajeczka. Używka sprawia, że stają się one ospałe i zaczynają „pływać w kółko”. Oczywiście okazjonalne palenie nie będzie miało takiego wpływu. Zmiany można dopiero zaobserwować przy tzw. regularnym paleniu, czyli co najmniej kilka razy w tygodniu.

Dlaczego jednak coś w ogóle wpływa na plemniki? Eksperci tłumaczą, że plemniki to komórki, które bardzo gwałtownie się zmieniają. Kobiety rodzą się już ze swoimi wszystkimi jajeczkami, jednak u mężczyzn plemniki produkowane są na bieżąco.

Niestety na chwile obecną zagadnienie to wymaga zdecydowanie większej ilości badań. Te prowadzone do tej pory były realizowane na stosunkowo niewielkiej próbie, a do tego były przeprowadzane na zwierzętach. Czy więc marihuana ma taki sam wpływ na ludzkie plemniki? Prawdopodobnie tak, jednak warto by było się upewnić. Miejmy więc nadzieję, że odpowiednie testy zostaną przeprowadzone w najbliższej przyszłości.

(Bartek Faryna, Wiedzoholik)

***

Marihuana – najczęściej używana nielegalna substancja na świecie powoduje uczucie relaksu i spokoju. Teraz naukowcy odkryli, że tak samo działa ona na plemniki, a palenie marihuany kilka razy w tygodniu może zmniejszyć liczbę plemników nawet o jedną trzecią.

Mężczyźni, którzy palą za dużo marihuany mogą mieć problem z płodnością, ponieważ jej używanie sprawia, że plemniki są mniej skuteczne i pływają w kółko.

Dr Victor Chow z University of British Columbia w Kanadzie powiedział: “dowody są takie, że marihuana prawdopodobnie ma negatywny wpływ nie tylko na liczbę plemników, ale także na ich funkcje.”

Poprzednie badania wykazały, że używanie marihuany może wpłynąć na zmniejszenie liczby plemników i hamowanie owulacji u kobiet. Naukowcy nie wiedzą jeszcze dlaczego tak się dzieje.

Używanie dużej ilości marihuany ma natychmiastowy wpływ na liczebność plemników, ponieważ męski organizm wytwarza nowe plemniki co trzy miesiące.

“Musisz przestać używać marihuany w lipcu, aby w sierpniu zobaczyć poprawę.”

Odrębne badanie z 2014 roku sugeruje, że regularne i długotrwałe używanie marihuany podwaja ryzyko osłabienia plemników przed 30 rokiem życia – twierdzi Dr Allan Pacey.

Badania w 2003 roku wykazały, że sperma użytkowników marihuany jest nadaktywna i porusza się zbyt szybko, a nie zbyt wolno.

Naukowcy z University of Buffalo School of Medicine and Biomedical Sciences przeprowadzili to, co nazwali pierwszym badaniem mającym na celu zbadanie wpływu palenia marihuany na pływanie plemników w spermie.

Naukowcy porównali próbki nasienia od 22 użytkowników marihuany i 59 niepalących mężczyzn.

“Aktywne składniki w marihuanie miały negatywny wpływ na liczbę plemników, co związane było z mniejszą płodnością. Sperma palaczy marihuany zbyt wcześnie poruszała się z większą prędkością. Plemniki doświadczą “wypalenia”, zanim dojdą do jajeczka i nie będą zdolne do zapłodnienia.” – twierdzi Dr Lani Burkman.

Inne badania z 2002 roku przeprowadzone przez Dr Anne Jequier, prezesa Fertility Society of Australia, polegały na zbadaniu spermy pięciu uzależnionych od marihuany mężczyzn. Wyniki pokazały, że konopie indyjskie nie powodują bezpłodności.

“Wzięliśmy spermę pięciu uzależnionych od marihuany mężczyzn i obserwowaliśmy ich nasienie. W analizie nasienia nie znaleźliśmy nic niepokojącego.” – podsumowała Dr Anne Jequier.

(Fakty Konopne)

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Set: Olbrzymie podniecenie na myśl o tym, że w końcu spróbuję psychodelika z prawdziwego zdarzenia. Bałam się jednak , że przeżycie prawdziwej psychodeli jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Setting: Zwykłe, piątkowe popołudnie, rodzice byli w domu, nawet z nimi rozmawiałam na fazie, ale nie narobiłam sobie lipy.

12:45 – Po powrocie ze szkoły zajrzałam na pocztę i spytałam, czy nie przyszła do mnie przesyłka. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu okazało się, że czeka na mnie list. Zapłaciłam i wypełniona radością wróciłam do domu.

  • LSD-25

O jedenastej czterdzieści pięć nastąpiło wprowadzenie matariału testowego. Kolorowy kartonik o niepozornych rozmiarach nie zapowiadał wyglądem ani aparycją tego co nas czekało… Poszliśmy na skraj łąki siadając w cieniu brzózek- pamiętam piękne słoneczne plamy- prześwity słońca które powoli wskazywało na apogeum- czyli południe. Długi czas oczekiwania zaniepokoił mnie… Już myslałem że cały eksperyment wziął w łeb. Wtedy postanowiłem że trzeba zajarać z myślą że może to będzie katalizatorem który uwolni w nas psychodeliczne jazdy, wkrótce przekonałem się że wcale się nie pomyliłem.

  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Kiepski Set i genialny Setting - szczegóły w raporcie.

T+00
Będąc u mnie w domu zażywam narkotyk. W przeciwieństwie do swojego NBOMOWE'go brata wydaje się on nie paraliżować języka. A może tylko nie zwróciłem na to uwagi?

Wraz z trzema osobami opuszczamy mój dom, każdy w innym stanie świadomości.
D. - pod wpływem marihuany i nieznacznej dawki alkoholu
W. - pod wpływem gamma-butyrolaktonu
B. - pod wpływem 6-APB

  • Mefedron
  • Pierwszy raz

Strach, pierwszy raz brałem coś samemu w dodatku z rodziną w domu, pomimo później godziny i własnego pokoju. Laptop i łóżko

19:30

Odbieram oczekiwaną paczke z paczkomatu, jednak jadę z rodziną w aucie więc na razie nue mogę nieczego sprawdzić

randomness